Zahraničí

“Love Never Dies” aneb pokračování nejznámějšího muzikálu světa


Kdo by neznal legendární muzikál A. L. Webbera “The Phantom of the Opera”? V roce 1986 při premiéře “Fantoma” málokdo tušil, jak obrovský úspěch bude muzikál mít. Úspěšný skladatel však přišel s nečekanou zprávou – příběh Fantoma pařížské opery nekončí! V březnu 2010 bude mít v Londýně premiéru muzikál “Love Never Dies” (Láska nikdy neumírá), který se odehrává 10 let po Fantomově tajemném zmizení.

Oficiální plakát

Oficiální plakát

I když to zřejmě není nutné (alespoň pro opravdu zapálené fanoušky muzikálů), krátce se zmíníme o původním Fantomovi a A. L. Webberovi. Muzikál “The Phantom of the Opera” je muzikálovou adaptací stejnojmenné knihy Gastona Lerouxe. Světovou premiéru měl 27. září 1986 v Londýně v Her Majesty’s Theatre, kde se hraje dodnes. O dva roky později se premiérově představil na Broadwayi. Od té doby sklízí obrovské úspěchy po celém světě (více zajímavých faktů o Fantomovi naleznete dále v článku).

Andrew Lloyd Webber je jedním z nejznámějších (ne-li nejznámějším) muzikálovým skladatelem na světě. Jeho nejúspěšnějším dílem se stal právě “Fantom”, dále se proslavil především díky muzikálům “Jesus Christ Superstar”, “Evita”, “Cats” nebo “Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat”. Právě všechny jmenované muzikály se uváděly či stále uvádějí také u nás, jen “Fantom” k nám stále nedošel a ani po mnoha “zaručených zprávách” o jeho uvedení, se stále fanoušci nedočkali a s mírně pesimistickým pohledem většina z nich už ani nedoufá.

A zde končí staré zprávy, pojďme se podívat do Londýna. Je 8. října 2009 a začíná tisková konference, která oficiálně ohlašuje dlouho očekávaný muzikál “Love Never Dies“, čili Láska nikdy neumírá (volněji Láska nerezaví). Miliony diváků po celém světě chtěly vědět, jak pokračoval příběh Fantoma opery, který záhadně zmizel z pařížské opery. “Love Never Dies” začíná 10 let po jeho zmizení. Příběh lásky znetvořeného Fantoma a krásné operní zpěvačky Christine pokračuje na Coney Island, daleko přes Atlantský oceán. Příběh má být jízdou na horské dráze intrik a posedlosti, v němž hudba a vzpomínky mohou hrát krutou roli. A Fantom chce dokázat, že láska nikdy neumírá.

Andrew Lloyd Webber, Sierra Boggess a Ramin Karimloo

Andrew Lloyd Webber, Sierra Boggess a Ramin Karimloo

Autoři nechtějí sdělovat žádné bližší podrobnosti o ději, ale A. L. Webber naznačuje, že děj bude mnohem atraktivnější a napínavější než v originálním “Fantomovi”. Setkat bychom se kromě Fantoma a Christiny měli i s Raulem, Meg a Madam Giry. Novou postavou bude desetiletý syn Christiny a Raula Gustave. Celý dějový koncept dal dohromady Ben Elton, který s Webberem pracoval již  na muzikálu “The Beautiful Game” a mezi jeho další práce patří například “We Will Rock You”.

Texty písní napsal Glenn Slater, který loni sklidil obrovský úspěch s muzikálovou verzí “Malé mořské víly”, mezi jeho další díla patří adaptace “Sister Act” (Sestra v akci). Režie se ujme Jack O’Brien (“Hairspray”, “Full Monty”). Kostýmním a scénickým výtvarníkem “Love Never Dies” je Bob Crowley (“Aida”, “Marry Poppins”), choreografie vytvoří Jerry Mitchell (“Legally Blonde”, “Hairspray”).

Několik faktů a zajímavostí o původním “Fantomovi”

.

