Praha

“Tři mušketýři” se vrátili domů, do Divadla Broadway


Muzikál Michala Davida a Lou Fanánka Hagena “Tři mušketýři” se po šesti letech vrátil do Divadla Broadway, kde jeho cesta k srdcím diváků začala. Je zpět s upraveným obsazením, které oživilo několik nováčků, značnými dramaturgickými změnami, novou scénou i choreografií. Podrobnosti naleznete v našem článku, doplněné aktuálními fotografiemi.

Tři mušketýři... a d'Artagnan

“Tři mušketýři” jsou nejznámějším románem francouzského spisovatele Alexandra Dumase a řadí se mezi vrcholná díla francouzského romantismu. Populárními se staly také jeho filmové adaptace a asi byste těžko hledali někoho, kdo by neznal legendární motto mušketýrů “jeden za všechny, všichni za jednoho“. Česká muzikálová adaptace s hudbou Michala Davida, texty Lou Fanánka Hagena a režií a choreografií Libora Vaculíka měl premiéru 18. listopadu 2004, právě v Divadle Broadway, kde navázal na úspěch “Kleopatry”. Muzikál se prezentoval jako multimediální výpravná show, s množstvím projekcí a scénických efektů, dokonce i s prvky černého divadla.

Po dvou sezónách uvádění se v červnu 2006 “Tři mušketýři” s diváky rozloučili rozjařenou derniérou, která je dodnes mezi fanoušky vzpomínána. Poté se muzikál uvedl na Slovensku a dokonce také v jihokorejském Soulu. Pražští diváci se dočkali návratu v roce 2008, kdy se “Mušketýři” přesunuli na větší jeviště Divadla Hybernia v lehce upravené podobě (např. s dopsanou písní “Volba má“). Klasickým derniérovým modelem se pak znovu uvedli v roce 2011, bez zásadnějších změn [recenze+video sestřih].

Tomáš Trapl v jedné ze svých charaktistických rolí

Nyní se “Tři mušketýři” vrací na své původní působiště do Divadla Broadway, kde odehraje několik exkluzivních repríz. Premiéra proběhla v pátek 25. května 2012 a muzikál se dočkal několika významných změn. Tou nejdiskutovanější jsou dramaturgické střihy, díky kterým se představení značně zkrátilo a dle reakcí diváků mu dodává dynamiku, která v Divadle Hybernia scházela. Na které písně se tedy nemáte těšit? Vyškrtnuta byla celá úvodní píseň d’Artagnana “Má být u mušketýrů“, sólovka Mylady “Jedem na všechny” nebo duet “Láska v závějích“. Zkrácení se dočkaly i další pasáže, například ve scéně po “Touze znát” již nezpívá Mylady, začátek druhé půle je taktéž osekaný, chybí některé dialogy a výstupy chlapce s Alexandrem Dumasem (alias promítaným Karlem Gottem).

Kromě těchto změn se oživení dočkala také scénografie, původní kulisy více méně nahradily LED panely, na kterých se diváci dočkají nových projekcí (malé ukázky můžete vidět na fotografiích u článku). Úprav se samozřejmě dočkala také režijní koncepce a místy také choreografie.

Alžbeta Bartošová a Alan Bastien

A na koho se můžete v novém uvedení těšit? Úplnými nováčky jsou Alžbeta Bartošová jako Mylady a Ladislav Spilka jako Rochefort. Radka Fišarová se vrátila ke své původní roli královny Anny, která ji sedne lépe než Mylady. Marian Vojtko si kromě “starého známého” kardinála střihne také Athose, Juraj Bernáth nově hraje také Plancheta nebo Alan Bastien se představí i jako Buckingham.

