Aktuální zprávy

Premiéra muzikálu “Casanova” na zámku Hluboká se blíží (+ hudební ukázka)


Divadlo Hluboká nad Vltavou na nádvoří zámku představí již 6. července 2012 světovou premiéru nového muzikálu Zdeňka Bartáka a Petra Markova “Casanova“. Na co se můžete těšit a kompletní obsazení se dozvíte v našem článku. Jako perličku jsme pro Vás získali právě vydaný singl, ústřední duet “Hleď vzhůru k výšinám” v podání Elišky Ochmanové a Jana Kopečného.

Vizuál muzikálu "Casanova"

Divadelní léto na zámku Hluboká nad Vltavou patří k velice oblíbeným letním produkcím, v minulých letech s velkým úspěchem uvedl producent Zdeněk Pikl muzikály hudebního skladatele Zdeňka Bartáka “Jedna noc na Karlštejně” a “Romeo a Julie” [přečtete si naši recenzi + videosestřih]. Nyní se usilovně připravuje světová premiéra nového Bartákova muzikálu “Casanova” s libretem a písňovými texty Petra Markova.

Muzikál, jak je již z názvu zřejmé, bude pojednávat o životě známého milovníka žen Giacomo Casanovi. Tématu jeho sukničkářství se muzikál jistě také dotkne, ale producent slibuje, že poznáme i jeho další stránky. Muzikál vychází z jeho pamětí a dočkáme se tedy Casanovi jako osvícence, renesančního člověka, právníka, teologa, politika, spisovatele nebo zednáře… Casanovu v muzikálu ztvární hned vždy tři herci v různých věkových etapách.

Obsazení všech rolí vzešlo z tříkolového konkurzu, kterého se zúčastnilo cirka 150 uchazečů. Těšit se můžete na ostřílené muzikálové tváře jako Michaelu Noskovou, Ditu Hořínkovou, Zuzanu Benešovou, Ladislava Korbela, Jana Kopečného a mnoho dalších, mj. i na mladý talent hudebního divadla Filipa Antonia, který v Praze ztvárnil již řadu dětských rolí.

Obsazení muzikálu “Casanova” (Hluboká nad Vltavou, 2012)

Giacomo Girolamo Casanova de Seingalt: Jaroslav Klein, Zdeněk Pikl
Giacomo (10letý Casanova): Filip Antonio, Jan Franc, Daniel Trnka
Girolamo (Casanova v nejlepších letech): Jan Kopečný, Lukáš Randák, Pavel Šturma
Hrabě Josef Emanuel Valdštejn: Jaromír Adamec, Dalibor Tolaš
Hraběnka Karolína z Bubna: Dita Hořínková, Iva Hošpesová
Komtesa Adéla Bullitová: Lucia Jagerčíková, Eliška Ochmanová
Líza: Zuzana Benešová, Michaela Nosková
Bednář: Radovan Snítil, Luděk Šindelář
Markýz, hrabě Branicky: Ladislav Korbel, Petr Šudoma
Paula: Věra Pašková, Dagmar Volfová
Aneta: Magdalena Řehořová, Michaela Talašová
Teresa: Kristýna Bečvářová, Jana Michalová

Company dámy:
Magdaléna Řehořová, Michaela Talašová, Kristýna Bečvářová, Jana Michalová, Taťána Krchovová, Věra Vodičková, Michaela Novotná, Jana Štěpánková, Aneta Dobešová, Hana Wohlgemuthová, Lucie Pragerová

Company páni:
Jan Kopečný, Lukáš Randák, Pavel Šturma, Ladislav Korbel, Patrick Plešinger, Petr Ryšavý, Pavel Vrána, Mario Čermák, Vít Bečvář, Petr Sattler, Marek Valenta, Petr Chroustovský

Tvůrčí tým zůstal v podstatě stejný od “Romea a Julie” – režie se ujme David Cody, hudební aranžmá a nahrávku vytvořil Daniel Barták, choreografie Petra Parvoničová, scénografie Jakub Baran, kostýmy Mirela Tůmová a Zuzana Rubešová a šermy Petr Nůsek. “Celý projekt je dá se říci ve velmi pokročilém stádiu a kromě muziky, scény a choreografie si od tohoto nového muzikálu slibujeme hodně, vzhledem k zajímavě vybranému obsazení, s živě zpívající a tančící company,” sdělil našemu serveru Daniel Barták.

Během celého léta se uvede 20 exkluzivních představení, premiéra proběhne 6. července 2012. Ceny vstupenek jsou 440 a 420 korun a polovina z nich již je vyprodána, pokud tedy chcete pěkná místa, zarezervujte si je co nejdříve. Veškeré informace a předprodej vstupenek naleznete na www.casanova-muzikal.cz, kde věnujte pozornost také praktickým informacím ohledně open-air uvedení.

A pokud jsme Vás stále nepřesvědčili, že i letos se vyplatí navštívit zámek Hluboká nad Vltavou a tamější divadelní scénu, poslechněte si právě vydaný singl – ústřední duet “Hleď vzhůru k výšinám” v podání Elišky Ochmanové a Jana Kopečného. Děkujeme Danielu Bartákovi za jeho poskytnutí a Vám přejeme příjemný poslech. Jak se Vám líbí?

“Hleď vzhůru k výšinám” (Eliška Ochmanová, Jan Kopečný)

.


Aktuální zprávy
TŘI OŘÍŠKY PRO POPELKU přidávají představení, hrát se bude i na jaře
Aktuální zprávy
Muzikál WE WILL ROCK YOU bude garantovat nárok na vrácení vstupného v případě nečekaných událostí
Aktuální zprávy
Ceny Thálie 2014 – Výsledky kategorie Opereta-muzikál
 • JanL

  Obsazeni vypada dobre, i kdyz moc lidi neznam. A moc DEKUJU za ukazku, ktera me navnadila nejvic. Zni jako klasicky Bartak, ale to je dobre a Eliska i Honza jsou skveli! Ocekvam, ze to bude jeste lepsi a profesionalnejsi nez RaJ.


 • Linda

  Obsadenie ako pre Hlboku typicke – kvalitne mlade talenty, ako Honza, Lukas, Eliska, Laco a Zuzka. Velmi sa na predstavenie tesim a ucinkujucim prajem vela sily pri nacvicovani a predstaveniach !
  Ukazka je krasna…


 • milanzitka

  Mě tedy ukázka moc nenadchla, žádný výrazný hudební nápad a takhle podivně rozdělit slovo “andělé” (v refrénu) mi přijde nešťastný… Na druhou stranu je to pořád nadprůměr české tvorby, což dle mého je velkou zásluhou aranží mladého Bartáka. A krásně zazpívané!


 • jansisel

  Taky se moc těším,krásná písnička a konečně melodie,ty prostě Barták umí viz.Zdivočelá země a je tady už skoro jedinej.Věřím,že to bude pěkný představení,držím všem palce.


 • Abigail

  Mě taky nenadchla, přijde mi to až příliš podobné Baronu Prášilovi, opravdu tak že hodně. Ale zase mají výhodu třeba celkem nadějného obsazení a prostředí…


 • Radka

  To mě se ukázka moc líbila a navíc většinu obsazení i znám, takže to bude určitě opět další krásný muzikál od p. Bartáka, takovouhle hudbu i texty mám ráda :-)