 • “The Phantom of the Opera” měl světovou premiéru 27. září 1986 v Londýně. Po 24 letech uvádění se odehrálo 9 500 repríz.
 • Získal tři Olivierovy ceny (londýnská obdoba broadwayských Tony), včetně speciální ceny z roku 2002 pro divácky nejpopulárnější show.
 • Broadwayská premiéra proběhla 9. ledna 1988 a “Fantom” se stal tamějším nejdéle v kuse hraným muzikálem (světový rekord drží londýnští Bídníci s 25 lety).
 • Získal sedm cen Tony a stejný počet dalších prestižních cen Drama Desk Awards.
 • Celkově pak muzikál získal přes 50 významných divadelních cen.
 • Originální londýnská nahrávka se jako první v historii britského muzikálu vyšplhala na 1. příčku prodejnosti a oblíbenosti
 • Celosvětově se prodalo 40 miliónu kopií originálního dvojalba.
 • “Fantom” se uváděl ve 149 městech 25 zemí a vidělo ho přes 100 milionů lidí.
 • V každé produkci pracovalo kolem 120 lidí (zahrnuje účinkující, hudebníky i kreativní tým) a v každém představení je použito přes 230 kostýmů.
 • “Fantom” zlomil rekord v Německu, kde se hrál 15 let. V Japonsku se taktéž stal nejdéle hraným muzikálem, hrál se tam ještě o rok déle, tj. 16 let.
 • V roce 2003 měla premiéru celovečerní filmová verze.
 • A v roce 2006 byl představen v Las Vegas ve speciálně postaveném divadle “Phantom – The Las Vegas Spectacular”. Pro tamější návštěvníky se stal další atrakcí, představení tam je sice zkráceno, ale za to obsahuje mnoho scénických efektů, které neuvidíte v žádném jiném nastudování na světě.

Titulní role se ujme mladý Ramin Karimloo, který už má s Fantomem své zkušenosti, hrál ho totiž taktéž v originálním muzikálu. Byl vůbec nejmladším představitelem Fantoma na celém světě a z vlastní živé zkušenosti musím říci, že byl fenomenální a dle jeho obrovského úspěchu u diváků i kritiky si to nemyslím jen já. V muzikálu ale hrál také Raula a ve filmové verzi si střihl menší roli otce Christiny. Zpíval také v dalších úspěšných muzikálech, jako například Les Misérables (Enjolras) nebo Miss Saigon (Chris).

Sierra Boggess a Ramin Karimloo

Sierra Boggess a Ramin Karimloo

Christinu si v premiérovém obsazení zahraje Sierra Boggess. Ta debutovala na Broadwayi v roli Ariel v muzikálové verzi Malé mořské víly. Jako understudy pak hrála Cosettu v Bídních a v roce 2007 byla A. L. Webberem vybrána do hlavní role Christiny v spektakulárním nastudování “Fantoma” v Las Vegas. “Love Never Dies” bude jejím prvním angažmá na hvězdném West Endu v Londýně.

Světová premiéra “Love Never Dies” proběhne 9. března 2010 v The Adeplhi Theatre v Londýně, přičemž předpremiéry začínají už 20. února. Zajímavostí je, že diváci budou moci zhlédnout obě muzikálové show po sobě, v úterý a v sobotu se totiž hrají odpolední i večerní představení. Vstupenky jsou již v prodeji, zakoupit je můžete v rozmezí od 25 do 67.50 liber. Den po premiéře, tedy 10. března 2010 vyjde první oficiální nahrávka představení. Pokud si ji nyní předobjednáte na stránkách muzikálu (viz. níže), tak budete mít možnost poslechnout si jednu píseň z alba už nyní, CD je totiž již kompletně natočeno a zpracováno.

Do premiéry muzikálu zbývá ještě pět měsíců, ale již jsou nasmlouvána další uvádění v různých koutech světa. 11. září 2010 proběhne broadwayská premiéra a již je jasné, že se v roce 2011 podívá pokračování “Fantoma” i do Austrálie. Všechny produkce by měly vycházet z originálního londýnského nastudování, stejně jako v případě původního “Fantoma”.