Kompletní obsazení “Tří mušketýrů” (Divadlo Broadway, 2012)

d’Artagnan – Alan Bastien, Tomáš Beroun, Zbyněk Fric
Athos – Petr Kolář, Josef Vojtek, Marian Vojtko
Aramis – Juraj Bernáth, Jaromír Holub
Porthos – Jiří Helekal, Stanislav Hložek
Mylady – Sylva Schneiderová, Alžbeta Bartošová
Královna Anna – Linda Finková, Radka Fišarová
Constance – Zdenka Trvalcová, Markéta Procházková
Richelieu – Bohouš Josef, Tomáš Trapl, Marian Vojtko
Rochefort – Martin Pošta, Ladislav Spilka
Buckingham – Dušan Kollár, Alan Bastien
Král Ludvík XIII. – Jiří Březík, Lešek Semelka
Planchet – Juraj Bernáth, Jakub Wehrenberg
Bonacieux – Zdeněk Dušek, Ivan Vykočil, Jakub Wehrenberg
Chlapec – Julie Blažejová, Jáchym Blažej, Jáchym Böhm

Company – Lenka Bílková, Adéla Hájková, Johana Hájková, Jana Sochůrková, Libuše Vojtková, Daniel Bič, Matěj Cichra, Mario Čermák, David Sklenička, Jan Čížek, Tomáš Kuťák, Jiří Marek, Václav Procházka, Jakub Šimůnek, Miloslav Šturc, Tomáš Říha, Ivan Svyatkin

Muzikál “Tři mušketýři” se bude v Divadle Broadway uvádět až do konce divadelní sezóny (poslední představení 23. června) a třemi reprízami zahájí také sezónu následující. Vstupenky zakoupíte v síti TICKET ART.

Radka Fišarová je zpět jako královna Anna

Alžbeta Bartošová a Marian Vojtko

Nováček Ladislav Spilka jako Rochefort

Nové projekce doplňují prostředí, ve kterém se děj odehrává

Zbyněk Fric a Markéta Procházková

Juraj Bernáth hraje nově také Plancheta

Sylva Schneiderová a Martin Pošta (nové projekce vypadají místy opravdu dobře)

Jiří Březík a Bohouš Josef

Marian Vojtko jako Athos

Mylady Alžbeta Bartošová ve svém vraždícím záchvatu

A na závěr již čtyři mušketýři

Autorem fotografií z generálek a premiéry je Martin J. Polák, děkujeme za jejich laskavé poskytnutí.


Praha
Velký návrat Kapky medu pro Verunku. Obnovená premiéra již tuto neděli
Aktuální zprávy
“Osmý světadíl” oslaví stou reprízu i Zlatou desku
Praha
“Chicago” v Divadle Pod Palmovkou mění obsazení (+ první fotografie)
 • Lukáš

  Pro Athose : To je super,!.. :)


 • Lukáš

  Pro Athose : Prosimtě poslal bys mi celou nahrávku na denny186@seznam.cz , Díky :)


 • Lucie

  Tak jsem v sobotu s obavami zašla na Tři Mušketýry, ale nakonec to dopadlo dobře. Starou verzi jsem viděla mnohokrát, a tak jsem se bála, jak bude tato nová vypadat. Musím pochválit projekce, konečně zmizely šíleně kýčovité obrázky, které se v některých písničkách objevovaly. Nakonec i to zkrácení nebylo tak hrozné, rozhodně to neubralo na logice děje. I když si musel člověk trochu zvyknout, že některé scénky prostě neuvidí. Potěšilo mě zkrácení výstupů Plancheta s hostinským, obzvláště některé alternace z těchto scének dělaly výstupy k nepřežití. Co se týče novinek v obsazení, tak Betka jako Mylady jednoznačně potěšila, Láďa Spilka jako Rochefort také, trochu mě mrzel Alan jako Buckingham, ale to spíš proto, že si pojal stěžejní písničku své postavy interpretačně po svém a to mě trochu vykolejilo. Recyklované kostýmy královny mě nijak zásadně nevadily. Celkový dojem tedy spíše kladný.


 • Aleš

  Ikdyž nejsem příznivcem LED obrazovek, musím říct, že tak hezkou scénu jsem dlouho neviděl. Úžasné představení, které mohu doporučit každému. Chtěl bych moc pochválit výkon S. Schinederové…


 • Lenka

  Také jsem byla v sobotu, scéna se mi hrozně moc líbila, stejně jako výkony všech účinkujících. Alan mi jako Buckingham moc neseděl. Tomáš Trapl sklidil právem velké ovace :) a nejen on……..


