Aktuální zprávy

Pokračování muzikálu MAMMA MIA! přichází do kin (+ soutěž)


Mamma Mia! Největší letní filmová pohoda se vrací. A s ní i nakažlivě lenošivá nálada pohádkového ostrova Kalokairi, nesmrtelná ABBA a herci, kteří si s chutí zopakovali velkolepý řecký mejdan. Česká premiéra se uskuteční 17. července 2018.

Je to přesně deset let, co muzikál Mamma Mia! zaútočil na kina po celém světě. Jen u nás se na něj přišlo podívat skoro 750 tisíc diváků, kteří od té doby sní věčný sen o pokračování. Sice to trvalo relativně dlouho, zato v pokračování Mamma Mia! Here We Go Again dostanete hned dva příběhy v jednom!

Trailer

S tím prvním se vrátíme do časů, kdy byla Donna (Meryl Streep a Lily James) čerstvou absolventkou univerzity, chtěla poznávat svět a netušila, že brzy narazí na tři civilizované mladíky a jeden necivilizovaný řecký ostrov a totálně se jí změní život.

Druhý příběh se odehrává přesně deset let po událostech prvního dílu, kdy zcestovalejší a moudřejší Sophie (Amanda Seyfried) plánuje velkolepé znovuotevření rodinného hotelu na Kalokairi, na které se samozřejmě sjedou všichni „obvyklí podezřelí“, včetně trojice jejích charismatických tatínků (Pierce Brosnan, Colin Firth a Stellan Skarsgård). „Nováčkem“ je pak zpěvačka Cher v roli babičky, která si střihne hit Fernando.

Plakát - Mamma Mia! Here We Go Again

Plakát – Mamma Mia! Here We Go Again

Oba příběhy se rafinovaně proplétají a propojují písničkami švédského hudebního zázraku jménem ABBA, ať už novými aranžemi kousků, které zazněly už v minulém díle, nebo hity, na něž se předtím nedostalo, jako např. When I Kissed the Teacher,  I Wonder (Departure)Kisses of FireMy Love, My Life či Angel Eyes… K filmu byl již vydán soundtrack (hudební album obsahující písně z filmu).

Benny Anderson, jeden z pilířů skupiny ABBA, se na pokračování podílel jako výkonný producent a slibuje, že pokračování by mělo divákům přivodit stejně nakažlivou náladu, jakou cítili u jedničky. „Jsem moc rád, že se nám vrátili všichni herci, a hlavně že jsme jako mladou verzi Donny obsadili Lily James. Ta holka skvěle zpívá, ale navíc vás hned v první záběru přesvědčí, že tohle je pravá Donna,“ říká Anderson.

When I Kissed the Teacher

Mamma Mia! Here We Go Again

Režie: Ol Parker
Scénář: Ol Parker, Richard Curtis, Catherine Johnson
Kamera: Robert D. Yeoman
Hudba: Benny Anderson, Björn Ulvaeus
Hrají: Amanda Seyfried, Lily James, Meryl Streep, Pierce Brosnan, Andy Garcia, Colin Firth, Stellan Skarsgård, Christine Baranski, Julie Walters, Cher a další

SOUTĚŽ

o 5×2 vstupenky na fim Mamma Mia! Here We Go Again

(vstupenky jsou na termín dle vašeho výběru do sítě multikin CineStar)

Odpovězte správně na tři soutěžní otázky a dvě vstupenky na filmový muzikál „Mamma Mia! Here We Go Again“ mohou být vaše

1) Premiéra prvního dílu filmu Mamma Mia! se uskutečnila v roce…?

 • a) 2004
 • b) 2008
 • c) 2012

2) V české divadelní verzi Mamma Mia! si roli Donny zahrála i…?

 • a) Helena Vondráčková
 • b) Kateřina Brožová
 • c) Monika Absolonová

3) Muzikál Mamma Mia! je složený z hitů skupiny…?

 • a) Bee Gees
 • b) Abba
 • c) Boney M.

Své odpovědi zasílejte do 19. července 2018 (do 19:00 hod.) na e-mail: souteze@musical.cz

do Předmětu e-mailu uveďte: Mamma Mia

 • Ze správných odpovědí vylosujeme 5 výherců
 • Každý z vylosovaných výherců obdrží 2 vstupenky na filmový muzikál Mamma Mia! Here We Go Again
 • Vstupenky jsou na termín dle vašeho výběru do sítě multikin CineStar
 • Výherci budou o své výhře uvědoměni e-mailem (kde se dozví podrobnosti k výběru termínu a předání výhry) a zároveň zveřejněni v tomto článku.

SOUTĚŽ BYLA UKONČENA – děkujeme za  zájem. Výherci jsou: Petra O., Luboš P., Aneta Ř., Milena U. a Milan J. Gratulujeme!

FOTOGALERIE
Credit: Jonathan Prime & Universal Pictures


Aktuální zprávy
Divadlo Studio DVA uvede divadelní adaptaci Šíleně smutné princezny
Praha
Mamma Mia! oficiálně zahájila zkoušky, prodáno je již 30.000 vstupenek
Aktuální zprávy
Městské divadlo Brno zná posádku muzikálového TITANICU
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!