Zahraničí

Jan Kříž září v hlavní roli Tanz der Vampire v Berlíně (oficiální fotografie)


Český muzikálový zpěvák a herec, držitel dvou Cen Thálie, Jan Kříž, získal prestižní angažmá v hlavní roli Hraběte Von Krolocka v legendárním muzikálu Tanz der Vampire, který se právě uvádí v německém Berlíně.

Jan Kříž jako Graf von Krolock

Jan Kříž jako Graf von Krolock

Jeden z největších talentů české muzikálové scény se na zahraniční pouť vydal již minulý rok, kdy v tour produkci Tanz der Vampire vystupoval jako Noční můra (sólo v druhé polovině ve snové scéně) a také jako záskok hlavní role Von Krolocka. Roli získal po náročném dvoukolovém castingu, který měl formu workshopů.

Na rok tak téměř opustil českou scénu a poznával nové prostředí zahraniční muzikálové produkce, pod křídly největší evropské produkční společnosti Stage Entertainment. S originální inscenací Tanz der Vampire, kterou původně režíroval sám Roman Polanski, procestoval Německo, konkrétně Stuttgart, Hamburk a Kolín.

Jeho výkon zahraniční agenty však zaujal natolik, že po ročním angažmá dostal nabídku na angažmá přímo do hlavní role na plný úvazek v Berlíně. Do role, kterou ztvárnili a ztvárňují i největší hvězdy německé muzikálové scény, jako např. Mark Seibert, Drew Sarich nebo Thomas Borchert.

Jana Kříže můžete jako Krolocka vídat od poloviny prosince až do 25. ledna, kdy ho nahradí právě jeden z nejslavnějších představitelů této role, Thomas Borchert. Konkrétní termíny Jana Kříže můžete nalézt na jeho webových stránkách.

Jan Kříž a Diana Schnierer

Jan Kříž a Diana Schnierer

Zajímavostí je, že v ženské roli Sarah vystupuje po boku Jana Kříže původem slovenská herečka Diana Schnierer. V Berlíně tak můžete v hlavních rolích spatřit česko-slovenskou dvojici.

Vstupenky na muzikál Tanz der Vampire v Theater des Westens v Berlíně můžete zakoupit přes oficiální stránky Stage Entertainment, a to v cenách od 50 do 140 EUR.

Jan Kříž jako Graf von Krolock

Jan Kříž jako Graf von Krolock

Finálová scéna Tanz der Vampire

Finálová scéna Tanz der Vampire

Fotocredit: Stage/Eventpress


Zahraničí
Recenze vídeňské inscenace muzikálu EVITA s Marjan Shaki v titulní roli
Zahraničí
Nejlepším letošním muzikálem Broadwaye je Fun Home, získal 5 cen Tony
Zahraničí
Hip-hopový muzikál “Príbeh ulice” se dočkal druhého dílu