Aktuální zprávy

Hudební divadlo Karlín s Českou poštou pomáhají umělcům – SPOLU TO ZVLÁDNEM


Po projektu live streamu HDK ŽIVĚ (bavíme – spojujeme – podporujeme) přichází Hudební divadlo Karlín spolu s Českou poštou s novým projektem, který má pomoci umělcům – SPOLU TO ZVLÁDNEM.

„Doba Koronavirová“ a zavřená divadla dostala do úzkých mnohé umělce. Nemít možnost každý večer bavit svými výkony diváky a tudíž nepobírat žádné honoráře je pro mnoho z nich tristní a tak se vedení divadla, resp. ředitel Egon Kulhánek, snaží pomoci. I díky projektu HDK živě, kde jedním z význačných donátorů byla Česká pošta, mohlo dojít k uskutečnění společného nápadu s generálním ředitelem Ing. Romanem Knapem, najít umělcům dočasně pracovní uplatnění jinde.

Vzniká projekt Hudebního divadla Karlín a České pošty SPOLU TO ZVLÁDNEM, díky němuž můžete na některých pražských pobočkách České pošty potkat na přepážce naše umělce, kteří se rozhodli nabídku přijmout a tak nyní mohou vykouzlit úsměv ne na tváři diváků divadla, ale u návštěvníků a klientů pošty. Donedávna na prknech, která znamenají svět ztvárňovali různé osoby postavy v muzikálech Carmen, Sestra v akci, Čas růží, Jesus Christ Superstar a v mnoha dalších, nyní sami nesedí doma s rukama v klíně a do doby, než opět otevřou divadla svá hlediště divákům, našli nové pracovní uplatnění.

Hudební divadlo Karlín, Česká pošta, Spolu to zvládnem, Veronika Vyoralová

Veronika Vyoralová

Co bylo hlavním impulsem pro spolupráci s Českou poštou? Odpovídá Egon Kulhánek, ředitel Hudebního divadla Karlín: „Když jsme 10. 3. zavírali divadlo, tušil jsem, že to bude dlouhé a měl jsem mimo jiné i obavy o kolegy, kterým hrozilo, že budou minimálně půl rok bez práce a tudíž bez příjmů. Když přišla nabídka na spolupráci od České pošty, měl jsem velkou radost!“

K tomu dodává Roman Knap, generální ředitel České pošty: „Během krize, kterou jsme zvládli, se spojovalo zdánlivě nespojitelné. Pošta a divadlo jsou toho důkazem. Na jednu stranu si nepřeju, aby herci šli znovu hrát do divadla, protože tím pádem opustí naše řady, na druhou stranu chci zase zhlédnout pěkné představení hezky v hledišti, jak jsem zvyklý a jak to mám rád.“

Projekt SPOLU TO ZVLÁDNEM je otevřený i dalším umělcům z jiných divadel. Pokud by o něj projevili zájem, Hudební divadlo Karlín rádo zprostředkuje s Českou poštou kontakt.

VIDEO

Reportážní video s dvěma prvními „pošťačkami“, Kateřinou Novákovou a Veronikou Vyoralovou

FOTOGALERIE

Foto: Herminapress

VSTUPENKY – Hudební divadlo Karlín


Aktuální zprávy
Kamila Nývltová natočila zbrusu novou vánoční píseň a přichystala online koncert
Aktuální zprávy
“Vánoční zázrak” letos naposledy v Divadle Broadway
Aktuální zprávy
První kostým muzikálu WE WILL ROCK YOU má Killer Queen
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!