Zahraničí

“The Phantom of the Opera” bude mít vlastní koncertní verzi také ve Vídni


Spojené scény vídeňské ještě tento rok zahájí novou dramaturgickou řadu s výmluvným názvem “Musical in Concerts” a to vskutku velkolepě – titulem z největších. V divadle Ronacher se rozezní legendární “The Phantom of the Opera (neboli v němčině Das Phantom der Oper)” Andrewa Lloyda Webbera s texty Charlese Harta a Richarda Stilgoe.

Vereinigte Bühnen Wien se tak připojí nejen k nedávným oslavám krásného jubilea – oslavy 25 let od premiéry díla a jeho nepřetržitého uvádění v londýnském Her Majesty’s Theatre (londýnské strhující scénické oslavy z října 2011 v Royal Albert Hall jsou zaznamenány na DVD a Blu-ray, v několika zemích šly i do kin, a ačkoli u nás nejsou v distribuci, na Musical.cz se k tomuto disku ještě vrátíme společně s australským záznamem souvisejícího pokračování “Love Never Dies”). Zároveň ale oslaví též výročí založení svého úspěšného orchestru, který byl založen v roce 1987, tudíž se stejnou číslovkou.

Koncertní verze v německém přebásnění z dílny Michaela Kunzeho v koncepci operního a muzikálového režiséra Andrease Gergena a v hudebním nastudování Koena Schootse bude uvedena pouze v deseti reprízách s premiérou 30. listopadu 2012 až do 9. prosince 2012 (5. 12. je volný den).

Obsazení vzešlé z konkurzu, bude oznámeno na podzim. Vstupenky v cenové relaci od 39 do 109 Euro (v době vydání článku zaokrouhleně 1015 až 2835 Kč ) si ale můžete zakoupit už nyní,  například přes oficiální portál http://www.musicalvienna.at/.

Plakát ke koncertu

Za tiskovou zprávu děkujeme Christině Kaiser ze Spojených scén vídeňských.

Thanks Cristina Kaiser from Vereinigte Bühnen Wien for providing a press release.


Zahraničí
Komediální muzikál A Gentleman’s Guide největším favoritem letošních cen Tony
Zahraničí
Na Oliviers in Concert zazpívaly největší muzikálové hvězdy
Zahraničí
Nové vídeňské uvedení muzikálu MOZART! dosahuje na světovou špičku
 • OctavoPeccatum

  Koncertní záznam z 25 výročí je zároveň nejlepším “fantomem”, který byl kdy natočen. Nádherně odzpívané a hlavně plné emocí. Velká škoda, že disk neobsahuje české titulky (ikdyž stejně – my fanoušci – známe každičkou píď) jako verze Love Never Dies. Pro fanoušky tohoto díla je to povinnost … nezapomenutelný zážitek ikdyž z vašeho obýváku!


 • Pavlína

  Zatím ten koncertní záznam nemám, ale pracuju na tom… A jak říkáte, titulky my fandové nepotřebujeme. :-)


 • Julie

  Příspěvek byl odebrán administrátorem kvůli nelegálnímu obsahu.


 • Pavel Košatka

  Omlouváme se Julie, ale odkazy na jakýkoliv warez zde nechávat nebudeme, objednání DVD ze zahraničí přes e-shop je již dnes otázkou 10 minut… A některé věci, jako například konkrétně záznam 25th Anniversary Phantoma, za ty peníze stojí!


 • Julie

  Jo, napadlo mě, až jsem to sem připíchla, že to asi nebylo vhodné, omlouvám se ;)


 • Briseis

  Jela bych, kdy to nebylo v němčině. :D


 • fiona1310

  Mohu potvrdit slova Pavla, zmíněné slavnostní představení na DVD jsem si v sobotu přes internet objednala, zaplatila kartou 16.95 liber a ve středu jsem již měla balíček ve schránce, ani jsem nemusela na poštu:), vřele doporučuji, DVD je opravdu skvostné!


 • Marek

  Bude to v nemcine, nebo v anglictine ?


 • Ondřej Doubrava

  Je to v článku, vídeňská verze koncertu je v němčině.