Praha

“Quasimodo” veřejně vyhlásil oficiální začátek zkoušek (+ video)


Ve čtvrtek 14. července 2011 sezvala produkce muzikálu “Quasimodo” novináře na druhé neformální setkání. Pojďme si tedy krátce shrnout důležité novinky, které se poutavý projekt na motivy chronicky známého příběhu Victora Huga trojice hudebníků Petra Kalába, Jana Maxiána a Jakuba Prachaře, textaře Petra Kolečka a libretisty i režiséra Martina Kukučky odhalil… Představena nám byla i další hudební ukázka, a to v podání Csongora Kassaie a Radky Pavlovčinové a vy se na ní můžete podívat v našem exkluzivním videu.

Nejdříve ale doporučujeme vaší pozornosti též značně aktualizované, leč snad už finální obsazení inscenace, jelikož téměř všichni aktéři byli na akci přítomni:

Aktualizované obsazení muzikálu Quasimodo

Esmeralda – Markéta Procházková / Radka Pavlovčinová
Quasimodo – Tomáš Trapl / Csongor Kassai
Pierre Gringoire – Ondřej Ruml / Radúz Mácha
Claudius Frollo – Jiří Korn / Marian Vojtko
Matka Gudula – Radka Fišarová / Vanda Károlyi-Konečná
Phoebus – David Kraus / Roman Vojtek
Lily – Zdenka Trvalcová / Lucie Molnárová / Kamila Nývltová
Špindíra – Petr Vančura / Jan Cina

Zcela záměrně se tentokrát vyhneme pojmu tisková konference, jelikož celých cca padesát minut povídání VŠECH účinkujících se neslo ve značně žertovném duchu a nalijem si rovnou čistého vína, těch nových informací zase tolik nebylo. Moc dlouho se nemlžilo kolem faktu, že jde o skutečné zahájení zkoušek. Je tomu přesně naopak, již dva týdny účinkující s choreografkou Janou Burkiewiczovou pilují některé choreografie, což se zatím, jak potvrdili Roman Vojtek, Tomáš Trapl a Marián Vojtko neobešlo bez následků, například blokacemi páteře. Marián Vojtko coby svérázný bonus předložil jako důkaz dokonce i bederní pás. Místo zajímavostí o hudbě se Jakub Prachař, svěřil se svými nezdravými stravovacími návyky během tvorby a Petr Kolečko stále nevěří, že se projekt opravdu realizuje…

Tomáš Trapl, Roman Vojtek, Jana Burkiewiczová, Martin Kukučka, Marián Vojtko

Celkový pohled na osazenstvo zábavného odpoledne

Markéta Procházková, David Kraus

Umělecký maskér Petr Fadrhons prozradil zajímavý detail k latexové masce Quasimoda, oba dva představitelé skutečně uvidí pouze na jedno oko! Přikládáme pár momentek z chvil, kdy byl Csongor Kassai hlavním aktérem tvůrčího procesu.

Výroba formy pro masku Quasimoda 1

Výroba formy pro masku Quasimoda 2

Finální odlitek

Nad všemi obvyklými hereckými větičkami a vtípky o těšení se na projekt ale byla vidět pokora a sympatický entuziasmus mladého, byť už v menších projektech značně zkušeného a renomovaného tvůrčího týmu, který si je vědom, že hlavní část práce při přenášení vize na jeviště je teprve čeká a tak nás zatím nezasypávali frázemi o tom, kterak bude projekt krásný, velkolepý a přelomový. Jistá je snad je jedna věc, tento muzikál zkrátka v magické datum 11. 11. 2011 BUDE, dále se nechme překvapit.

Došlo i na novou bonusovou hudební ukázku, tentokrát už lehce nahozenou pro budoucí jevištní použití, dokonce i v kostýmech, ukázku však jistě nikdo nebral jako finální tvar, ještě se mnohé změní, ostatně, posuďte níže sami. Nicméně je už po dvou zveřejněných ukázkách jisté, že se tvůrci nespolehnou na klasickou mainstreamovou cestu – “hit za každou cenu”. Snad bude tedy hrát prim příběh.

