Pozvánky a konkurzy

Konkurz do pánské taneční company nového muzikálu “Kat Mydlář”


Produkce pražského Divadla Broadway vyhlašuje konkurz do pánské taneční company připravovaného muzikálu Michala Davida “Kat Mydlář“, který bude mít premiéru 24. února 2011. Konkurz se koná 1. listopadu 2010 od 10 hodin v prostorách Divadla Broadway, zájemci se předem musí přihlásit na emailu bele@kleopatra-muzikal.cz. S sebou si nezapomeňte vzít taneční oblečení a obuv. Přejeme uchazečům hodně štěstí!

KAT MYDLÁŘ

Premiéra: 24. února 2011 v Divadle Broadway

Hudba: Michal David
Libreto a texty písní: Lou Fanánek Hagen
Režie a choreografie: Libor Vaculík
Asistent režie a choreografie: Yvona Balašová
Scénografie: Michael Klang
Kostýmní výtvarník: Roman Šolc
Hudební nastudování: Eduard Klezla

V hlavních rolích účinkují: Monika Absolonová, Kateřina Brožová, Josef Vojtek, Petr Kolář, Daniel Hůlka, Ilona Csáková, Marian Vojtko, Bohouš Josef a další…


Pozvánky a konkurzy
Muzikálový showcase
Praha
Muzikál MÝDLOVÝ PRINC slavil 222. reprízu
Recenze a reportáže
Janek Ledecký vybíral hvězdy do muzikálu “Vánoční zázrak” (+ video)
 • marek.štefan

  Muzikálům v Hybernii podle mě škodí taneční čísla, viz Tři mušketýři a spol. Např. v Bídnících se netancuje, ale o to víc hraje. Už vidím skupinu tanečníků do půi těla s katovskou kápí jak poskakují na jevišti a jímá mě hrůza.


 • Verča

  Bídníci… Moc ráda bych si je v Goja Music Hall zopakovala. :(


 • Bídník

  Je pravda, ze kdyz jsemm koukal na Deti raje, tak mi pri vzpomince na Bidniky a Miss Saigon (ale i brnenske inscenace) bylo trochu smutno.


 • Verča

  Brněnskou jsem neviděla, i když bych moc chtěla. Je to pro mě trošku z ruky. Ale třeba se zadaří… Ale stejně bych ráda věřila, že se jednou Bídníci do Goji vrátí… Pro mě úžasný muzikál.


 • Peťule

  Nevím, proč se tady naváží do různých děl, když článek je o konkurzu na muzikál, který teprve bude, ty tanečníci nemůžou za to, co tancují a pracovat se přeci nějak musí! Chtěla bych vidět vás. Nehledě na tom, že Mydlář bude v Broadwayi, ale to pro některé z vás, nebude asi žádný rozdíl, že. A vytahovat Bídníky jako srovnání, tak to je asi jasný, co musí zvítězit, trochu podpásovka ale od některých odpůrců.


 • milanzitka

  Peťule: Bohužel musím s Markem z části souhlasit. Samozřejmě ne po celý muzikál, ale jsou občas místa, kdy jsou tanečníci na scéně jen proto aby se “jako že něco dělo” a nijak nepřispívají ději/myšlence scény. Toť můj názor. Tanečníky za jejich práci obdivuji a chápu, že nemají moc možností si vybírat… (mimochodem na popud názoru typu “chtěla bych vidět vás” jsem začal psát muzikál a už je skoro hotový :D)


 • Peťule

  Já se asi omlouvám za to, že jsem to napsala asi trochu “drsněji”, jen mě šlo o to, že tanečníci za nic nemohou a že jejich práce je občas nedoceněna, prostě mě přišlo tak trochu nefér u konkurzu “shazovat” jejich úsilí :-)


 • Verča

  Peťule: Já se na Kata Mydláře těším, k tanečníkům se nebudu vyjadřovat, dokud muzikál neuvidím, nebudu soudit, když ještě není co. Bídníky jsem vůbec nebrala jako přirovnání, ono to ani moc nejde. Nebylo to myšleno zle. Na Kata Mydláře jsem zvědavá, určitě na něj půjdu.