Producenti připravují pro “Love Never Dies” unikátní kampaň, během které budou fanouškům postupně odhalovat další a další materiály. Sledovat ji můžete například na oficiálním webu www.loveneverdies.com. Tam mimo jiné naleznete kompletní video ze zahajující tiskové konference, které zhruba uprostřed obsahuje sólovou píseň Fantoma, ve které můžete obdivovat pěvecký talent Ramina Karimloo. Kromě této ukázky také orchestr zahrál jakýsi mix melodií, který místy vypadá opravdu nadějně.

To je pro zatím vše, pokud projevíte zájem o tento článek (jak v počtu zhlédnutí, tak i komentáři), budeme Vás i nadále informovat o přípravách “Love Never Dies”.

.

Tiskové materiály a fotografie poskytla exkluzivně pro náš web “The Really Useful Group”. Fotografie a další materiály jsou jejím majetkem a je přísně zakázáno bez jejich souhlasu jakékoliv další publikování.

Thanks to “The Really Useful Group” for cooperation and providing press materials.


Zahraničí
Komediální muzikál A Gentleman’s Guide největším favoritem letošních cen Tony
Zahraničí
Sunset Boulevard, londýnská divadelní událost roku 2016 aneb Glenn Close je znovu připravena na svůj „close-up“!
Zahraničí
Recenze londýnského muzikálu “We Will Rock You”: ROCK JE MRTEV, AŤ ŽIJE ROCK!
 • Andrea

  Jen malý rýpanec ohledně jména Andrew Lloyd Webber. Pavle, Lloyd je příjmení, takže zkracovat jej na pouhé L. není zcela správně ;)


 • paní Draculová

  Jdu na Love never dies 5.6.2010, do divadla Adelphi, již mám rezervované jak lístky, tak letenky do Londýna, už se moc těším!!!!!! Jinak doporučuji aspoň si přečíst knižní předlohu, která vyšla pod názvem Fantom Manhattanu, autor Frederick Forsyth ( Šakal, Spis Odessa atd…).


 • Ála

  Jo, tak o tomhle čtu na netu už chvíli a úplně slintám! Kéž bych se na to taky dostala! Závidím všem, kdo na to jdou!
  Na YOU TUBE je písnička Till I Hear You Sing Once More, už jsem na ní solidně závislá! (Nemluvě o tom, že jsem fanynka Ramina Karimloo).
  Knižní předlohu jsem taky četla, dost dobrá!


 • paní Draculová

  V pondělí jsem se vrátila z NY a samozřejmě jsem se opět byla podívat na Coney Islandu, jestli tam náhodou neuvidím někde ukrytého Fantoma-Erika, ovšem neměla jsem to štěstí, byl ukryt velice dobře:(:(:(. Pokud byste někdo chtěl vidět pár fotek Coney Islandu, dala jsem je na http://www.123exotika.cz , do sekce Fotogalerie.


 • verka

  PRO ALA:
  Alo, ted jsem cetla, ze 8.3. vychazi muzikal na CD i u nas. Uz se nemuzu dockat…ta pisnicka je nadherna. urcite bude skvely cely CD. sejdeme se v bontonlandu :-)


 • Ondřej Doubrava

  Pokud se bude CD distribuovat i u nás tak prima, otázka je jaká to bude edice. Jinak už jsem četl nějaké předpremiérové názory na nezávislém fóru a žádné velké nadšení zatím nevládne, spíše naopak…


 • jehy

  Co vím, jsou avizované dvě edice (2CD – 32 skladeb) a liší se jen v tom, že jedna má navíc DVD – kde budou nějaké rozhovory, dokumenty.


 • Ondřej Doubrava

  jehy: Jo, právě proto mě zajímá jakou dovezou k nám… předpokládám, že “budeme rádi” za čisté audio…


 • JAK

  Snad bude alespoň přijatelná cena a ne 3x taková… • Ondřej Doubrava

  Tak jsem na webu Bontonlandu vyzjistil, že plánuje mít obě dvě edice, ale teda nevím, jak dobře se to bude prodávat, jediné DVDčko Chess In Concert mi na Václaváku koupil Ježíšek, když jsem ho navedl a ty 2CD verze tam v několika kusech pořád ještě mají….


