Zahraničí

“Catch Me If You Can”- světová premiéra nové filmové adaptace


Pokud máte rádi tvorbu režiséra Stevena Spielberga a herce Leonarda DiCapria či Toma Hankse, nebude vám dnešní představovaný titul zřejmě neznámý. Ano, na muzikálovou scénu právě v těchto dnech přichází adaptace filmu z roku 2002  „Catch Me If You Can“, neboli, řečeno českým distribučním názvem, „Chyť mě, když to dokážeš“.

Za převodem úspěšného filmu navíc nestojí nikdo jiný, než Marc Shaiman (hudba a texty),  Scott Wittman (texty) a režisér Jack O’ Brien, autoři nesmírně populárního „Hairspraye“ (o němž si během prázdnin u nás také ještě přečtete), který se hrál úspěšně šest a půl roku na Broadwayi, vyhrál osm cen Tony, dočkal se filmové verze a stále se hraje v Londýně.

Světová premiéra „Catch Me If You Can“ se koná v 5th Avenue Theatre v Seattlu a to pouze po dobu tří týdnů, do 16. srpna. Jedná se o try-out  (tento pojem jsme si vysvětlili v pátečním článku), počítá se předběžně samozřejmě i s přesunem na Broadway.

Aaron Tveit coby Frank Abignale Jr. - zde coby pilot

Aaron Tveit coby Frank Abagnale Jr. - zde coby pilot

Příběh vychází ze skutečné události. Mladík Frank Abagnale Jr. si v šedesátých letech minulého století „přivydělával“ tak, že působil v různých profesích, jednou jako pilot, podruhé právník a potřetí třeba jako doktor, ač mu ještě nebylo 21 let, navíc si tak přišel zhruba na 2,8 miliónu dolarů. Agent FBI Carl Hanratty hodlá Franka za každou cenu dopadnout a začíná tak zábavná hra kočky s myší.  Zkrátka takový „Vrchní, prchni“ (jiné přirovnání nelze najít) po americku, akorát, že rafinovanější, velkolepější a o něco elegantnější.

Další z Frankových tváří (Aaron Tveit)

Další z Frankových tváří (Aaron Tveit)

Adaptace filmového scénáře  se ujal proslulý držitel čtyř cen Tony Terrence McNally. Kostýmy navrhl Bob Mackie, scénický design má na starosti David Rockwell, tvůrce scény právě k „Hairsprayi“, či k muzikálové verzi „Legally Blonde (Pravé blondýnky)“.

Aaron Tveit coby Frank Abignale Jr. s půvabnou letuškou

Aaron Tveit coby Frank Abagnale Jr. s půvabnou letuškou

V hlavní roli podvodníčka Franka Abignala Jr. se představí Aaron Tveit („Next To Normal“). Jeho otcem je Tom Wopat, agentem Carlem Hanrattym je Norbert Leo Butz, u nás nejznámější coby Flyero v premiérovém broadwayském obsazení muzikálu Stephena Schwarze „Wicked“. Další hvězdou v obsazení je Kerry Butlerová (Frankova přítelkyně Brenda) známá z broadwayské verze muzikálu „Xanadu“, kde ztvárnila hlavní roli můzy Kiry a už má za sebou i sólové profilové album.

Frank Abignale Jr. (Aaron Tveit) coby lékař s fešnou zdravotní sestřičkou

Frank Abagnale Jr. (Aaron Tveit) coby lékař s fešnou zdravotní sestřičkou

Aaron Tveit v hlavní roli

Aaron Tveit v hlavní roli

Mnohem lepší než číst pár kusých informací, je něco si z díla přímo poslechnout. Snadná pomoc, 5th Avenue Theatre disponuje oficiálním YouTube profilem a tak vám několik ukázek (máme povoleno odkazovat) i s povídáním autorů ze „Spotlight Night“ rádi přinášíme. Osobně jsem si oblíbil hlavně třetí a čtvrtou píseň, ze všech je však cítit uvolněná swingová „Hairsprayovská“ atmosféra. Na to, jak bude show úspěšná si musíme ale ještě počkat. Jelikož ani fotografie přímo ze show ještě nejsou k dispozici, přijměte v článku alespoň obrázky propagační.

Videa:

Frank Abagnale Jr. a Frank Abagnale Sr. v duetu (Aaron Tveit a Tom Wopat) (6:59)

Píseň agenta Hanrattyho (Norbert Leo Butz) (9:21)

Frankova píseň (Aaron Tveit) (5:35)

“50 Checks” (Tom Wopat) (6:21)

Fotografie a tiskovou zprávu poskytlo 5th Avenue Theatre v Seattlu. Autorem fotografií je Curt Doughty. Přebírání fotografií je bez souhlasu zahraniční strany přísně zakázáno!

Photos by Curt Doughty

Many thanks to 5th Avenue Theatre for collaboration,  press release and photos.


Zahraničí
“Billy Elliot” – představujeme letošního vítěze cen Tony
Zahraničí
Temperamentní “Cigáni idú do neba” sa utáborili v Bratislave
Zahraničí
Velký rozlučkový večer známého vídeňského dirigenta Caspara Richtera
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!