Praha

“Klíč králů” manželů Landových představil obsazení a alternace sólových rolí


Nejnovější muzikálový počin (resp. dle oficiální anotace “rocková opera”) z dílny manželů Landových “Klíč králů“, který bude mít premiéru 10. října 2012 v Divadle Broadway, představil obsazení sólových rolí. Náročným konkurzem, se do scifi/fantasy příběhu, se světovými ambicemi, který vzhledem vůči své kontroverznosti čekal na uvedení deset let “probojovali”…

Klíč králů, konkurz, obsazení, alterace, premiéra, Divadlo Broadway, Dan Mirjam Landa, Josef Pepe Vojek, Tomáš Trapl, Petr Kolář, Bohuš Matuš, Marian Vojtko, Radim Schwab, Vilém Čok, Filip Gröger, Jan Cina, Ondřej Ruml,Jakub Šlégr, Oldřich Smysl, Ondřej Izdný, Petr Kutheil, Markéta Procházková, Iva Marešová, Anastázie Landová, Berenika SuchánkováAnotace muzikálu

V jednom velkém městě ve Středním státě, někdy blízko daleko v budoucnu, různorodé obyvatelstvo složené z lidí, čarodějů, upírů, Orků a Elfů nedokáže dál vedle sebe koexistovat, natož fungovat. Politická a ekonomická situace se řítí ke katastrofálnímu konci. Mladý úpír Stilo má už řečí a lživých gest vyznamných boháčů dost a chce vzít osud své země do svých rukou. V malé partě vyrazí do dolů Orků, kde je údajně uložen bájný magický poklad – Klíč králů. Symbol sjednocení, morálky a etického chování… Začíná boj, v němž jde o více než o život!

Autoři muzikálu, manželé Landovi

Vstupenky na “KLÍČ KRÁLŮ” zakoupíte v prodejní síti společnosti TICKET ART.


Praha
EXKLUZIVNĚ: Obsazení silvestrovského představení “Robina Hooda”
Pozvánky a konkurzy
Koncert s letní párty pro dobrou věc rozezní Divadlo Na Fidlovačce
Praha
Zítra swing bude zníti všude
 • Nick

  Hodně zajímavé alternace :) Trochu mě mrzí nutnost výběru mezi Ivou a Markétou – obě jsou naprosto skvostné umělkyně


 • lili

  Nemůžu si pomoct, hodně mi to zavání Lichten-loby. Ale za Marky a Ivušku jsem moc ráda :-)


 • Nick

  lili – taky mám ten pocit ;)


 • terezka

  Celkem zajímavé alternace, potěšilo mě obsazení Radima Schwaba.. :)


 • musicalswomæn

  tak na tu Bereniku Suchánkovou jsem fakt zvědavá! ovšem na druhou stranu jsem strašně ráda, že tam hraje Tomáš Trapl:-) on byl stoprocentně výborná volba. ;)


 • Abigail

  Mám tomu rozumět tak, že na jednom řádku jsou alternace? U těch prvních tří se mi tomu nějak nechtělo věřit… No zajímavé. Taky mě potěšilo obsazení jak Markéty, tak Ivy a Radima Schwaba a dalších několika, ale nějak mě zatím ani to nedokázalo nalákat… A to by mě scifi/fantasy příběh lákat asi měl… Nejspíš by to chtělo nějakou ukázku, nebo něco víc než ten už známý popis počinu… (Když mě něco neláká, jsem z toho nervózní)


 • Pavla

  A kde je jako Láďa Spilka??


 • David

  Mě se líbí alternace Ruml/Cina.


 • kladivo na čarodějnice 2 ?

  Zatím to vypadá dost tajuplně a ponuře!
  Žádná nosná celebrita!!!…jen autor díla…
  Tak aby na to hlavně chodili lidi!
  Česká adaptace na pána prstenů, plná upírů…?
  Bojím se, že většina čechů radši půjde na Pomádu a Aidu! :-P
  Spilka by se sem rozhodně hodil a snad ty dědičky slavných překvapí…


 • Silvie

  Wow super obsazení a velice zajímavé alternace konečně po dlouhé době dostal šanci Radim určitě zajdu.-) už se fakt těšim.-))


 • veverkaMi

  hurá za Vildu Čoka….!!!!!


 • Pavel

  Tomáš Trapl a vypadá že to, že bude hrát hlavní roli. Myslím, že to bude dobrý muzikál :)


 • Ilona

  No kdyby tam nebyl Marián Vojtko a Petr Kolář tak by to bylo dokonalý. Kolář není žádný herec ani tanečník akorát hezky zpívá. Ale to v muzikálu nestačí. A Marián Vojtko, o tom nevim co si mám myslet. V Quasimodovi byl příšerný, v Bídnících zase září. Prostě se snaží jenom kdyz se mu chce a tím mi je strašně nesympatický.