 • Robert

  Díky komentáři pana Doubravy jsem neváhal a objednal si ve středu v Bontonlandu De Luxe edici (2 CD + DVD). Přišla dnes (!), tedy 5.3., a zatím jsem stačil absolvovat první poslech. Musím říci, že ač jsem spíše ctitel muzikálů Stephena Sondheima, v tomto případě mě Sir Andrew po dlouhé době zase jednou dostal. Atmosférou a melodickým bohatstvím lavíruje Love Never Dies někde mezi původním Fantomem a Sunset Boulevard, což jsou dle mého názoru Lloyd Webberova nejzařilejší díla (leckdo bude mít pravděpodobně jiné preference:)). Navzdory nepochybně velkým hitům budoucnosti, jakými zřejmě budou titulní píseň nebo “Til I Hear You Sing”, jen obtížně dostávám z hlavy úvodní orchestrálku “The Coney Island Waltz”. Předpokládám, že je to skladatelova pocta jiným slavným muzikálovým valčíkovým úvodům, jakými jsou “Carousel Waltz” z Carouselu (Rodgers a Hammerstein), nebo “Night Waltz” z Little Night Music (Sondheim). Tak či onak, pokládal jsem nejprve vznik Love Never Dies za vrchol autorova tvůrčího zoufalství, když po nikterak slavných opusech “Whistle Down the Wind” počínaje a “Woman in White” konče nevěděl, kam dál, ale po poslechu jeho novinky se mu hluboce omlouvám… Takže ještě jednou koupi alba Love Never Dies vřele doporučuji a všechny čtenáře tohoto webu srdečně zdravím.


 • Ondřej Doubrava

  Robert: Díky za dojmy, je pravda, že už jsem zaslechl, že CD snad vyšlo už dřív… Dnes jsem v Bontonlandu byl, na kamenné prodejně na Václaváku ještě není. Stejně by tam těch importních muzikálů mohli mít více… ale oni na raritky moc nejsou, Tak doufám, že příští týden zakoupím také. Till I Hear You Sing mě zatím baví díky Raminovi, který to umí prodat, v titulní Love Never Dies bohužel slyším několik předchozích Lloyd Webberů najednou, nicméně nosič nejlépe s DVD samozřejmě kupuji a bude zde zhodnocen a kdo ví, třeba se mi i poštěstí to vidět… asi totiž neodolám…


 • verka

  ja uz jsem si taky CD s DVD koupila a je to skvely! taky jsem mela nejdriv pochyby, ale myslim, ze se to vydarilo! kez by tady tak byl i ten muzikal. zatim se musime spokojit pouze s CD, myslim, ze ho ted dlouho z prehravace nevyndam. Jeste musim bezet a koupit tu limitovanou verzi segre k narozeninam (chtela jsem si to nejdriv poslechnout) taky koupi vsem doporucuji


 • Ondřej Doubrava

  Hmmm, teď na Václaváku v Bontonlandu měli jen 2CD, sváděl jsem se sebou těžký boj, ale odolal jsem si to koupit, mám přeci jen pár větších vydání a akcí a akce jsou přednější, možná to vyjde tak, že sběratelskou koupím v Londýně, kde nejspíš neodolám a zajdu… A s českým uvedením neblázněte, už 15 let se produkce snaží aspoň o “jedničku”…


 • Robert

  Lidové noviny dnes otiskly první (česky psanou) reakci na Love Never Dies:
  http://www.lidovky.cz/odbornici-oslavuji-webberuv-novy-muzikal-fanousci-jsou-kritictejsi-1ji-/ln_kultura.asp?c=A100310_134441_ln_kultura_ter
  To je jistě chválihodné, ale za pozornost stojí, že tu není ani slovo o hudbě…


 • Robert

  Pardon, přestávám umět česky: “chvályhodné”.


