Videoreportáže a záznamy

Video: exkluzivní ukázky písní z muzikálu “Kapka medu pro Verunku”


V neděli 6. listopadu 2011 se v novém multifunkčním prostoru v Praze na Bílé Hoře konalo “Setkání muzikálový hvězd”, v jehož rámci byly veřejnosti poprvé představeny písně z připravovaného muzikálu “Kapka medu pro Verunku“, který se bude hrát od září 2012 v Divadle Hybernia. My jsme samozřejmě nechyběli a přinášíme vám exkluzivní video sestřih prezentovaných písní.

Celý sál multifunkčního prostoru praskal doslova ve švech a my jsme mohli zhlédnout řadu muzikálových osobností, které zazpívali písně z muzikálové nebo vlastní tvorby. Z přítomných umělců jmenujme např. Jiřího Zonygu, Michaelu Noskovou, Tomáše Löbla, Ondřeje Rumla, Jana Toužimského, Genny Ciatty, Radima Schwaba, Honzu Höniga, Evu Burešovou, Petera Veslára, Martina Písaříka a další. Setkáním velmi vtipně provázeli Jaroslav Klein a Petra Doležalová.

Peter Veslár a Tomáš Löbl

Hlavním bodem programu bylo ovšem představení muzikálu “Kapka medu pro Verunku”. Nejprve se na pódiu sešel hlavní inscenační tým: Jan a Alena Pixovi (scénář a libreto), František Pytloun a Petr Kutheil (hudba), Jaroslav Hanuš (režie), Tomáš Beran (hudební aranže), Lenka PrůšováKristýna Radějová (produkce).

Inscenační tým

V následujících minutách bylo představeno to, na co všichni netrpělivě čekali a to dokonce čtyři písně z chystaného muzikálu, které netradičně zazpívali autoři hudby Petr Kutheil a František Pytloun a na pomoc si přizvali Michaelu Noskovou, Jiřího Zonygu a Jaroslava Kleina. Podívejte se na ně v našem video sestřihu.

Autorem fotografií je exkluzivně pro Musical.cz Míša Kuklišová. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, ozvěte se nám na e-mail redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno!

 


Praha
Dickensova “Vánoční koleda” míří do Divadla Hybernia
Aktuální zprávy
Musical Production odhalila plány na příští divadelní sezónu
Praha
“Quasimodo” měsíc před premiérou odhalil poslední tajemství (+ video)
 • Drak

  A zase tupé verše kterých je na našem muzikálovém nebi jako máku. To tady nemáme textaře s duší básníka ? Už od doby veršů typu sorry – spory v Drákulovi a jiných říkaček v následujících hudebních dílech si říkám kam až jde zajít. Ale co nasadíme hvězdy divák to zaplatí a při mentalitě toho Českého bude nakonec vrnět blahem.


 • Tereza

  Naprostý souhlas, tupým veršům teď nasadil korunku muzikál Quasimodo, ale z reakcí je vidět, že většině národa to opravdu nevadí.


 • Katerina

  A jake basnicke sbirky ctete, kdyz se Vam zdaji ty v Quasimodovi tupe?A jestli myslite jiny- sliny- tam by mozna stacilo trosku smyslu pro humor.


 • Abigail

  Můžete mi někdo napsat o čem vlastně zpívají? Já jim prostě nerozumím, to je svahilština, nebo co?


 • Tereza

  No to je pěkně příšerný


 • Jiří K.

  Já jim rozumím, všemu rozumím…ale užitý hudení styl mě nikterak neoslovil.


 • Filip

  Já teda nevím, ale já jim rozumím naprosto perfektně a bez problémů.


 • Abigail

  Já nemám úplně dobrý reprák a se sluchátky mi před týdnem odjela spolubydlící, takže… rozumím “Leť, Verunko leť” a tři tečky z prvního, “Sílu ti dám” a ještě kousek z druhého, Míše rozumím a z posledního jsem pochytila “Královský slib”, takže mám poměrně jasnou představu :-D


 • Jiří K.

  Pro lepší orientaci doporučuju poslechnout si rozhlasovou verzi z 80. letech (Krůpěj medu pro Verunku)


 • Drak

  Mno šlo jen o názor a nemusíme snad rozebírat kdo má lepší bedny u PC a kdo lepší sluch…jinak Qasimodo se musí brát opravdu s mírným nadhledem a naopak bych ty verše bral jako zmodernizování jazyka současnému divákovi . No sem tam to taky škubalo ušima ale jak vidno kritika je spokojena , koza Džali se nažrala a Esmeralda visí jako v literatuře kdysi….PS. Poslední verš berte s rezervou ale je stejně duchaplný jako Ty z muzikálů…


 • xxx

  ocekavate ze chteji deti slyset slozite basnicke sbirky? to asi ne ze:-)


 • Tereza

  No, závistivci se vždycky najdou… :-) Je to už taková česká národní vlastnost, nepřát druhým, kritizovat a urážet. A dělají to především ti, kteří sami vůbec ale vůbec nic nedokázali a ani nedokážou. Přeju Kapce medu hodně úspěchu a štěstí. Děláte to dobře! A nedejte se odradit urážkami nenaplněných amatérů.


 • Olynka

  Tereza – jsem taky z čech a podobné výroky o “českých národních vlastnostech” mě urážejí! Každý má přece právo vyjádřit svůj názor, byť by byl – podle vašeho mínění – zcestný. A ta rozdílnost mezi námi je právě to krásné na světě.


 • Olynka

  A teď k ukázce – z textu jsou rozumět pouze zlomky, takže velká poklona Drakovi, já bych takové komplexní hodnocení s takovým málem nezvládla :o)
  Hudebně mi to připadá zajímavé, ale na celé dílo se z takového kousku dá usuzovat také stěží. Ale mám ráda Petra Kutheila, tak jsem docela zvědavá.


 • Ivana L.

  Kdo chce psa bít…. Písně jsou krásné, melodické srozumitelné . Nemám s tím problém. Těším se na konečnou verzi muzikálu, protože vím, že tvůrci dávají muzikálu vše ze sebe a svého srdíčka.Jen tak dál, moc držím tvůrcům palce, aby ustáli zášť některých lidí co říkají, že nerozumí a příšerný a podobně :-)Rozumět je každé slovo, ale chápu, že pokud někdo slyšel víc než v těchto ukázkách mol být sám osloven obsahem písní, že :-) a teď raději budou říkat nerozumím, ale i to je úspěch a třeba i účel :-) Ale je také těžké vyrozumět z několika slov písničky o čem má být. Potom je nefér kritizovat a říkat nerozumím.Já se rozhodně na Kapku medu pro Verunku těším moc :-)


 • Luděk

  No to je úděsný….. :-(