 • Hanka

  Ach jo, je mi líto, že Mylady nehraje Kamila Nývltová. Je to škoda. Absolonová byla taky docela dobrá, ale ty její šíleně umečené koncovky! Fuj! :D


 • Lipton

  Díky bohu, že jí nehraje Kamila N.!


 • Lukáš

  Kamila Nývltová?! No díky bohu že jí nehraje, To Betka se mi zdá o dost lepší, Nic proti ale Mylady má být aspoň trochu hezká, a Kamila v bloňdatý paruce, tfuj! Horší už by to bejt nemohl, a její podání v písni Čas na lásku mít, bylo hrozný, Můj názor!.. ;)


 • vendy

  Byla jsem minulou sobotu, Betka byla úžasná, Pepa Vojtek, Trapl, Zdenka Trvalcová, scéna se mi také moc líbí, příští sobotu jdu znova..


 • Alea

  Tak jsem včera večer po roce viděla Tři Mušketýry, k jejichž osekané verzi mám sice výhrady, ale ne nějak markantní. Rozhodně mi nechyběly rádoby vtipné scény, naopak bych vyškrtla ještě tu s Planchetem v posteli, “holubičkami” a “pánskou jízdou”, místo ní bych tam vrátila písničku Láska v závějích, nebo nějakou jinou. Zkrácená verze má spád a celkové pojetí představení mi nijak nevadilo. Co se týče obsazení, tak tradičně skvělý výkon předvedl Zbyněk Fric v roli D´Artagnana, který si svou roli viditelně užíval, Constance hrála moc hezky Markéta Procházková (i když pro mě je nejlepší Zdenička), Pepa Vojtek jako Athos opět nezklamal a Bohouš Josef byl úžasný kardinál, jehož výkon diváci ocenili druhým největším potleskem. Mylady, kterou hrála Betka Bartošová, se na roli typově moc hodila, herecky byla přesvědčivá, prostě krásná mrcha. Jen ten slovenský přízvuk mi vadil, někdy jí moc nebylo rozumět, občas její výšky byly moc uječené. Ale seděla mi tam víc než v minulosti Radka, která je pro mě skvělá královna, ale na Mylady se mi nehodila. Mylady pro mě zůstává ideální jen jedna, a tou byla, je a bude vždycky jenom Monika. :-) V dalších rolích hráli J. Helekal (toho bych vyměnila, neb mi přijde už poněkud mimo), typově skvělý J. Holub, výborný byl J. Bernáth jako Planchet, docela se mi líbil i Alan Bastien jako Buckingham (rozhodně mnohonásobně převyšoval M. Maxu) a výborný byl i L. Spilka jako Rochefort, který na rozdíl od M. Pošty všechno skvěle uzpíval. I. Vyskočil coby Bonacieux jako vždy normál, královna Linda Finková zapomněla opět text – v jedné chvíli zřejmě i s Markétou, Březík jako král pěvecky neurazil. A co se týče led panelů, tak někdy to bylo docela pěkné – např. průhledy do sálu ve Versailles nebo do zahrad, ale pokud se na nich zobrazovaly obličeje jako třeba Gotta coby Dumase, tak to byla dost špatná kvalita. Celkově mi to ale nevadilo, skoro bych řekla, že to bylo lepší než zastaralé projekce na kusu látky. Publikum ocenilo výkony dlouhým potleskem ve stoje, takže pro mě to bylo moc pěkné představení, na které se s chutí zajdu znovu podívat.


 • MERLIN

  Byla jsem včera na Třech mušketýrech. Přestěhování z Hybernie na Broadway mi vůbec nevadí. Moc se mi představení líbilo, skvělá byla Betka Bartošová v roli Mylady, Pepa Vojtek jako Athos, Juraj Bernáth jako Planchet. Zkrácení mi vůbec nevadí, má to spád, nikde není skoro žádné nudné místo, takže já jsem moc spokojený a určitě ještě půjdu do prázdnin ještě jednou.


