Aktuální zprávy

Pokračování muzikálu MAMMA MIA! přichází do kin (+ soutěž)


Mamma Mia! Největší letní filmová pohoda se vrací. A s ní i nakažlivě lenošivá nálada pohádkového ostrova Kalokairi, nesmrtelná ABBA a herci, kteří si s chutí zopakovali velkolepý řecký mejdan. Česká premiéra se uskuteční 17. července 2018.

Je to přesně deset let, co muzikál Mamma Mia! zaútočil na kina po celém světě. Jen u nás se na něj přišlo podívat skoro 750 tisíc diváků, kteří od té doby sní věčný sen o pokračování. Sice to trvalo relativně dlouho, zato v pokračování Mamma Mia! Here We Go Again dostanete hned dva příběhy v jednom!

Trailer

S tím prvním se vrátíme do časů, kdy byla Donna (Meryl Streep a Lily James) čerstvou absolventkou univerzity, chtěla poznávat svět a netušila, že brzy narazí na tři civilizované mladíky a jeden necivilizovaný řecký ostrov a totálně se jí změní život.

Druhý příběh se odehrává přesně deset let po událostech prvního dílu, kdy zcestovalejší a moudřejší Sophie (Amanda Seyfried) plánuje velkolepé znovuotevření rodinného hotelu na Kalokairi, na které se samozřejmě sjedou všichni „obvyklí podezřelí“, včetně trojice jejích charismatických tatínků (Pierce Brosnan, Colin Firth a Stellan Skarsgård). “Nováčkem” je pak zpěvačka Cher v roli babičky, která si střihne hit Fernando.

Plakát - Mamma Mia! Here We Go Again

Plakát – Mamma Mia! Here We Go Again

Oba příběhy se rafinovaně proplétají a propojují písničkami švédského hudebního zázraku jménem ABBA, ať už novými aranžemi kousků, které zazněly už v minulém díle, nebo hity, na něž se předtím nedostalo, jako např. When I Kissed the Teacher,  I Wonder (Departure)Kisses of FireMy Love, My Life či Angel Eyes… K filmu byl již vydán soundtrack (hudební album obsahující písně z filmu).

Benny Anderson, jeden z pilířů skupiny ABBA, se na pokračování podílel jako výkonný producent a slibuje, že pokračování by mělo divákům přivodit stejně nakažlivou náladu, jakou cítili u jedničky. „Jsem moc rád, že se nám vrátili všichni herci, a hlavně že jsme jako mladou verzi Donny obsadili Lily James. Ta holka skvěle zpívá, ale navíc vás hned v první záběru přesvědčí, že tohle je pravá Donna,“ říká Anderson.

When I Kissed the Teacher

Mamma Mia! Here We Go Again

Režie: Ol Parker
Scénář: Ol Parker, Richard Curtis, Catherine Johnson
Kamera: Robert D. Yeoman
Hudba: Benny Anderson, Björn Ulvaeus
Hrají: Amanda Seyfried, Lily James, Meryl Streep, Pierce Brosnan, Andy Garcia, Colin Firth, Stellan Skarsgård, Christine Baranski, Julie Walters, Cher a další

SOUTĚŽ

o 5×2 vstupenky na fim Mamma Mia! Here We Go Again

(vstupenky jsou na termín dle vašeho výběru do sítě multikin CineStar)

Odpovězte správně na tři soutěžní otázky a dvě vstupenky na filmový muzikál „Mamma Mia! Here We Go Again“ mohou být vaše

1) Premiéra prvního dílu filmu Mamma Mia! se uskutečnila v roce…?

 • a) 2004
 • b) 2008
 • c) 2012

2) V české divadelní verzi Mamma Mia! si roli Donny zahrála i…?

 • a) Helena Vondráčková
 • b) Kateřina Brožová
 • c) Monika Absolonová

3) Muzikál Mamma Mia! je složený z hitů skupiny…?

 • a) Bee Gees
 • b) Abba
 • c) Boney M.

Své odpovědi zasílejte do 19. července 2018 (do 19:00 hod.) na e-mail: souteze@musical.cz

do Předmětu e-mailu uveďte: Mamma Mia

 • Ze správných odpovědí vylosujeme 5 výherců
 • Každý z vylosovaných výherců obdrží 2 vstupenky na filmový muzikál Mamma Mia! Here We Go Again
 • Vstupenky jsou na termín dle vašeho výběru do sítě multikin CineStar
 • Výherci budou o své výhře uvědoměni e-mailem (kde se dozví podrobnosti k výběru termínu a předání výhry) a zároveň zveřejněni v tomto článku.

SOUTĚŽ BYLA UKONČENA – děkujeme za  zájem. Výherci jsou: Petra O., Luboš P., Aneta Ř., Milena U. a Milan J. Gratulujeme!

FOTOGALERIE
Credit: Jonathan Prime & Universal Pictures


Praha
100. představení Kapky medu pro Verunku, buďte u toho! (+ soutěž o vstupenky)
Aktuální zprávy
Muzikál “Zorro” v Praze obsadil známé i méně známé tváře
Aktuální zprávy
Ceny Thálie 2014 – Výsledky kategorie Opereta-muzikál
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!