Aktuální zprávy

Premiéra muzikálu “Casanova” na zámku Hluboká se blíží (+ hudební ukázka)


Divadlo Hluboká nad Vltavou na nádvoří zámku představí již 6. července 2012 světovou premiéru nového muzikálu Zdeňka Bartáka a Petra Markova “Casanova“. Na co se můžete těšit a kompletní obsazení se dozvíte v našem článku. Jako perličku jsme pro Vás získali právě vydaný singl, ústřední duet “Hleď vzhůru k výšinám” v podání Elišky Ochmanové a Jana Kopečného.

Vizuál muzikálu "Casanova"

Divadelní léto na zámku Hluboká nad Vltavou patří k velice oblíbeným letním produkcím, v minulých letech s velkým úspěchem uvedl producent Zdeněk Pikl muzikály hudebního skladatele Zdeňka Bartáka “Jedna noc na Karlštejně” a “Romeo a Julie” [přečtete si naši recenzi + videosestřih]. Nyní se usilovně připravuje světová premiéra nového Bartákova muzikálu “Casanova” s libretem a písňovými texty Petra Markova.

Muzikál, jak je již z názvu zřejmé, bude pojednávat o životě známého milovníka žen Giacomo Casanovi. Tématu jeho sukničkářství se muzikál jistě také dotkne, ale producent slibuje, že poznáme i jeho další stránky. Muzikál vychází z jeho pamětí a dočkáme se tedy Casanovi jako osvícence, renesančního člověka, právníka, teologa, politika, spisovatele nebo zednáře… Casanovu v muzikálu ztvární hned vždy tři herci v různých věkových etapách.

Obsazení všech rolí vzešlo z tříkolového konkurzu, kterého se zúčastnilo cirka 150 uchazečů. Těšit se můžete na ostřílené muzikálové tváře jako Michaelu Noskovou, Ditu Hořínkovou, Zuzanu Benešovou, Ladislava Korbela, Jana Kopečného a mnoho dalších, mj. i na mladý talent hudebního divadla Filipa Antonia, který v Praze ztvárnil již řadu dětských rolí.

Obsazení muzikálu “Casanova” (Hluboká nad Vltavou, 2012)

Giacomo Girolamo Casanova de Seingalt: Jaroslav Klein, Zdeněk Pikl
Giacomo (10letý Casanova): Filip Antonio, Jan Franc, Daniel Trnka
Girolamo (Casanova v nejlepších letech): Jan Kopečný, Lukáš Randák, Pavel Šturma
Hrabě Josef Emanuel Valdštejn: Jaromír Adamec, Dalibor Tolaš
Hraběnka Karolína z Bubna: Dita Hořínková, Iva Hošpesová
Komtesa Adéla Bullitová: Lucia Jagerčíková, Eliška Ochmanová
Líza: Zuzana Benešová, Michaela Nosková
Bednář: Radovan Snítil, Luděk Šindelář
Markýz, hrabě Branicky: Ladislav Korbel, Petr Šudoma
Paula: Věra Pašková, Dagmar Volfová
Aneta: Magdalena Řehořová, Michaela Talašová
Teresa: Kristýna Bečvářová, Jana Michalová

Company dámy:
Magdaléna Řehořová, Michaela Talašová, Kristýna Bečvářová, Jana Michalová, Taťána Krchovová, Věra Vodičková, Michaela Novotná, Jana Štěpánková, Aneta Dobešová, Hana Wohlgemuthová, Lucie Pragerová

Company páni:
Jan Kopečný, Lukáš Randák, Pavel Šturma, Ladislav Korbel, Patrick Plešinger, Petr Ryšavý, Pavel Vrána, Mario Čermák, Vít Bečvář, Petr Sattler, Marek Valenta, Petr Chroustovský

Tvůrčí tým zůstal v podstatě stejný od “Romea a Julie” – režie se ujme David Cody, hudební aranžmá a nahrávku vytvořil Daniel Barták, choreografie Petra Parvoničová, scénografie Jakub Baran, kostýmy Mirela Tůmová a Zuzana Rubešová a šermy Petr Nůsek. “Celý projekt je dá se říci ve velmi pokročilém stádiu a kromě muziky, scény a choreografie si od tohoto nového muzikálu slibujeme hodně, vzhledem k zajímavě vybranému obsazení, s živě zpívající a tančící company,” sdělil našemu serveru Daniel Barták.

Během celého léta se uvede 20 exkluzivních představení, premiéra proběhne 6. července 2012. Ceny vstupenek jsou 440 a 420 korun a polovina z nich již je vyprodána, pokud tedy chcete pěkná místa, zarezervujte si je co nejdříve. Veškeré informace a předprodej vstupenek naleznete na www.casanova-muzikal.cz, kde věnujte pozornost také praktickým informacím ohledně open-air uvedení.

A pokud jsme Vás stále nepřesvědčili, že i letos se vyplatí navštívit zámek Hluboká nad Vltavou a tamější divadelní scénu, poslechněte si právě vydaný singl – ústřední duet “Hleď vzhůru k výšinám” v podání Elišky Ochmanové a Jana Kopečného. Děkujeme Danielu Bartákovi za jeho poskytnutí a Vám přejeme příjemný poslech. Jak se Vám líbí?

“Hleď vzhůru k výšinám” (Eliška Ochmanová, Jan Kopečný)

.


Aktuální zprávy
Muzikál LEGENDA JMÉNEM HOLMES představil kostýmy (+ video)
Aktuální zprávy
Úspěšné turné muzikálu NOC NA KARLŠTEJNĚ oslaví 100. reprízu na hradu Karlštejn
Aktuální zprávy
Vrcholí přihlašování do 15. ročníku soutěže ČESKO ZPÍVÁ 2024. Pro obrovský zájem prodlouženo do 4. února
 • JanL

  Obsazeni vypada dobre, i kdyz moc lidi neznam. A moc DEKUJU za ukazku, ktera me navnadila nejvic. Zni jako klasicky Bartak, ale to je dobre a Eliska i Honza jsou skveli! Ocekvam, ze to bude jeste lepsi a profesionalnejsi nez RaJ.


 • Linda

  Obsadenie ako pre Hlboku typicke – kvalitne mlade talenty, ako Honza, Lukas, Eliska, Laco a Zuzka. Velmi sa na predstavenie tesim a ucinkujucim prajem vela sily pri nacvicovani a predstaveniach !
  Ukazka je krasna…


 • milanzitka

  Mě tedy ukázka moc nenadchla, žádný výrazný hudební nápad a takhle podivně rozdělit slovo “andělé” (v refrénu) mi přijde nešťastný… Na druhou stranu je to pořád nadprůměr české tvorby, což dle mého je velkou zásluhou aranží mladého Bartáka. A krásně zazpívané!


 • jansisel

  Taky se moc těším,krásná písnička a konečně melodie,ty prostě Barták umí viz.Zdivočelá země a je tady už skoro jedinej.Věřím,že to bude pěkný představení,držím všem palce.


 • Abigail

  Mě taky nenadchla, přijde mi to až příliš podobné Baronu Prášilovi, opravdu tak že hodně. Ale zase mají výhodu třeba celkem nadějného obsazení a prostředí…


 • Radka

  To mě se ukázka moc líbila a navíc většinu obsazení i znám, takže to bude určitě opět další krásný muzikál od p. Bartáka, takovouhle hudbu i texty mám ráda :-)