 • Athos

  Ahojte, ja viem ze je to zakazane ale nemate niekto nahravku z Betty jako Mylady ? Prosim ak by ste mali bol by som rad ak by ste sa mi ozvali na nick9310@seznam.cz dakujem


 • rišo

  Chystá sa prosím uverejniť aj nejaké video z obnoveného naštudovania 3M? :)


 • Lukáš

  Tak dneska na muzikál Tři mušketýři!!.. ;) Už se nemůžu dočkat!.. :)


 • Lukáš

  Dnes sem byl na Třech mušketýrech, a musím říct že to bylo nejlepší představení který sem viděl,.. D’artagnan : Tomáš Beroun, užasný, prožíval to, zpíval luxusně!… AThos : Petr Kolář, měl sem obavy, ale to co předvedl, profesionální výkon!! Třikrát Bravo,.. Mylady : Nejlepší Alternace, myslím si že překonala hrdě Moniku, její naříkání, chování děvky a úžasný zpěv!!!! Nejlepší!.. Zbylí, byly taky úžasný, Marián Vojtko, v roly kardinála, vysoké vejšky, smání svině,!!!… ;) Dále LED projekce naprosto geniální, přesunul sem se do prostředí, ve kterém se to nacházelo.. Krásný zážitek, dále Radka v roly královny, famozní zpěv, netřeba hodnotit, nejlepší královna, Kulisy se skvěle vžily do písně, proudící jet v pití, krev, naprosto famozní,.. Nejlepší čast byla POPRAVA, Sylva úžasně prosila,.. :)
  Ostatní skvělý… A nejlepší na tom je že sem byl v první řadě!.. :) Herci jsou tak blízko a vy odhalíte každou chybu, ale žádná nebyla, vynechané písně mi moc nechyběly, ani jsem to moc nesledoval která chybí a která ne, malinkatá, opravdu malinkatá chyba byla ta že zapoměly na píseň Mylady když zrovna nese Kardinálovy dopis.. :D Sylva tam přišla a BUM jiná píseň.. Sylva sice koukala jak vejr, ale improvizovaně do dala a 1… Tento muzikál v novém vylepšení doporučuji všem, a kdo nepříde, o dost příde!! Herci si ta zasloužej! Sou skvělý!! Opravdu vydařený a perfektní den!.. ;)


 • Karolína

  Taky jsem byla včera na TM a musím potvrdit, že to bylo skvělé představení. Zkrácení mu jen prospělo, je svižné a moderní. Marianova Touha znát byla naprosto famózní a Marian sklidil velké ovace. Taky jsem vždycky myslela, že Moniku ABS v Mylady nikdo nikdo nenahradí, ale Sylva byla opravdu výborná. Tomáš Beroun skvělý, ještě lepší než když zpíval v TM poprvé. Petr Kolář jako vždy parádní výkon a Radka byla ozdobou muzikálu. Jen mě moc nezaujal Alan Bastien (zdá se mi, že mu role moc nesedí) a Lešek Semelka (je mu dost špatně rozumět a už se na roli příliš nehodí). Constance Z.Trvalcové byla také výborná. Juraj Bernáth se v roli Plancheta snaží být vtipný, ale zdá se mi, že moc “tlačí na pilu”. Jinak výborná company a led projekce nebyly špatné, ale někdy byly málo jasné. Určitě doporučuji vidět a ne jednou !!!