 • Jiří K.

  Bohužel v DB jsou “jen” tanečníci, ne company. Ještě v živé paměti mám Adélu, kdy v davových scénách zpíval jakože sbor, nahraný, “company” tančila a pouze 2 lidi otevírali pusu, ostatní se jaksi neobtěžovali…


 • marek.štefan

  Nemyslel jsem to zle, a už vůbec se nenavážím do tanečníků. Ale prostě v nějakých scénách jsou tanečníci jak pěst na oko (např píseň Já vím, kde kolem kardinála rejdí hejno tanečníků v kardinálském ohozu, to je k ničemu). Ale přesně jak řekl Jiří, company na jevišti musí být k něčemu, posouvat děj, hrát, zpívat. Jinak na Kata samozřejmě půjdu, Hůlku si ujít nenechám.


 • Lukáš

  Ona tam bude taky hrat Brožová a HŮLKA,MYSLÍ ŽE NA TO PŮJDU.


 • Pavel

  Jako tanečníci za nic nemůžou, ale podívejme se na jméno režiséra a choreografa a je nám to všem jasný.


 • anča ty víš která

  košatko, napsal jsi saláta před dana? že se nestydíš!


 • Pavel Košatka

  ančo, vím která :)
  Bráno přesně z oficiálních materiálů divadla :)


 • Sukie

  On bude hrát v Katovi Mydlářovi Petr Kolář??…. jé, to vypadá slibně


 • Lucci

  Proč zase Brožová ? Podle mě moc zpěvačka neni, potom co jsem jí viděla v Prášilovi… :(


 • FILP

  Brožová podle meho nazoru ja ve zpěvu lapši jak LURINOVÁ.


 • Iveta

  Já se na tanečníky v muzikálu vždycky těším a choreografie k muzikálům z brodwaye a hybernie se mi líbí, dokreslují scénu, k muzikálům tanec patří a kdyby na scéně u mušketýrů byl pouze kardinál a jen zpíval, pak si můžu zajít na koncert a ne na muzikál, pravda tanec a zpěv může zvládnout jedna osoba, ale náročnější pasáže jak v tanci nebo ve zpěvu to ovlivní. Company v těchto divadlech je hlavně taneční a to mi vyhovuje, že sbory jsou z playbacku přežiju, radši se prostě dívám na tanec, než aby tam stál jen zpívající sbor. Ale když se podaří obojí tak je to super, company která odvádí náročnější choreografie a company více se soustředící na zpěvy, ale to vyžaduje velké jeviště a když je k tomu i živá hudba, pak je to teprv muzikál :D V tomto směru palec nahoru pro Jesuse :D Ale choreografie k mušketýrům a Angelice jsou podle mě prostě úžasný, dokreslují celou atmosféru….. a popravdě taky se ráda podívám na katy v kápi do půl těla :D:D:D
  A třeba v Robinovi Hoodovi jsem měla pocit jakoby tam žádná company nebyla, tam mi to hodně chybělo, prostě mi chyběla tančící banda zbojníků a ne jen trošku podupání a třískání klacků ve stylu we will rock you.
  Co se týče Brožové a Laurinové tak mě osobně obě zpěvem překvapily, zvlášť Katka Brožová, ne že bych je vyhledávala, ale byly dobré. U Laurinové jsem měla problém, že mi přišlo, že zpívá hodně potichu a nevýrazně a hlavně nezajímavě, např. v mušketýrech, ale v Prášilovi mi celkem sedla. No a Katka mi přišla jako nejlepší Evelína (neviděla jsem teda bohužel Martu Jandovou, jinak by asi hrála prim ona, ale kdo ví :D).
  Na Kata mydláře se rozhodně zajdu podívat, soudit dopředu nebudu, ale očekávání mám veliká :D