Brno

Premiéra muzikálu SPAMALOT v Brně se blíží


Muzikálovou komedii “Monty Python´s Spamalot” přinese na svá prkna Městské Divadlo Brno. Premiéra komedie s pythonovskou zábavou, drsným humorem, skvělými melodiemi a až téměř pohádkovou výpravou se uskuteční na Hudební scéně brněnského divadla 28. dubna 2018 od 19. hod.

V režii Stanislava Slováka, ve zbrusu novém překladu Zuzany Čtveráčkové, scéně Christopha Weyerse, kostýmech Andrey Kučerové a Adély Kučerové, v hudebním nastudování Dalibora Tuže, choreografii Martina Packa a s projekcemi Petra Hlouška se hlavních rolí zhostí Petr Štěpán nebo Lukáš Vlček (Král Artuš) a Hana Holišová nebo Andrea Zelová (Dáma z jezera). Jako rytíři kulatého stolu a desítky dalších postav se představí Daniel Rymeš nebo Marco Salvadori, Ondřej Studénka nebo Dušan Vitázek, Jan Brožek nebo Ondřej Halámek, Lukáš Janota nebo Aleš Slanina, Rastislav Gajdoš nebo Ondřej Biravský, Jiří Ressler nebo Jonáš Florián a další.

Obsazení Monty Python´s Spamalot

Král Artuš – Petr Štěpán / Lukáš Vlček
Sir Robin – Daniel Rymeš / Marco Salvadori
Sir Lancelot – Ondřej Studénka / Dušan Vitázek
Patsy – Jan Brožek / Ondřej Halámek
Sir Galahad – Lukáš Janota / Aleš Slanina
Sir Bedever – Ondřej Biravský / Rastislav Gajdoš
Dáma z jezera – Hana Holišová / Andrea Zelová / Sára Milfajtová (understudy)
Historik, Ne mrtvý Fred etc. – Jonáš Florián / Jiří Ressler
Hlas Boha – Zdeněk Junák

Company – Barbora Goldmannová, Vendula Hudcová, Sára Milfajtová, Michaela Mrkosová, Eliška Skálová, Diana Velčická, David Černák, Petr Drábek, Jakub Liška, Igor Maršálek, Tomáš Smička, Jakub Ressler

Swing – Barbora Musilová, Simona Šeligová, Petra Šimberová, Robin Schenk, Bohumil Vitula

Tvůrčí a realizační tým

Autoři: John Du Prez, Eric Idle, Graham Chapman, John Cleese, Terry Gilliam, Terry Jones a Michael Palin
Režie: Stanislav Slovák
Překlad: Zuzana Čtveráčková
Hudební nastudování: Dalibor Tuž
Dirigenti: Dalibor Tuž, František Šterbák
Příprava klavírního výtahu: Dalibor Tuž
Scéna: Christoph Weyers
Scénické projekce: Petr Hloušek
Kostýmy a masky: Andrea Kučerová a Adéla Kučerová
Choreografie: Martin Pacek
Sbormistr: Jana Suchomelová
Korepetice: Zuzana Kadlčíková, Jana Suchomelová
Světelná režie: David Kachlíř
Zvuková režie: Martin Pitzmos
Zvuková supervize: Jiří Topol Novotný
Asistent režie: Jan Brožek
Asistent choreografie: Michal Matěj
Dramaturgie: Miroslav Ondra
Produkce: Zdeněk Helbich
Orchestr MdB – představení řídí: Michaela Malčíková, Naďa Patriková

Vizuál - Monty Python´s Spamalot

Vizuál – Monty Python´s Spamalot

„Jsem Artuš, král všech Britů!“ rozléhá se po všech koutech rozděleného království. Na západě Anglosasové, na východě Francouzi. Nad tím nic než Keltové a sem tam nějaký ten Skot. V Gwynned, Powys a Dyfed – mor. V království Wessex, Sussex, Essex a Kent – mor. V Mercii a v obou Angliích – mor s padesátiprocentní pravděpodobností úplavice a hladomoru, který postupuje ze severovýchodu rychlostí dvanáct mil za hodinu. Legendy vypráví o mimořádném vůdci, který povstal z chaosu, aby sjednotil ztrápené království, píše se rok 932 n. l…

Ze začátku by se mohlo zdát, že jde o seriózní historický příběh z dob temné anglické minulosti. To by se této látky ovšem nesměla chytit šestice herců a scenáristů – komiků, kteří jsou nám známí pod značkou Monty Python. Graham Chapman, John Cleese, Terry Gilliam, Eric Idle, Terry Jones a Michael Palin spáchali v roce 1969 revoluci v britské televizní zábavě svým pořadem Monty Pythonův Létající cirkus. Půlhodinové skečovité díly bourající jakékoliv konvence, plné anarchistického humoru, politických i náboženských narážek, slovního humoru i scének bez pointy ohromily Británii. Po čtyřech sezónách seriálu se „Pythoni“ rozhodli, že natočí skutečný celovečerní film. Jako první africká vlaštovka tohoto formátu přilétla legenda o králi Artušovi – Monty Python a Svatý grál (1975). Film byl pochopitelně složen z jednotlivých zábavných skečů a situací, ale příběh je víceméně plynulý a jednolitý. S typickým „pythonovským“ nahlížením světa a nekompromisním humorem byl nelítostnou parodií nabubřelých historických velkofilmů své doby. V žebříčku BBC „100 nejlepších komedií všech dob“ se snímek umístil na 15. místě!

Téměř po třiceti letech se jeden z tvůrčí skupiny Monty Python – Eric Idle – rozhodl, že vytvoří muzikálovou podobu Svatého grálu. V libretu naplno vyšel z filmové předlohy, jen dal příběhu sevřenější tvar. Vložil některé starší písně (například slavnou Always Look on the Bright Side of Life z dalšího pythonovského filmu Život Briana), se spolupracovníkem Johnem Du Prezem dopsali další songy a muzikál byl na světě. Premiéra se odehrála na Broadwayi 17. března 2005 v režii Mika Nicholse a po necelých čtyřech letech dosáhla tato show 1 575 repríz. Ze čtrnácti nominací na Cenu Tony nakonec Monty Python’s Spamalot proměnil tři, včetně té hlavní za nejlepší muzikál sezóny 2004/2005.

FOTOGALERIE

tisková konference SPAMALOT – Městské divadlo Brno
Autorem fotografií je Petr Coufal, zdroj – MdB

Brno
Kovář Mikeš statečně míří na Biskupský dvůr (+ obsazení)
Pozvánky a konkurzy
Konkurz na hlavní i vedlejší role do muzikálu PRETTY WOMAN
Brno
Ovace pro “Sugar” v Lublani (tisková zpráva)
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!