Zahraničí

Ve Vídni na začátku roku 2013 potkáte “Pravou blondýnku”


Jelikož je pro dění na české muzikálové scéně tento týden volněji, jistě přivítáte čerstvou novinku z nedalekého Rakouska. Spojené scény vídeňské ohlásily svůj hlavní muzikálový titul pro rok 2013. Po úspěšné  “Sestře v akci (Sister Act)”, která bude mít derniéru na konci letošního roku  do Vídně, konkrétně do Ronacher Theater míří v únoru 2013 další muzikálová adaptace filmu (je jich hodně, že?), kterou bude “Pravá blondýnka – Legally Blonde”, v německém překladu samozřejmě “Natürlich blond”.

Základem pro úspěšný muzikál byla úspěšná stejnojmenná komedie z roku 2001 s Reese Witherspoon  v hlavní roli dívky Elle Woodsové, která chce dokázat svému bývalému příteli, že dokáže vystudovat prestižní Harward a stát se právničkou. Komerční hit se později dočkal dvou pokračování, přičemž třetí díl už putoval přímo na DVD.

Bílý vizuál muzikálu

Prvního dílu se ujala dvojice autorů Laurence O’Keefe a Paul Benjamin a udělali z něj v roce 2007  popový muzikálový hit ( dokonce jej  zaznamenala i MTV), který po úspěšné světové premiéře na Broadwayi a teprve nedávno zderniérovaném uvedení na londýnském West Endu, se na podzim dočká premiéry  v australském Sydney a hned poté bude následovat Vídeň.  Na tiskové konferenci též bylo oznámeno, že tento titul bude svým zaměřením zajímavým zábavným kontrapunktem k výroční inscenaci kultovní Kunzeovy a Levayovy “Elisabeth”, která bude uváděna na podzim 2012.

Oficiální plakát muzikálu

Příprava inscenace se již rozběhla, v létě by měl být hotov překlad, v polovině května by se měly odehrát konkurzy. Vstupenky se začnou prodávat na podzim 2012.

Za tiskovou zprávu a materiály děkujeme Christině Kaiser ze Spojených scén vídeňských (VBW).

Thanks to Christina Kaiser from VBW for press release and visual materials.

 


Zahraničí
Vídní otřásly famózní koncerty “Jesus Christ Superstar” (exkluzivní reportáž)
Zahraničí
Nejvíce cen Tony letos posbíraly muzikály Dear Evan Hansen a Hello Dolly!
Zahraničí
“The Addams Family” – první fotografie z Broadwaye
  • Jiří K.

    No, to je skvělá zpráva. Ještě aby dali nějaké odpolední představení, aby si člověk mohl zajet…


  • Jakub

    Nemáte někdo bližší informace k tomu revivalu Elisabeth? Třeba co se obsazení a kreativního týmu týče?


  • Ondřej Doubrava

    K výroční Elisabeth by měla být tiskovka 25. dubna, tiskové zprávy máme se Spojenými scénami vídeňskými navázány, takže hned jak dorazí, tak ji zpracuji…