Video: Duet Hrbáče a Esmeraldy

Přinášíme vám exkluzivní video ze slavnostního zahájení zkoušek muzikálu. V roli Quasimoda můžete slyšet Csongora Kassaie, v roli Esmeraldy Radku Pavlovčinovou. Jedná se o první nástřel písně v pracovním provedení, která může do premiéry 11.11.2011 v Divadle Hybernia doznat spousty hudebních i textových změn!

Kamera a úprava – Radek Janda

Po doznění hudební ukázky dokonce režisér Martin Kukučka na dotaz jestli je spokojen, odpověděl, že se o spokojenosti nedá mluvit, ale že scénu sledoval proto, aby lépe naplánoval její další vývoj během zkoušení.  Správný divadelnický přístup!

A aby byl ten začátek zkoušek slavnostní a tématický, přišel čas na to, aby Csongor Kassai pokřtil zvonkohru, která byla speciálně pro muzikál vyrobena Michalem Trvalcem, je tvořena sedmi zvony, přičemž nejmenší má kil 18, největší cvalík 25 kilo. A po krátkém přípitku hurá zpět do víru zkoušení. Držíme palce!

Radka Pavlovčinová a Csongor Kassai poprvé "nahozeni" na jevišti jako Esmeralda a Quasimodo

Csongor Kassai si jako správný zvoník pokřtil zvonkohru šampaňským

Csongor Kassai a Radka Pavlovčinová

Csongor Kassai v masce Quasimoda - můžeme si jen tipnout, zdali je jeho podoba definitivní

Fotografie výroby masky: oficiální presskit muzikálu Quasimodo

Autorem fotografií z jeviště je exkluzivně pro Musical.cz Tomáš Král. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, ozvěte se nám na e-mail redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno!


Aktuální zprávy
Press show Romea a Julie nabídla pohled na představitele i velkolepou výpravu (+ video)
Praha
Sněhurka a sedm závodníků se rozloučili v Divadle Hybernia
Pozvánky a konkurzy
Konkurz do připravovaného muzikálu “Sněhová královna”
 • veny

  Ty bláho, Quasimodo vypadá fakt hrozně a kostým i maska vypadají zatím super.


 • Briseis

  Quasimodo fakt super, narozdíl od kostýmu Esmeraldy. A také doufám, že píseň neni definitivní. Nijak zvlášť mě nezaujala. Jestli to nebude tím, že prostě už od Cesty ke slávě nemusím Radku, ač se mi její výkon v Robinovi líbil.


 • Tereza

  Zdá se, že sliby chyby, podle prozatimních ukázek to bude další z řady muzikálů, který si nezadá s Katem či 3M apod… tahle píseň teda dost slabá…


 • LUDĚK

  To tam bude hrát i Radka Fišarová vžit řikáte že je těhotná,


 • Míra

  Luďku, pokud vím, někde proběhlo, že bude hrát, dokud to půjde a myslim, že by pár představení stihnout mohla. No uvidíme ;-)


 • Zdeněk

  mě se ta hudba docela líbí a Radce to moc sluší moc se těšim akorát nevím kam se z obsazení vytratili Dita Hořínková a Gabriela Vermelho


 • bjetus

  To obsazení je trošku nevyrovnané, mám trochu obavu, že Tomáš Trapl v konkurenci s Csongorem neobstojí, stejně tak Marian Vojtko a Jiří Korn je zvláštní alternace. Přece jen Kassai i Korn jsou vynikající herci, a už vidím povrchní a afektované “herectví” Traplovo a Vojtkovo, kteří si o sobě myslí, jak jsou velcí umělci. :-)


 • Alea

  Souhlasím, že alternace Vojtko – Korn je zvláštní. Každý jsou pěvecky i herecky někde jinde. Ale u Trapla a Kassaie si myslím, že to zvládnou oba stejně. Navíc Trapla jsem viděla hrát v Krysařovi naprosto důstojný Osud bez přehánění a pitvoření – a byl dokonalý, takže věřím, že nezklame. Mě spíš neuchvátila Radka Pavlovčinová, jejímu hlasu nějak nemůžu přijít na chuť, i když se vizuálně na tu roli hodí. U mě vyhrává rozhodně Markéta Procházková.


