Videoreportáže a záznamy

Video: exkluzivní ukázky písní z muzikálu “Kapka medu pro Verunku”


V neděli 6. listopadu 2011 se v novém multifunkčním prostoru v Praze na Bílé Hoře konalo “Setkání muzikálový hvězd”, v jehož rámci byly veřejnosti poprvé představeny písně z připravovaného muzikálu “Kapka medu pro Verunku“, který se bude hrát od září 2012 v Divadle Hybernia. My jsme samozřejmě nechyběli a přinášíme vám exkluzivní video sestřih prezentovaných písní.

Celý sál multifunkčního prostoru praskal doslova ve švech a my jsme mohli zhlédnout řadu muzikálových osobností, které zazpívali písně z muzikálové nebo vlastní tvorby. Z přítomných umělců jmenujme např. Jiřího Zonygu, Michaelu Noskovou, Tomáše Löbla, Ondřeje Rumla, Jana Toužimského, Genny Ciatty, Radima Schwaba, Honzu Höniga, Evu Burešovou, Petera Veslára, Martina Písaříka a další. Setkáním velmi vtipně provázeli Jaroslav Klein a Petra Doležalová.

Peter Veslár a Tomáš Löbl

Hlavním bodem programu bylo ovšem představení muzikálu “Kapka medu pro Verunku”. Nejprve se na pódiu sešel hlavní inscenační tým: Jan a Alena Pixovi (scénář a libreto), František Pytloun a Petr Kutheil (hudba), Jaroslav Hanuš (režie), Tomáš Beran (hudební aranže), Lenka PrůšováKristýna Radějová (produkce).

Inscenační tým

V následujících minutách bylo představeno to, na co všichni netrpělivě čekali a to dokonce čtyři písně z chystaného muzikálu, které netradičně zazpívali autoři hudby Petr Kutheil a František Pytloun a na pomoc si přizvali Michaelu Noskovou, Jiřího Zonygu a Jaroslava Kleina. Podívejte se na ně v našem video sestřihu.

Autorem fotografií je exkluzivně pro Musical.cz Míša Kuklišová. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, ozvěte se nám na e-mail redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno!

 


Videoreportáže a záznamy
Videoreportáž: Muzikálové melodie zahájily 1. Festival italsko-českého přátelství
Videoreportáže a záznamy
Muzikál RENT se zabydluje v Divadle Kalich. Podívejte se na dvě ukázky.
Praha
Mary Poppins přilétne do Prahy s Alenou Antalovou
 • Drak

  A zase tupé verše kterých je na našem muzikálovém nebi jako máku. To tady nemáme textaře s duší básníka ? Už od doby veršů typu sorry – spory v Drákulovi a jiných říkaček v následujících hudebních dílech si říkám kam až jde zajít. Ale co nasadíme hvězdy divák to zaplatí a při mentalitě toho Českého bude nakonec vrnět blahem.


 • Tereza

  Naprostý souhlas, tupým veršům teď nasadil korunku muzikál Quasimodo, ale z reakcí je vidět, že většině národa to opravdu nevadí.


 • Katerina

  A jake basnicke sbirky ctete, kdyz se Vam zdaji ty v Quasimodovi tupe?A jestli myslite jiny- sliny- tam by mozna stacilo trosku smyslu pro humor.


 • Abigail

  Můžete mi někdo napsat o čem vlastně zpívají? Já jim prostě nerozumím, to je svahilština, nebo co?


 • Tereza

  No to je pěkně příšerný


 • Jiří K.

  Já jim rozumím, všemu rozumím…ale užitý hudení styl mě nikterak neoslovil.


 • Filip

  Já teda nevím, ale já jim rozumím naprosto perfektně a bez problémů.


 • Abigail

  Já nemám úplně dobrý reprák a se sluchátky mi před týdnem odjela spolubydlící, takže… rozumím “Leť, Verunko leť” a tři tečky z prvního, “Sílu ti dám” a ještě kousek z druhého, Míše rozumím a z posledního jsem pochytila “Královský slib”, takže mám poměrně jasnou představu :-D


 • Jiří K.

  Pro lepší orientaci doporučuju poslechnout si rozhlasovou verzi z 80. letech (Krůpěj medu pro Verunku)


 • Drak

  Mno šlo jen o názor a nemusíme snad rozebírat kdo má lepší bedny u PC a kdo lepší sluch…jinak Qasimodo se musí brát opravdu s mírným nadhledem a naopak bych ty verše bral jako zmodernizování jazyka současnému divákovi . No sem tam to taky škubalo ušima ale jak vidno kritika je spokojena , koza Džali se nažrala a Esmeralda visí jako v literatuře kdysi….PS. Poslední verš berte s rezervou ale je stejně duchaplný jako Ty z muzikálů…


 • xxx

  ocekavate ze chteji deti slyset slozite basnicke sbirky? to asi ne ze:-)


 • Tereza

  No, závistivci se vždycky najdou… :-) Je to už taková česká národní vlastnost, nepřát druhým, kritizovat a urážet. A dělají to především ti, kteří sami vůbec ale vůbec nic nedokázali a ani nedokážou. Přeju Kapce medu hodně úspěchu a štěstí. Děláte to dobře! A nedejte se odradit urážkami nenaplněných amatérů.


 • Olynka

  Tereza – jsem taky z čech a podobné výroky o “českých národních vlastnostech” mě urážejí! Každý má přece právo vyjádřit svůj názor, byť by byl – podle vašeho mínění – zcestný. A ta rozdílnost mezi námi je právě to krásné na světě.


 • Olynka

  A teď k ukázce – z textu jsou rozumět pouze zlomky, takže velká poklona Drakovi, já bych takové komplexní hodnocení s takovým málem nezvládla :o)
  Hudebně mi to připadá zajímavé, ale na celé dílo se z takového kousku dá usuzovat také stěží. Ale mám ráda Petra Kutheila, tak jsem docela zvědavá.


 • Ivana L.

  Kdo chce psa bít…. Písně jsou krásné, melodické srozumitelné . Nemám s tím problém. Těším se na konečnou verzi muzikálu, protože vím, že tvůrci dávají muzikálu vše ze sebe a svého srdíčka.Jen tak dál, moc držím tvůrcům palce, aby ustáli zášť některých lidí co říkají, že nerozumí a příšerný a podobně :-)Rozumět je každé slovo, ale chápu, že pokud někdo slyšel víc než v těchto ukázkách mol být sám osloven obsahem písní, že :-) a teď raději budou říkat nerozumím, ale i to je úspěch a třeba i účel :-) Ale je také těžké vyrozumět z několika slov písničky o čem má být. Potom je nefér kritizovat a říkat nerozumím.Já se rozhodně na Kapku medu pro Verunku těším moc :-)


 • Luděk

  No to je úděsný….. :-(