Pozvánky a konkurzy

Polanského PLES UPÍRŮ konečně v ČR, agentura GOJA vypisuje konkurzy


Jeden z nejslavnějších zahraničních muzikálů PLES UPÍRŮ (v originále “Tanz der Vampire” či “Dance of the Vampires“) se konečně dočká svého českého uvedení, a to pod produkcí agentury GOJA. Premiéra je plánována na rok 2017 v GoJa Music Hall na pražském Výstavišti. Režie by se měl ujmout Radek Balaš a o překlad původního libreta se postará Michael Prostějovský. Konkurzy na hlavní, vedlejší i taneční role se uskuteční ve dnech 21. a 22. června.

Ples upírů je muzikálovou adaptací stejnojmenné filmové komedie Romana Polanského. Hudbu k muzikálu napsal Jim Steinman, využil do něj mj. také hit Totale Eclipse of the Heart, který proslavila zpěvačka Bonnie Tyler. Libreto napsal Michael Kunze, mj. autor muzikálů Elisabeth a Mozart!

Muzikál měl světovou premiéru v roce 1997 ve Vídni, originální inscenaci režíroval sám Roman Polanský. Výpravný muzikál plný komických situací, brilantních tanečních scén a úžasné hudby, si ihned získal srdce diváků. Od té doby se s obrovským úspěchem uvádí v podstatě v celé Evropě, originální inscenaci můžete aktuálně vidět v Berlíně a Mnichově. V roce 2010 jsme vydali reportáž z návštěvy vídeňské inscenace, přečíst si ji můžete zde.

V roce 2002 se producenti snažili přivést tento muzikál také na slavnou Broadway, do hlavní role obsadili Michaela Crawforda, původního představitele Fantoma opery. Uvedení provázelo mnoho komplikací, mj. spojené také s teroristickými útoky 11. září. Po několika odkladech se premiéra uskutečnila 9. prosince 2002. Muzikál byl oproti německému originálu značně přepsán a sám Jim Steinman se od něj veřejně distancoval. Muzikál provázely převážně negativní recenze a odehrál pouhých 56 představeních. Se ztrátou 12 milionů dolarů je dodnes považován za jeden z největších propadáků Broadwaye.

Konkurz do muzikálu Ples upírů

GOJA, Agentura Gott-Janeček vypisuje KONKURS na obsazení sólových, sborových a tanečních rolí ve světovém muzikálu Romana Polanského „PLES UPÍRŮ“.

Konkurs se bude konat 21. – 22. června 2016 v divadle GOJA MUSIC HALL na pražském Výstavišti, Praha 7 – Holešovice.

NOTOVÉ A TEXTOVÉ MATERIÁLY JSOU KE STAŽENÍ ZDE!

1. Zájemci, zašlete, prosím Závaznou přihlášku, která musí obsahovat::

a) vyplněný přiložený dotazník
b) zašlete své současné fotografie (1x portrét, 1x celá postava)
c) zašlete libovolnou nahrávku svého zpěvu ve formátu mp3 pomocí našeho dotazníku (max. 2MB) nejpozději do 20. června 2016.

2. Obdržíme-li Vaši kompletní Závaznou přihlášku (viz bod 1), oznámíme Vám přesný termín Vaší účasti v konkursu e-mailem. Přihlášky budou vyřizovány v došlém pořadí. Nedodržení termínu (vč. určeného času) z Vaší strany znamená ukončení možnosti účasti v konkursu.

3. Pokud se ucházíte o konkrétní sólovou roli nebo o pěveckou company, připravte si ke konkursu příslušnou píseň přímo z muzikálu PLES UPÍRŮ. Charakteristiky a notové podklady pro jednotlivé role i company ke stažení zde.

4. Pro taneční company požadujeme klasické základy a zaměření na Jazz dance.

5. Noty a přiléhavý taneční úbor s sebou!

6. Doprovod korepetitorem zajištěn.

7. Agentura GOJA si vyhrazuje právo po předběžném výběru některé uchazeče ke konkursu nepřizvat.

8. Agentura GOJA nehradí náklady spojené s dopravou na konkursy, popř. ubytováním či stravováním, ani jiné náklady nebo honoráře. Veškeré výdaje na svoji účast v konkursu si hradí uchazeč sám.

9. Účastník konkursu bere na vědomí a souhlasí s tím, že jeho výkon při konkursu bude pro pracovní účely zaznamenán na audio a video záznam.


Pozvánky a konkurzy
Leona Machálková oslaví jubileum koncertem plným hvězd
Pozvánky a konkurzy
Konkurz na obsazení COMPANY do muzikálu “Kapka medu pro Verunku”
Pozvánky a konkurzy
Doplňující konkurzy do brněnského uvedení muzikálu Děti ráje
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!