 • Ondřej Doubrava

  Tak už jsem šťastným majitelem Deluxe edice! Chválihodný je fakt, že pokud se někdo obejde bez DVD a možná i bookletu, tak vydavatel překvapil a je k dispozici překvapivě i REGIONÁLNÍ VERZE 2CD (čili snadno sehnatelná) za 349,-. Kéž by takto snadno dalo dostat i k jiným muzikálovým nahrávkám odjinud. Už se těším na poslech a dokumenty…


 • Jiří Kůdela

  Ondro, máme stejnou radost :)


 • Ondřej Doubrava

  Robert: Ty Lidovky mají velmi podstatně zavádějící titulek, zatím to vypadá, že fanoušci začínají být smířlivější než kritici, ale několik radikálů se najde vždycky, naopak odborníci moc nechválí a četl jsem i příspěvky, kde tu pětihvězdičkovou recenzi považují lidé z netu za naprosto mimo mísu :-). je fakt, že do scénáře rýpou i fandové. Nicméně, i kdyby to nebyla zas až tak dobrá show na poměry West Endu, tak podle těch videí to pořád bude zvláště pro nás v ČR malý zázrak a pokud se na jaře dostanu do Londýna, tak doufám, že mi bude umožněno to vidět…


 • Briseis

  Příběh je jedno velké klišé. Původního Fantoma miluju, nejen kvůli hudbě, ale kvůli příběhu a postavám. Tady se z Meg a její matky stanou naprosto vyšinuté čarodějnice…Dítě v ději… Eh…To je asi to, co mi asi vadí nejvíc. Hudba mě tak nevzala za srdce jako původní Fantom, ale naprostá zoufalost, jak jsem si myslela původně, to není, měla jsem strach, že to bude Weberovo “dojení mrtvé krávy”.


 • usmej-se

  Prohledávám web a nic ohledně děje nevím. Mě osobně ale přijde zajímavý, že se děj přesune do toho zábavného parku. Ikdyž to je tak jediné, co vím. Píseň Till I Hear You Sing se mi vůbec nelíbí. Doufám, že jsou na CD více dinamičtější písničky. Jinak je to zase smyšlený děj, nebo podle některé knížky? Napadá mě, že vlastně mohl použít děj od Kay Susan: Fantom – kniha která popisuje celý jeho život.

  Ví někdo více podrobností o muzikálu? Jinak co jsem sem tam viděl na webu pár videí hrozné kvality, tak nic moc tedy. A to by z toho šel udělat fajn hororový muzikál – ten starej lunapark mi přijde dost děsivej sám o sobě.


 • usmej-se

  Tak jsem si sehnal to 2CD a musím říci, že jsem hrozně zklamaný. Písně nemají vůbec žádné kouzlo, Není v tom zkryté tajemeství … prostě nic. Žádná melodie, která by nás provázela celým příběhem. Nejvíce mi tam vadí role synátora Christiny. Čekal jsem asi velkolepý návrat. Ještě mrazivější a ještě více od srdce … Nedá se nic dělat. Ale reklamní kampaň mají hezkou!


 • Briseis

  usmej-se: Stačí si projít plot na wikipedii: http://en.wikipedia.org/wiki/Love_Never_Dies_%28musical%29

  Jak vidíš, nic děsivého se nekoná. v prvním díle byl Fantom psychopat schopný pro Christinu zabít, tady už je očividně vyrovnaný jedinec, narozdíl od Meg nebo Raoula.


 • fiona1310

  usmej-se: Nějak nerozumím této otázce: Zase smyšlený děj nebo podle některé knížky? Vždyť Fantom opery je kniha od Gastona Lerouxe, čili obsah muzikálu není smyšlený děj.A kniha od F.Forsytha Fantom Manhattanu vyšla u nás asi před 8 lety a Love never dies je právě podle této knihy.


 • fiona1310

  Pokud byste se někdo chtěl podívat na místo, kde se odehrává děj muzikálu Love never dies, je to místo v NY, Coney Island, jsou tam různé atrakce, pláž, prostě místo pro zábavu Newyorčanů.http://www.123exotika.cz/galerie.php?view=detail&id=79


 • Briseis

  Možná by to chtělo doplnit, že muzikál je knihou sice inspirován, ale velmi volně.