 • Briseis

  Jsem na to zvědavá, protože i ve světě, když se někdo pokusil udělat fantasy nebo i sci-fi muzikál, tak to nedopadlo zrovna dobře a to i muzikálová adaptace Pána prstenů.


 • Fíla

  V jednom velkém městě ve Středním státě, někdy blízko daleko v budoucnu, různorodé obyvatelstvo složené z lidí, čarodějů, upírů, Orků a Elfů NEDOKÁŽE DÁL VEDLE SEBE KOEXISTOVAT, NATOŽ FUNGOVAT. V malé partě vyrazí do dolů Orků, kde je údajně uložen bájný magický poklad – KLÍČ KRÁLŮ. SYMBOL SJEDNOCENÍ, morálky a etického chování…
  Pangermanismus v nové “fantasy” podobě. A už se nám to zase dostává do divadel, sakra práce.


 • Michala

  Obsazení je skvely. Akorát souhlasím s tím Petrem Kolářem. Ten se opravdu do muzikálů moc nehodí.


 • jitka

  no tak Landovina a ty zatím byly nejlepší co jsem kdy viděla, takže tuhle musím vidět taky, jen mě štve že to není v Kalichu, ale dobrá


 • Jana

  jupíííí za Koláře !!!


 • Zdeněk

  neví se náhodou už kompletní obsazení i s compačkou


 • Ondřej Doubrava

  Zdeňku, mám takové tušení, že my pisálci budeme rádi, když se do premiéry o tom díle dovíme ještě aspoň něco, kromě té krátké synopse, včera byla další “tiskovka”, až mi dorazí fotky dám to sem, byť byla akce jistě o bohulibém účelu, o rockové opeře (ano, včera bylo oficiálně zavrženo slovo “muzikál”) jako takové nepadlo prakticky ani slova, máme pro vás pár zajímavých mikrodetailů, paradoxně v jiném článku, který se zde taky brzy objeví (je zde mírný rozpor nerozpor, jak přesně ho pojmout (přičemž se ale nehádáme, nebojte se), naštěstí může vyjít téměř kdykoliv, takže nejspíše v pondělí už zde bude), ale vlastně to není nic zásadního a když nad tím člověk, který by rád reflektoval hudební divadlo jako takové přemýšlí, nelze se mu divit, že po návštěvě takových akcí, jako ta včerejší (byť o nich i rád napíše, alespon ty dva odstavce) by skutečně rád zdrhnul k té dramaturgii, kde tomu divadlu může opravdu pomoci.


 • terezka

  http://www.klickralu-muzikal.cz/obsazeni/ na stránkách je trochu aktualizované obsazení


 • Honza

  Strig: Tomáš Trapl, Josef Vojtek

  Grg: Jan Apolenář, Petr Kolář

  Kelo: Radim Schwab, Marian Vojtko

  Keksi: Vilém Čok, Filip Gröger

  Pico: Bohuš Matuš, Jakub Šlégr

  Abraham: Bohouš Josef, Henrich Šiška

  Lev: Ondřej Izdný, Petr Kutheil, Ondřej Ruml

  Efine: Iva Marešová, Markéta Procházková

  Královna skřítků: Viktorie Genzerová, Anastázie Landová, Berenika Suchánková
  V dalších rolích účinkují:
  Kryštof Bernath, David Bouša, Tomáš Hundža, Jan Kopečný, Radim Pátek, Oldřich Smysl, Martin Šemík, Zbyněk Šporc, Markéta Bednářová, Barbara Chybová, Eliška Ochmanová, Marie Štěchová, Beatrice Todorová, Radka Weidner

  Chybí mi tam Jan Cina… :-(


 • terezka

  teď jsem si všimla, že z obsazení na oficiálních stránkách zmizeli Bohuš Matuš a Petr Kutheil a je trochu pozměněné company..


 • terezka

  Fotky z kostýmových zkoušek :) http://www.klickralu-muzikal.cz/fotogalerie/


 • Linda

  Z muzikálu byl odejit Bohouš Josef. Jen aby v něm nakonec vůbec někdo hrál a aby na něj taky někdo šel.


 • Briseis

  Začínám mít pocit, že Landovi si udělali nábor do muzikálu, aniž by byli schopní hercům upřesnit, co se po nich bude vlastně chtít a teď se to ukazuje a umělci zjišťují, že to nezvládají, nebo to nechtějí dělat. Viz článek na bulváru, ale věřila bych tomu, že pokud někdo chtěl po Josefovi, aby tančil, tak se asi zaseknul:

  http://www.super.cz/14368-ta-se-s-tim-nepare-mirjam-landa-vyrazila-z-muzikalu-dalsi-velkou-hvezdu.html


 • Zdeněk

  kostý krále skřetu vypadá parádně ale bude vněm dost vedro


 • Garri

  Ondra Izdný jako vždy bude výborný!!!