Fotoreportáže a galerie

“Carmen” se rozloučila s jevištěm Hudebního divadla Karlín


Hudební divadlo Karlín se v sobotu 9. června 2012 po čtyřech úspěšných sezónách a 307 reprízách rozloučilo se svou téměř vlajkovou lodí v repertoáru – světovou premiérou muzikálu Franka Wildhorna s texty písní Jacka Murphyho a libretem Normana Allena „Carmen“. Loučení však nebylo nikterak pompézní, neslo se spíše na nostalgické vlně.

Derniéra se nesla v uctivém duchu, bez jakýchkoliv větších legrácek , jen v drobných chvilkách byl cítit náznak loučení a definitivního „naposledy“. Zároveň Lucie Bílá v mikromomentech nezapomínala malinko vyskočit z role, ale na to už jsme zvyklí ze standardních repríz. Stejně tak o sympatickém nasazení všech zúčastněných se netřeba rozepisovat.

„Carmen“ se od své premiéry 2. a 3. října 2008 dočkala mnoha protichůdných reakcí, ale nás vždy, i přes menší hrátky s kýčem, který ovšem byl v plánu, bavila a rozhodně potvrdila, že tyto megalomanské projekty Praze sluší.  Těch již zmiňovaných 307 odehraných představení mluví za vše.

Derniérové obsazení hlavních rolí

 

Carmen: Lucie Bílá

José: Robert Jícha

Katarína: Markéta Poulíčková

Garcia: Václav Noid Bárta

Teta Inéz: Pavla Břínková

Starosta Mendoza: Josef Štágr

Kapitán Zuniga: Lukáš Kumpricht

Vědma: Hana Křížková

Vyvolávač: Braňo Polák

Celé derniérové odpoledne pochopitelně vyvrcholilo slavnostní děkovačkou, která téměř celá proběhla ve stoje.  Jak uvidíte i na snímcích našeho fotografa Tomáše Krále, po oficiální naaranžované úkloně vstoupil na jeviště ředitel HdK Egon Kulhánek a ačkoli si prý původně připravoval půlhodinový projev, nakonec jen poděkoval americkým autorům a potom odevzdal Lucii Bílé své srdce – rozumějte kytici v jeho tvaru. Následoval ho Vladimír Kočandrle s platinovými deskami za prodej nahrávky s písněmi.  Je možná trochu škoda, že pár slov nepřidala i Lucie Bílá, zvláště, když s v podstatě mizí i poslední malá živá stopička muzikálového působení Divadla Ta Fantastika nejen v koproducentské roli.

Ačkoli jsme se s „Carmen“ rozloučili na jevišti, již několik měsíců je znám projekt režiséra a kameramana F. A. Brabce (byl loučení též přítomen), který představení nedávno zaznamenal na 3D formát. Tento projekt je zatím zahalen možná až příliš velkým tajemstvím, dokonce ani ještě v době vydání tohoto článku nemá kompletní orientační zápis ve veřejně přístupném oficiálním seznamu distribučních premiér od Unie filmových distributorů, kde zatím figuruje s otazníkem v roce 2012, ač tento seznam sahá v současné době do května 2014 a spousta jiných českých projektů tam alespoň orientační datum premiéry má. Distributorem by měla být společnost Falcon. Snad se tedy do konce roku dočkáme, o vývoji vás rozhodně budeme informovat.

A trocha nostalgie dolehla i na nás, přece jen, „Carmen“ byla prvním skutečně velkým projektem, ke kterému měl tenkrát znovu nadechující se Musical.cz  stoprocentní servis a tak došlo i na myšlenku, jak ten čas ukrutně letí, kolik cílů už jsme splnili a jak moc jsme se za tu dobu změnili. Určitě nás čas od času zamrzelo, že od jisté doby u námi navštívených repríz dost zásadně zlobil zvuk, ale zrovna poslední představení bylo celkem v pořádku (i když pár lupanců se ozvalo). Teď nám nezbývá, než se v říjnu těšit na premiéru „Aidy“ Eltona Johna a Tima Rice, kde většinu tváří z „Carmen“ znovu uvidíme. A rozhodně jsme zvědaví, v jakém časovém horizontu se dílo vydá do světa.

Ředitel Egon Kulhánek předává Lucii Bílé své "srdce"

Vladimír Kočandrle z vydavatelství Monitor - EMI se záhy přidal s předáním platinové desky za prodej nahrávky z muzikálu

Lucie Bílá pózuje s platinovou deskou

Děkovačka byla velmi dlouhá...

Lucie Bílá

Lucie Bílá děkovala kolegům několika vzdušnými polibky

Václav "Noid" Bárta

Lukáš Kumpricht

Karel Gott a Josef Štágr

Pavla Břínková a Markéta Poulíčková

Závěrečné společné foto

Autorem fotografií je exkluzivně pro Musical.cz Tomáš Král. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, ozvěte se nám na e-mail redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno!


Fotoreportáže a galerie
MÝDLOVÝ PRINC oslavil stovku a Václav Neckář skotačil na závěrečné medley (+ videa)
Pozvánky a konkurzy
Konkurz do nově připravovaného muzikálu Slunce, seno, jahody v HDK a NENÍ to APRÍL!
Fotoreportáže a galerie
Helena Vondráčková a další hvězdy divadel Broadway a Hybernia hrály tenis
 • Pavlína

  Moc pěkný muzikál. V Karlíně se ostatně člověk nikdy nesplete.


 • Kuba

  Škoda, že to končí. :(


 • Karolína

  Doufám, že Aida bude důstojným nástupcem:-)))


 • tom

  nebude DVD


 • Ondřej Doubrava

  Pokud se ten 3D záznam dostane do kin (za sebe doufám i alespoň v jednu 2D kopii pro nás tupozraké, děkuji ;-)), je šance na DVD a i 3D Blu-ray docela vysoká.


 • Iva

  Krásný muzikál, bude mi chybět, ale už teď se těším na Aidu :-)


 • Ondřej Doubrava

  Unie filmových distributorů konečně na svých stránkách oznámila datum premiéry filmového záznamu muzikálu “Carmen” v režii F. A. Brabce: 10. 1. 2013