 • usmej-se

  Kniha Gastona Lerouxe je moje nejoblíbenější, chtěl jsem právě vědět název knížky : F.Forsytha Fantom Manhattanu … to mi stačí. Děkuji!
  Dneska ráno jsem si znovu pustil 2CD a furt nic. Nic to semnou nedělá a dokonce mi některé písničky začínají lést na nervy …


 • usmej-se

  Trošku se stydím, protože jsem vůbec o knize: Fantom Manhattanu neslyšel. Fantoma opery miluju. Mám i český fanklub, ale tohle jsem fakt nevěděl. Léta přitom nemůžu nikde sehnat román od Kay Susan: Fantom.


 • fiona1310

  usmej-se: pokud jsi z Prahy, tak skoro na každé pobočce Městské knihovny tuto knihu od Kay Susan mají ve volném výběru.


 • usmej-se

  Re: Fiona1310 děkuji. Spíše hledám v antikvariátu. Knížku bych moc chtěl. Již mám rozsáhlou sbírku Fantoma Opery.


 • Briseis

  usmej-se: Kde jsi na webu našel ukázky z muzikálu? Díky

  Mně se naopak muzikál líbí víc a víc.


 • usmej-se

  Re: Briseis
  Ukázky vložím během zítřejšího dne, jsou ale v nic moc kvalitě, přes mobil. Mě se to nelíbí protože to už není hororová love opereta ale spíše přeslazená světská kabaretní hudba …


 • Ondřej Doubrava

  Nevím, jestli je to nutné vkládat sem bootleg ukázky v hrozné kvalitě… Už se těším, až se příští týden dostanu k soutředěnému poslechu a zhodnocení, zatím jsem našel čas jen na půlku DVD…


 • usmej-se

  Re: Ondřej
  Máš pravdu.


 • Robert

  Přiznám se, že když pan Doubrava napsal, že v titulní písni Love Never Dies slyší “několik předchozích lloyd webberů najednou”, promluvil mi z duše: také jsem měl dojem, že už jsem tenhle kousek někde slyšel. Včera jsem si konečně udělal jasno, kde – refrén je zcela totožný s hlavním motivem ústřední písně muzikálu “Beautiful Game” z roku 2000 “Our kind of love”, která se ocitá dokonce i ve finále celého díla. Nečetli jste prosím někdo nějaké vyjádření skladatele či kohokliv jiného (samozřejmě do věci zainteresovaného), proč k této velmi podstatné samovykrádačce došlo? Přinejmenším to na mě působí dojmem, že “Beautiful Game” tímto krokem sám Lloyd Webber odsuzuje k zapomnění, což je krok, kterému nerozumím…


 • Ondřej Doubrava

  Robert: Sám skladatel to zdůvodňuje v bookletu (a tentýž text je myslím na oficiálních stránkách Love Never Dies), teď to popíšu vlastními slovy že to téma z ” The Beautiful Game” tak trochu zapadlo a v produkcích bývá nahrazováno jinou písní, ale protože se mu líbí, tak ho takovýmto způsobem vrací do světel ramp… Jinak že Lloyd Webber oprášil své osvědčené postupy i v nové partituře, byla jsná věc asi už od začátku, tady se s tím ale přeci jen pracuje trochu jinak.

  A jestli mohu poprosit, oslovujte mě Ondro, prosím, mám takový pocit, že titul pan ke mně ještě nepatří, ač podle dětí už na něj věk asi mám…


 • Robert

  Díky, Ondro:)


 • fiona1310

  Právě jsem se vrátila z Londýna, kde jsem mimo jiné v sobotu navštívila tento muzikál. Bylo to skvělé, rozhodně doporučuji. Také jsem měla trochu strach, že po klasickém Fantomovi se mi to třeba nebude tak líbit, ale naprosto to předčilo mé očekávání a byla jsem nadšená. Rozhodně na to musím jít co nejdřív znovu.