 • Honza

  Bjetus:
  Tomáš Trapl neobstojí? Na to si počkej, protože Tmáš nezklamal nikdy a nikde. On do toho dá všechno a bude skvělý Quasimodo, jak herecky, tak hlasově.


 • Luky

  Radka vypadá uplně skvostně, myslím že tato role je jí šita na míru :) .. a navíc to zazpívala excelentně!!!


 • Fíla

  Honza: Tvrdit, že T. T, nezklamal nikdy a nikde jsou hodně silná slova :-) Už jen pro to, že každý někdy nemá svůj den, bez ohledu na to, jak dobře má roli nastudovanou. Ale abych jen “neslovíčkařil”, tak musím říct – pokud jste vychován v Brazílii na telenovelách, pak vám asi přijde jeho vystupování jako normální a přirozené, pro mě ovšem toto obecné, prázdné, afektované, rychlodabingové, nelogické jevištní vystupování je problémem nejen T. T., ale většiny pražských muzikálových “hvězd” – a nevím proč, ale pořád to málo kdo chce vidět a pochopit. Samozřejmě, často už je problém v jádru inscenace – blbý text, blbá režie, ale na to se svést zdaleka všechno nedá. V jiném článku k tomuto muzikálu: “Myslel jsem si, že budu jenom zpívat, ale zatím jsem neslyšel ani notu, a připadám si jako v posilovně”, stěžoval si naoko Tomáš Trapl. No to by snad nemohlo napadnout žádného umělce v muzikálu kdekoliv jinde, jen v Praze (jsem Pražák :-) ). A odjinud – nedávno jsem se byl podívat na konkurzu muzikálu Vánoční zázrak, drtivá většina účastníků byla nádherně oblečená, vystylovaná, minisukně,…ale když měli zahrát krátkou scénku, až na pár výjimek to byla katastrofa, asi nepovažovali za důležité si to připravit, jelikož v Praze stačí zazpívat, ukázat co největší hlasový rozsah a sílu. :-) Kdy konečně začneme muzikál vnímat jako žánr divadla, který nemůže dělat jen tak někdo, když si vzpomene?


 • Fíla

  Jo ale jinak Quasimodovi fandím :-) ten tvůrčí tým je možnou zárukou kvality.


 • Katka

  Fíla:Smím se zeptat,kdo tedy podle Vás z pražské muzikálové scény ovládá herectví?


 • Alea

  Taky by mě zajímal názor Fíly na to, kdo je nejen zpěvák, ale i dobrý herec. Protože si myslím, že na jevišti opravdu převažují spíše zpěváci, kteří jsou mediálně známí, ale herectví u nich vidět není, bohužel mají zelenou. Navíc dobrý muzikálový herec musí umět i věrohodně přednést mluvené slovo a být na tom pohybově dobře, aby zvládl i tanec. Těch pár opravdu výborných muzikálových herců na našich scénách by se dalo spočítat na prstech jedné ruky.


 • Honza

  Fíla: Nevím ja vy, ale já Tomáše viděl ve spoustě malých i větších rolí. A pokaždé patří k tomu nejlepšímu.
  Potom tento muzikál, jak sami autoři řekli, je vývojový, tzn. že se písně po domluvě s herci můžou měnit a předělat.
  A taky by mě zajímal váš názor, koho považujete na naší muzikálové scéně za dobrého interpreta?


 • Fíla

  Těch lidí by se určitě našlo celkem dost, jen nedostanou (mnozí z nich možná ani nechtějí) mnoho příležitostí. Ale abych neodbíhal od tématu, z tohoto obsazení jsou to pro mě Csongor Kassai, Ondřej Ruml, Radúz Mácha, Jiří Korn, Vanda Károlyi-Konečná, Roman Vojtek, Lucie Molnárová, Petr Vančura a Jan Cina.


 • Katka

  Fíla:Tak to bych si možná jenom dovolila nesouhlasit s Romanem Vojtkem,pravda,hraje sice dobře,ale podle mě stále stejně,jako by pořád hrál stejný charakter,ikdyž hraje třeba naprosto odlišnou postavu…


 • washek

  Já bych ještě Fílovi nabídl Markétu Procházkovou ;)


 • Katka

  washek:tak to se připojuji


 • Alea

  washek: i já se připojuji – Markétka je výborná pěvecky i herecky, navíc moc dobře vypadá.
  A že zahraje ledacos, o tom svědčí Constance v 3M, naivka v Touze nebo třeba Beruška v Dalmatinovi. A co se týče Romana Vojtka – skvělý zpěvák, tanečník, ale studený, bez emocí a opravdu ať hraje, co hraje, je to pořád Roman, ne postava, kterou ztvárňuje.


