Aktuální zprávy

Muzikál Mauglí bude k vidění on-line a zdarma (Divadlo Kalich)


Muzikál Mauglí Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové v režii dua Skutr uvádí pražské Divadlo Kalich od září roku 2013. Od pátku 1. května od 19 hodin ho bude možné zhlédnout ze záznamu na Mall.tv v rámci projektu #kulturažije.

V záznamu titulního hrdinu ztvární Jan Cina, v dalších rolích hrají Jiří Korn, Jan Kříž, Jiří Zonyga, Zbyněk Fric, Ondřej Nosálek, Vendula Příhodová, Peter Strenáčik, Brigita Cmuntová, Jan Vlas či Richard Tesařík.

Sledovat můžete 1. května 2020 od 19 hodin.

Záznam by měl být poté k dispozici bez omezení, do doby, než se znovu začne hrát v Divadle Kalich.

MAUGLÍ

SLEDUJ ZDE

Se sympatickou nadsázkou vyprávěný příběh vychází z Kiplingových Knih džunglí a zavádí nás do pestrého světa nebezpečné i čarokrásné džungle, který je výstižným obrazem spíše naší lidské společnosti než té zvířecí.

Muzikál Mauglí Divadlo Kalich

Muzikál o přátelství, lásce, ale i o boji o přežití provází kromě nápadité hudby Ondřeje Soukupa a vtipných textů Gabriely Osvaldové také neotřelá režie režijního tandemu Skutr, která diváky překvapuje efektními výrazovými prostředky sahajícími až ke špičkovým akrobatickým číslům. Autorkami nezvyklé choreografie jsou Adéla Stodolová Laštovková a Jana Burkiewiczová. Nezapomenutelný zážitek slibují rovněž kostýmy naší přední výtvarnice Simony Rybákové a scénografie Jakuba Kopeckého.

Muzikál Mauglí Divadlo Kalich

„Inspiraci jsem našla v zoologické zahradě. Chodíme tam často a jednou navečer mi došlo, že by mě mnohem víc bavilo psát o zvířatech než o lidech. Nejsem velkým fanouškem muzikálů, s některými mám spíš problém. Když jsem uvažovala o tom, na co bych byla ochotna jít, napadl mě Mauglí. Samozřejmě jsme chtěli, aby atmosféra Kiplingových Knih džunglí, která oslovila několik generací čtenářů, zůstala zachována, ale místy jsme si dovolili do příběhu trochu ´hrábnout´,“ vzpomíná autorka libreta a písňových textů Gabriela Osvaldová.

Muzikál Mauglí Divadlo Kalich

Záznam představení, které se jinak stále drží na repertoáru, nabízí Divadlo Kalich ke zhlédnutí zdarma s možností dobrovolného vstupného. Případný výtěžek by si divadlo nenechalo.

„Jako nedotované divadlo, které žije výhradně ze vstupného, nikoliv z peněz daňových poplatníků, pochopitelně procházíme těžkými časy, v nichž se rozhoduje o naší další existenci. Hrát nemůžeme, ale přímé náklady nám pořád nabíhají. Nicméně dobrovolné vstupné za záznam Mauglího nežádáme pro sebe, nám bude největší pomocí, když se diváci přijdou podívat na naše představení, jakmile to bude zase možné. Případným výtěžkem z této sbírky podpoříme veškerý technický personál divadla, který se ze dne na den ocitl bez jakýchkoli příjmů,“ vysvětluje producent a majitel Divadla Kalich Michal Kocourek.

Muzikál Mauglí Divadlo Kalich

Muzikál Mauglí Divadlo Kalich

Muzikál Mauglí Divadlo Kalich

Muzikál Mauglí Divadlo Kalich

Foto: Richard Kocourek

VIDEA

UPOUTÁVKA

UKÁZKY Z PRESS SHOW


Recenze a reportáže
Muzikál “Jack Rozparovač” se vrátil – recenze obnovené premiéry (+ video sestřih)
Aktuální zprávy
Muzikál ČAS RŮŽÍ s hity Karla Gotta představil obsazení (+ video)
Aktuální zprávy
Addamsova rodina se vrací (snad) na podzim
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!