 • Ondřej Doubrava

  Fiona: A to bylo oznámeno, že se Love Never Dies dočká několika změn… do Londýna se chystám, s nahrávkou jsem spokojen, takže o Love Never Dies uvažuji, moje infantilní duše ale MUSÍ vidět WICKED, takže doufám, že mi vyjde oboje. Ale už to moc neplánuji, jelikož se může stát, že to také nevyjde.


 • fiona1310

  Ještě doplním, že jsou zde úžasné efekty, kouzla, artistické výkony atd.., v mnohem větším množství než ve starém Fantomovi. Kupodivu i role malého Gustava, syna Christine a Erika, je nebývale velká a hošík, který nám zrovna v sobotu hrál, byl úžasný!!! Bohužel konec je jedno velké slzavé údolí, všude kolem slyšíte posmrkávání, vidíte nenápadné i nápadné utírání očí kapesníčkem…. Doporučuji předem přečíst si obsah, zvláště pokud vaše angličtina není zcela perfektní.Pokud jde o merchandise, mají mimo programu a CD, 2 druhy triček, hrnečky, přívěsky, tužky.


 • fiona1310

  Ráda bych věděla, jestli byl již někdo další na tomto muzikálu, myslím, že před časem někdo psal, že se na to chystá, tak jsem zvědavá na dojmy ostatních. Já jsem i týden po shlédnutí stále naprosto nadšená a pouštím si alespoň CD.


 • usmej-se

  Nevím – stále nevím. Mě prostě přijde, že ty písničky nejsou tak dobré … prostě FANTOM má jeden slavný hit za druhým, každá píseň je svým způsobem hit, který opravdu neumírá, ale když slyším to CD, tak mi přijde, že tohle umře po nějakolika letech hodně rychle.

  Zrovna čtu knižní předlohu: “Fantom Manhattanu” a jsem z příběhu nadšený, opravdu ano – má to šílený spád a je to napínavé, tak jsem zklamaný, že je k tomu podle mého dost nepovedená hudba …. ani jeden song, nemá kvalit původního muzikálu.

  Knížku si šetřím, čte se to jedním dechem a já chci se ještě chvíli napínat, jak příběh skončí …


 • Ondřej Doubrava

  usmej-se: Však ono to taky podle různých článků vypadá, že sám Lloyd Webber není příliš spokojen a dalších inscenací se ujme nějaký nový režisér (zřejmě už té Broadwayské, podle Broadway) a budou další úpravy ve scénáři . Pokud tomu tak bude, tak je jasné, že současné CD je opravdu pouze “concept album” a věřím v nahrávku nějaké budoucí verze revidované. :-) Ale zrovna ten “nehitový” přístup se mi na “Love Never Dies” líbí, chce to jen více propracovat scénář…


 • Ondřej Doubrava

  Zapomněl jsem dopsat závorku (to je tak, když člověk píše komentář a zároveň o Monty Pythonech), podle článku na BroadwayWorld.com byl v hledáčku pro revidovanou verzi i Hal Prince (kdo by nevěděl, tak to je režisér původního Phantoma)


 • Jiří K.

  Nevím jak ostatním, ale po několika poslechnutí CD jsem si hity našel. Mezi největší podle mě patří Beauty Underneath, Love Never Dies, Till I Hear You Sing a Devil Take the Hindmost. A pak další výborné skladby jako Beneath a Moonless Sky, Look With Your Heart, Why Does She Love Me….To je myslím hodně hitů. Ale je pravda, že příběh už tak dobrý není.


 • jehy

  Mně se hudba líbí. Je to zcela něco jiného než původní Fantóm, ale je hezká a některé skladby jsou úžasné, určitě takový Beauty Underneath. Ale ten příběh, podle mě zcela potírá kouzlo a romantiku původního Fantóma.


 • usmej-se

  Nevím jaký je v muzikálu příběh, ale knižní předloha je prostě vynikající. Fajn pokračování a takhle jsem si to podle té knihy i sem tam představoval


 • Jiří K.

  NO, mě by osobně nikdy nenapadlo, že se z Raoula stane alkoholik, Christine umře, Meg je celá divná….


 • usmej-se

  Néééééééééééééééééééééééééééééé! Já to ještě nedočetl! Sakra!


Novější komentáře »