 • aja

  Tak jsem včera od 18:00 opět viděla Mušketýry. Musím říct, že ač mi stále chyběly vyškrtnuté písně, představení jsem si užila. Pepa zvládl svého Athose jako vždy s přehledem o tom ani nemusím psát. Prostě pro mě je Pepa Athos.
  Alan Bastien mě tentokrát velmi mile překvapil v roli D´Artagnana. Do své role se dokázal doopravdy vžít, a jeho bolest a smutek po smrti Constance byly téměř opravdové. Jeho výkon z včerejšího představení tedy hodnotím stejně dobře jako svého oblíbeného Zbyňka Frice. Zbývající mušketýři také nebyli špatní, ale jejich prostor je prostě vlmi malý a tak jejich výkony nelze příliš hodnotit.
  V roli mylady zářila Alžběta Bartošová, kterou jsem sice na jednu stranu vidět chtěla, na druhou stranu jsem se podle některých reakcí jejího vystoupení bála. Ale nebylo proč se bát. Její výkon zhodnotím asi takto: podle mně byla vždy nejlepší mylady Monika Absolonová. Jejích kvalit ještě žádná jiná mylady nedosáhla, ale pokud by se Mušketýři hráli ještě nějakou dobu, Alžběta by měla, dle mého názoru, velmi slušnou šanci Moniku dostihnout. A mimochodem přízvuk mi vůbec nevadil, spíše naopak. Constance opět Markéta Procházková. Tu už jsem v Mušketýrech viděla 5x a nikdy mě nezklamala. Včera byla opět skvělá.
  Královna Anna Lindy Finkové taky nebyla špatná ale mohla by být ještě lepší. Její herectví hodnotím kladně, mrzí mě však, že některé tóny prostě neuzpívá.
  Jako kardinál Richelieu byl výborný Marian Vojtko. Záměrně jsem si vybrala představení, kde hrál kardinála a také jsem nelitovala. Myslím si sice, že Tomáš trapl je ještě o malinko lepší, hlavně po herecké stránce, ale neznat jeho výkon, budu mít pocit, že Marian byl dokonalý, a to ho ve většině rolí příliš ráda nemám.
  Další, kdo mě kromě D´Artagnana velmi překvapil byl Rochefort Martina Pošty. Když jsem ho viděla na generálce, měla jsem pocit, že přišel na jeviště rovnou z hospody…herectví ani zpěv se téměř nedali nazývat herectvím a zpěvem, totéž i tanec, ovšem ten je podle mě u Martina vždy řekněme sporný. Včera ujsem u něj ovšem oproti geneálce viděla obrat takříkajíc o 180 stupňů. Herectví vynikající, zpěv taktéž a dokonce i ten tanec bylcelkem dobrý. V jednu chvíli, v písni “Štěstí couvá” mi ho v jednu chvíli bylo i malinko líto. Ovšem jen do té chvíle, než se zákeřně, zezadu pokusil zabít D´Artagnana. No ale každopádně svou reputaci z generálky si, alespoň u mně, vylepšil.
  Jiří Březík jako král, řekla bych, neurazí, nenadchne. Pěvecky je na tom velmi dobře, ale svůj nelehký úděl francouzského krále by mohl možná trochu více prožívat.
  Jako vévoda z Buckinghamu mě opět nadchl Dušan Kollár, mrzí mě ovšem, že jeho prostor je tak malý.
  No a dvojice Planchet a Bonacieux vtipná v přijatelné míře. Herectví Ivana Vyskočila coby pana Bonacieux nelze příliš hodnotit, na jevišti ho moc nevidíme, o jeho zpěvu už zde bylo napsáno mnohé a tak můžu napsat jen, že žádná změna u něj nenastala. Juraj Bernáth jako Planchet je výborný pěvecky i herecky ale prostoru nějak více se projevit má také málo.
  I company hodnotím kladně, zasloužený byl mimo jiné potlesk pro (myslím) Maria Čermáka (jestli jsem ho z té dálky dobře poznala), coby Planchetova “holuba”. =)
  Včerejší představení tedyhodnotím velkou jedničkou. Myslím, že o jeho kvalitě svědčí standing ovation, které bylo opravdu spontánní, opravdu všichni diváci vstali prakticky naráz, ne jak už jsem mnohokrát viděla, že vstal jeden, ten překážel někomu ve výhledu a tak vstal druhý, třetí měl pocit, že by tedy možná měl také vstát a tak se postupně zvedá celé divadlo. Dokonce jsem měla pocit, jako by diváci nechtěli přestat tleskat a odejít, ani když už se rozsvítilo a herci odešli z pódia.
  LED panely už mi nevadily tak jako posledně, protože už jsem na ně byla připravená, ale “zastaralé projekce” jak tu někdo psal, mi vyhovovali více. Ostatně, světe div se, dříve se dokonce hrálo divadlo bez projekcí a lidé na to také chodili a líbilo se jim to. No nicméně, představení každému doporučuji a ráda bych ho viděla ještě jednou s Constance Zdeničkou Trvalcovou a královnou Radkou Fišarovou, a ani Ladislav Spilka jako Rochefort by mě asi neurazil. Ovšem pokud Mušketýři opravdu v září končí, tak už asi nebudu mít to štěstí