 • Natt

  Ta maska mě docela vyděsila :D Vypadá dobře, ale přece jenom pány radši vídám s jejich obličeji :)
  Konečně nějaký nový vítr, podle uveřejných písniček by to mohlo být fajn.


 • veny

  No snad kostým Esmeraldy není definitivní – je jakýsi divný. Nelíbí se mi. Na muzikál se těším, doufám, že mě nezklame.


 • Fíla

  Katka, washek, Alea: Ano, máte pravdu, jak s Romanem, tak s Markétou, kterou tímto přidávám do seznamu :-) :-)


 • Siska

  Tak jsem si to přehrála a ta hudba se mi zdá nějaká …. co já vím … nic moc. Tak snad tam budou i jiné, hezčí písničky. Držím palce


 • Pavel

  Maska je parádní! Jsem zvědavej, jak to celý bude vypadat, už jen proto, že se začalo zkoušet cca 4 měsíce před premiérou, což je opravdu zvláštní úkaz!!! Nehahím to, jsem tím nadšen, snad bude stát výsledek za to! “Zranění” protagonistů dokáže napovědět, že se SNAD nebude jednat o “přejdi vpravo tam zpívej, pootoč se doleva a za chvíli přejdi do středu”. uvidíme :-D


 • Katka

  Tam měla být Gabriela Vermelho? :) Jsem ráda, za to obsazení, konečně došlo k nějakému oživení o skvělé interprety jako Ruml (Martin-Kudykam), Csognor (Kudykam), Kraus (Dorian Gray). Píseň celkem ujde, aspon se autoři nesnažili dělat přeplácanej slaďák, kterej se k tématu vůbec nehodí, má to skvělou, tajemnou melodii. Snad to nebude takovej kýč, jaký se v poslední době na Broadwayi a Hybernii hrajou. Doufám, že to bude trochu kvalitnější, :) protože mám pocit, že se všechny dobré kusy vytrácejí (Excalibur, ODG, Němcová, Kudykam, Dáma s kameliemi. No naštěstí je tu ještě RockOpera :) ). No uvidíme, jestli to bude kvalitní :)


 • Lenka

  No nic moc musím říct….Radka hlasově opravdu moc dobrá není, tanečně ano, proto si myslím, že role pro tanec je šitá na ni,ale pro zpěv? no nevím… Tato píseň z ukázky taky ke kvalitě muzikálových písní má docela daleko…


 • ivča

  Těším se na tento muzikál. Vítám v roli Esmeraldy Markétu Procházkovou, která je výborná pěvecky,herecky i tanečně. Jsem spokojená i s obsazením Jiří Korn a Tomáš Trapl, kteří jsou výborní pěvecky.


 • Alena

  Tak ukázka nic moc, Radka jeste ujde ale ten Csongor Kassai ten se mi teda vůbec nelíbí ani hlasově ani herecky. Myslim ze Tomáš Trapl bude guru tohoto muzikálu protoze podle te ukazky Csongor nesaha Tomovi ani po kotniky. Ale třeba ještě překvapí. Moc se těšim na celek. :)


 • Abigail

  Jen tak mimochodem pro informaci, čistě náhodou jsem si všimla, že došlo ještě k jedné malé změně v obsazení – viz zde http://www.muzikal-zvonik.cz/ – k Phoebům přibyl Tomáš Savka


 • Klaudia

  Mal by niekto zaujem o 2 listky na premieru Quasimoda dna 11.11.2011 o 19tej.V cene je zahrnuty aj raut po premiere.Dva listky stoja 2000Kč,alebo 84 eur.Takze jeden 1000Kč,alebo 42eur.Je to 14ta rada a miesta 6 a 7.Predavam z rodinnych a pracovnych dovodov.V pripade zaujmu moj mail.:klaudiavrbovska@centrum.sk Dakujem