Nosiče

Dvoj CD muzikálu KRYSAŘ bylo pokřtěno (+ video)


Za účasti Daniela a Mirjam Landy bylo v Divadle Kalich pokřtěno 2CD muzikálu Krysař, které zaznamenává nové nastudování muzikálu i jeho dvacetiletou historii.

Jeden z nejúspěšnějších domácích muzikálů z pera Daniela Landy, volně inspirovaný novelou Viktora Dyka, se hrál více než tisíckrát, a to nejen v Čechách, ale i na Slovensku a v Rakousku. Premiéra se uskutečnila v listopadu 1996 v divadle Ta Fantastika v hlavní roli s Danielem Landou (Krysař) a Lucií Bílou (Agnes), Josefem Vojtkem (Štěpán), Janem Apolenářem či Vladimírem Javorským (oba Osud) ad.

Druhé nastudování připravilo Divadlo Kalich v roce 2002. Nově se v muzikálu objevili např. Petr Kolář, Petra Janů, Bohouš Josef nebo bratři Richard a VladimírTesaříkovi.

Krysař 2018

Krysař 2018

Dirty muzikál Daniela Landy Krysař se v září 2017 vrátil na jeviště Divadla Kalichv novém hereckém obsazení v titulní roli s Přemyslem Pálkem a s novou výpravou i choreografií. V dalších rolích hrají např. Robert Jašków, David Suchařípa, Marie Křížová, Kateřina Bohatová, Alžbeta Bartošová, Martin Zounar, Milan Peroutka či Roman Tomeš. Dnes má na svém kontě přes 50 odehraných repríz.

Režisérkou všech verzí je Mirjam Landa, která muzikál také přeložila do němčiny.

Daniel Landa, Přemysl Pálek, Mirjam Landa

Daniel Landa, Přemysl Pálek, Mirjam Landa

Všechna tři nastudování doprovodily nahrávky. První dvojalbum z roku 1996 patří k nejprodávanějším českým muzikálovým nahrávkám všech dob. CD s výběrem skladeb vyšlo k inscenaci v Divadle Kalich z roku 2002. U příležitosti loňské premiéry byla vydána vinylová deska, připomínající 20 let od původního uvedení Krysaře. Vešel se na ni průřez písněmi i pěveckým obsazením, jako bonus je přidána skladba Krysařova zpověď v podání nejnovějšího představitele titulní role Přemysla Pálka.

Dvojalbum Krysař 1996 – 2018 zahrnuje všechna tři česká nastudování kultovního muzikálu Daniela Landy. Na prvním disku vycházejí vůbec poprvé písně z aktuální inscenace Divadla Kalich, která se hraje od září 2017 před neustále vyprodaným hledištěm. Druhé CD obsahuje highlights z obou předchozích nastudování, a připomíná tak i dřívější umělecké výkony.

Obal CD Krysař 1996 – 2018

Obal CD Krysař 1996 – 2018

Tracklist CD Krysař 1996 – 2018

Tracklist CD Krysař 1996 – 2018

Pozorným posluchačům můžeme prozradit malou “chybku”, která ovšem může z CD učinit sběratelský kousek. V první vylisované edici je na obalu CD u písně 10. “Temný stín” uvedena Marie Křížová, z CD přitom zní hlas Kateřiny Bohatové.

Aktuální inscenace Krysaře se dočkala respektu u kritiky a stala se velkým diváckým hitem. Už před premiérou byla vyprodána více než na půl roku dopředu a stejný náskok si muzikál udržuje stále i po pěti desítkách odehraných představení.

Křest CD muzikálu Krysař

Křest CD muzikálu Krysař

„V současné době doprodáváme vstupenky na konec roku 2018. Tak enormní zájem diváků nás pochopitelně těší, ale také značně zavazoval. Věděli jsme, že pracujeme na legendě, kterou ohromná fanouškovská obec zná zpaměti slovo od slova, tón od tónu. A dnes už můžu s klidem konstatovat, že jsme společnými silami připravili velice vyzrálé, energií nabité představení se skutečně silnými hereckými, pěveckými i tanečními výkony. Rád bych všem kolegům poděkoval za to velké množství práce, kterou na Krysaři nechávají.  Jsem rád, že Divadlo Kalich opět dostálo své pověsti scény, na jejímž jevišti vznikají výjimečné muzikálové inscenace. Kdykoli se jdu na představení podívat, uvědomím si, že Krysař je svým tématem a poselstvím, jež do něj Dan Landa vložil, ještě aktuálnější než před dvaceti lety,“ bilancuje po první padesátce repríz producent Michal Kocourek.

„Od naší první inscenace z roku 1996 Krysař zásadně vyrostl, je to docela jiné představení, než bylo to původní. A vyjadřuje se k dnešku možná ještě naléhavěji a aktuálněji než před lety. Jeho téma je stále velmi živé. Svět se neustále mění, ale lidské charaktery zůstávají pořád stejné,“ uzavírá režisérka inscenace Mirjam Landa.

Aktuální dvojalbum Krysař 1996 – 2018 lze zakoupit přímo v Divadle Kalich nebo také v jeho pokladně a dále také v běžné prodejní síti.

VIDEO

křest CD + malá ukázka z představení

FOTOGALERIE

Autorem fotografií je exkluzivně pro Musical.cz Petr MarekDalší publikování fotografií bez svolení autora je přísně zakázáno. Pro více informací a svolení k publikování pište na email redakce@musical.cz.


Nosiče
“Semafor – Hry” – Supraphonský box šesti CD plný jemného humoru
Nosiče
Recenze CD muzikálu “Osmý světadíl”
Praha
Muzikál “Tajemství” přivede zpět na jeviště Lucii Vondráčkovou i Michaelu Kuklovou
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!