 • Tereza

  Také jsem byla včera od 18 h, souhlas, představení bylo úžasné – Pepa, Betka, Juraj, Alan i další. Ještě jdu příští sobotu večer, nenechám si ujít poslední představení před prázdninami.


 • Michal

  Zajímalo by mě, jestli bude nějaké video obnovených 3M? Díky.


 • Radek Janda

  Ano, bude.


 • aja

  A mohu doufat, že Radku Fišarovou uvidím alespoň v sestřihu?


 • Daniel

  Tak to je dobře, a mohl bych se zeptat kdy?.. :))


 • marta

  Já jdu v pátek a těším se moc…..


 • Hanča

  Velký kulový, žádný video-sestřih nebude! ;) Slibujou to už přes měsíc, a vidíte snad že by tu náký video bylo..?.. ;) Možná bude, ale za hodně dlouho, typuju tak v září až v říjnu ne? Ale to ty lidi radši umřou než takhle čekat, už byste to sem mohly dát, a ne furt jenom slibovat.. ;) :)


 • Pavel Košatka

  Nic jsme konkrétně neslíbili, Hančo. Až nyní, když už víme, že máme materiál natočený. Kvůli lidem jako jste vy se nám ta práce opravdu “vyplatí”, všichni tomu věnujeme svůj volný čas a stejně to nikdy nebude dost…


 • Hanča

  Tak teda sorry, ale představení už pomalu končí, a video bude zveřejněno až teď.. :) Kdyby bylo zveřejněno dřív, mohl už lidé vědět na co se těšit, teď se akorát řeknou, škoda, kdyby to bylo zveřejněno dříve věděly by sme do čeho jdeme… :) Podle videa lidé posoudí pokud sem jim nové LED panely zdají sympatické či ne.. :) Takže pokud už je materiál natočený, tak děkuji za informaci, a teď mi jen chybí kdy bude video zveřejněno a kolik bude mít přibližně minut, chtěly by to dát do videa co nejvíce písní.. :)


 • BeaHaydee

  Ľuďom sa niekedy nezavďačíte, aj keby sa pretrhnete, ešte sa budú tváriť ukrivdene. Našťastie sme tu aj takí, čo si vašu prácu vážime a keď tu objavíme nejaký bonus v podobe videa tak sa potešíme :) Tieto ironicko-sarkastické poznámky si netreba všímať :)


 • aja

  Pavel Košatka: Věřte, že jsou i lidé, kteří vám jsou vděční za fungování tohoto srveru i v jeho současné kvalitě (já ji považuji za více než dostatečnou). =) A z těch ostatních si nic nedělejte. Holt je spousta lidí, jejichž životní filozofií je být s něčím nespokojený.


 • Ondřej Doubrava

  Jediné, co tu Pavel slíbil, bylo, že sestřih bude, pokud se najde vhodný termín.


 • Simona

  Dobrý den, vaší práce si opravdu vážíme, to co děláte je opravdu hezké, dáváte aktuální zprávy atd.. :) A video-sestřih je taky opravu pěkný bonus, Ale jak jsem se dočetla materiál už máte natočený.. :) Tak kdy bude video zveřejněno?.. :)


 • milanzitka

  Bože, lidi, neblbněte… To, že je to natočený, tím práce nekončí. Musí se to sestříhat, upravit, nahrát, možná i poslat producentům ke kontrole. To všechno nějaký čas trvá. Je to jako kdybyste měli jen cihly a divili se, že dům ještě nestojí, vždyť materiál máte…


 • Lucka

  milanzitka : Naprosto s tebou souhlasím…. :) Dá to hodně práce, a já se moc těším až bude video udělané, jem by mě zajímalo kdo na něm bude.. :\ :)


 • aja

  milanzitka: také naprosto souhlasím, na sestřih se samozřejmě těším, ale ráda si počkám =)


 • Edward Hyde

  Lidi tady jsou fakt často tak hloupí. Měli byste klukům líbat ruce a nohy za to, co dělají. Vždyť oni mají taky práci, za kterou dostávají zaplaceno. Přátele, přítelkyně, rodinu… A většinu času pak stejně tráví tady, aby nás nakrmili nejnovějšími informacemi, dodali nejnovější fotky a někdy i tu video ochutnávku. A co z toho mají? Měsíčně platí doménu musical.cz a ještě musí poslouchat to brblání: “Už to bude? Proč to ještě není? A kdy to bude? Vám to ale trvá!” Chtěl bych vidět někoho z vás brblačů, jak byste tohle všechno zvládali…
  Ondro, Pavle a další. Děkuju za váš čas, který nám věnujete :)


 • aja

  Edward Hyde: palec nahoru =)


 • Pavel Košatka

  Sestřih bude zítra ;). Děkujeme všem za milá slova.


 • Ondřej Doubrava

  Edwarde, díky, zrovna nedávno jsme pár hezkých pochval dostali i přímo v divadlech, tak mě samotnému bylo trochu stydno, neboť vím, že to poslední dobou hrozně flákám s recenzemi. Jednak se mi už nepíše tak lehce jako dřív (svazuje mě jakási míra zodpovědnosti, že ten článek musí bejt dobrej), pak mě asi dost změnila ta praxe, tady to je případ od případu, někdo to ustojí a může v pohodě psát dál, někdo by se rád vydal trochu jiným směrem a to jsem na 95% zrovna já a příští sezóna to asi rozhodne, ale tak kdo chce, může mě číst v DN a kritické známkovací žebříčky zde uveřejňovat budeme. Ale tak snažím se alespoň aktualizovat s dopomocí různé seznamy (dík všem, co pomáhají), navazovat další spolupráce, řešit jak pokrývat další a další scény, aby to prostě fungovalo. Do toho řeším případné další projekty ( lehké nabídky jsou), zároveň si hodlám toto léto přes prázdniny opravdu už odpočinout od psaní, většinou to vždy poruším a právě díky tomu už je to nutné, tahle sezóna byla náročná. Když se to vezme z jednoho z mnoha pohledů, tak jsem kvůli Musical.cz dokonce obětoval možný větší rozjezd své pravděpodobné dramaturgické kariéry, malé procento Ondry totiž myslelo taky na to, že když na škole (kde stejně nejsou pro vozíčkáře podmínky a zjistil jsem to pozdě, ač jsem trénink paradoxně měl, jen jsem nevěděl o dalších faktorech) zůstal, musel by se Musicalu úplně vzdát, to myslím zcela vážně a tím v podstatě nechat kluky úplně ve štychu, což by pro ně nebylo vůbec fajn, bylo mi jasné, že teď ještě není ten správný čas. Pořád už asi pojedeme čistě na nadšenecké bázi, to, že já se trochu odlišil a snažím se “profesionalizovat” je přiznám se, moje ambice a moje píle, kombinovaná s mírnou dávkou zdravé drzosti a jo, chci být dramaturgem hudebního divadla. Asi přijde moment, kdy se budu muset vážně oddělit a třeba opravdu začít studovat a ty tři roky dostudovat, ale to minimálně v sezóně 2012/2013 nehrozí. A klukům děkuju za to, že jsou super parťáci, pochval si fakt moc vážíme. My děkujeme vám, bez vás by to nešlo.


 • Lucka

  Nádherný sestřih děkujeme moc.. ! :)


« Starší komentáře