Praha

V muzikálu “Zorro” v Praze si zahraje Monika Absolonová i Roman Vojtek


Po velmi úspěšném uvedení světového fenoménu “Mary Poppins” se producentka Ema Krahulíková rozhodla vsadit opět na zahraniční licenční titul a tím se stane muzikálová komedie “Zorro” s hudbou světoznámých The Gipsy Kings Premiéru bude mít toto představení 16. října 2013 na prknech Divadla Hybernia a právě dnes byla odtajněna první dvě jména, která ztvární hlavní role.

Monika Absolonová

Monika Absolonová

Hlavní ženskou postavu, krásnou, temperamentní a chytrou Inez, která pomáhá Zorrovi na jeho cestě za spravedlností, ztvární držitelka Thálie Monika Absolonová. „Role Inez je zase úplně jiná než role, které jsem doteď hrála. Představuje pro mě velkou výzvu, budu se muset naučit flamenco a hlavně se těším na spolupráci s režisérem Petrem Gazdíkem, se kterým jsem se pracovně potkala už na Mary Poppins a byla jsem nadšená!“.

V roli krutého a ambiciózního Zorrova staršího bratra Ramóna, který je hlavní zápornou postavou muzikálu, uvidíte Romana Vojtka. Ani on není pro producentku nováčkem, obsadila jej do role Phoeba v muzikálu “Quasimodo… kdysi se pro lásku umíralo”. „Posledních 20 let jsem v divadle hrál prakticky jen tzv. zamilované joudy. Sem tam to teda byl i charakterní hrdina… ale vždycky zamilovanej. A konečně přichází první záporák! Moc se na něj těším. Navíc já Roman budu hrát Ramona – vtipné!

Roman Vojtek

Roman Vojtek

Příběh muzikálové komedie “Zorro” vypráví o dvou bratrech, prvorozeném Ramónovi a mladším Diegovi a jejich rozdílné životní cestě. Ramón je krutým a ambiciózním protikladem mladého a nespoutaného Diega, kterého bratrův teror rodného městečka přivede zpět ze zámoří, aby se mu postavil coby neohrožený zastánce spravedlnosti pod černou maskou Zorra mstitele. Opět se tak setkává s kamarádkou z dětství Luisou a velká láska a Ramónova pomsta na sebe nenechají dlouho čekat. Svou velkou roli v příběhu sehraje i španělská kráska Inez, která svým půvabem a chytrostí pomáhá Zorrovi na jeho cestě za spravedlností…

Tvůrčí tým, jako v případě velmi úspěšného uvedení světového fenoménu “Mary Poppins”, tvoří režisér Petr Gazdík (držitel Thálie 2009) a choreografka Lucie Holánková.

Představitele hlavní role Zorra, krásné a odvážné Luisy a dalších rolí bude Musical Production vybírat v druhém kole konkurzu (první kolo proběhlo 29.4.), které se uskuteční 23. 5. 2013 v Divadle Hybernia.

Vstupenky na muzikálovou komedii “Zorro” jsou již v prodeji v obvyklých předprodejích či na pokladně Divadla Hybernia.


Pozvánky a konkurzy
Představujeme koncertní projekt “Muzikálové legendy”, první z nich bude v září Karel Svoboda
Praha
Multimediální muzikál “Naháči” Slávka Boury míří do GoJi, zapojte se i Vy!
Praha
Singl “Zpráva z hvězd” z nové rockové opery “Oidipus Tyranus” ke stažení
 • Luky

  Nevíte, zda toho 23. 5. budou konkurzy i do taneční company? ..nebo neznáte někdo e-mail, kde bych se mohl optat, protože to, co jsem našel na stránkách hybernie-tam mi vůbec neodpovídají..Děkuju:)


 • MichalaN.

  Nemám nic proti Romanu Vojtkovi v této roli, naopak jsem zvědavá, jak se popere se svým prvním záporákem. Ale nechápu, proč podmínky pro obsazení rolí jsou pevně stanoveny i co se týče věku a pak to stejně neodpovídá. Pokud se nepletu, tak je Romanovi 41 let a podmínky byly jasně dané – viz kopie. Nebo se hodnotí podle toho, kdo je na předepsaný věk uvěřitelný? Proč se vlastně dává věkové omezení, když pak někteří poctivci do konkurzu nepůjdou, protože si řeknou, že už jsou na roli přestárlí.
  Podmínky pro konkurz na roli Ramóna:
  herecké vzdělání nebo zkušenosti, mezzosoprán až soprán
  Ramón – muž, 30 – 35 let
  tenor, urostlý, šerm vítán, herecké vzdělání nebo herecké zkušenosti


 • Adam

  Ramón má být soprán ? Kastrátů už moc není…. :-)


 • Adam

  Informace doporučuji získat na:
  produkce@musical-production.cz


 • Brůno

  Podle mě je až nechutné to stupidní prosazování Moniky Absolonové.Netvrdím,že je špatná,ale její projev je v některých pasážích pěvecky nesnesitelný přecházející do jekotu,herecky je tak okoukaná ,že lidi nebudou ani vědět na jakém představení jsou.
  To ,jak zametla se svou konkurencí je otřes.Divím se produkci ,ale vlastně v čechách je to pořád stejné,vnucuje se,že lidé chodí na osobnosti.To je ,ale hloupost,ale jen neschopní se tím udržují tam,kde už nemají být.


 • lili

  Brůno: Naprostý souhlas!!!


 • Edward Hyde

  Prý už se i ví, kdo bude hrát Zorra. Ví to někdo tady? :)


 • Sukie

  Moniku jsem měla jednu dobu hodně ráda… ale souhlasím, její projev je už tak okoukaný a dávat ji do každého druhého muzikálu je přehnané. Kromě toho, že se podle mě na roli Inéz absolutně nehodí…
  Za to na Romana Vojtka jako Ramona se možná pojedu podívat ;)


 • veny

  Souhlasím s názory na Moniku. Ani ji v tomto muzikálu nemusím vidět a vím, jak to zahraje. Už je přeabsolonováno a jsem na ni alergická.


 • Mary

  Muzikál Zorro jsem shlédla v Brně a musím říci, že Monika ani Roman mi do vybraných rolí totálně nesednou! Když už obsadit Moniku do tohoto muzikálu, tak jedině do role Luisy. Romana jako Ramona si neumím představit, ale třeba se s tím zvládne poprat, ale kdyby byl mladší, je to typově jasný Zorro!


 • Mickey mouse

  Tak Romana bych tolik nekritizoval za věk, tak Jícha je o 4 roky mladší, ale tu Absolonku nevim. Když už jí chce divadlo dát do každýho muzikálu, tak by asi měli uvést něco, kam by se hodila.


 • Danny

  Monika, když je pod vedením dobrého režiséra (Gazdík, Olšovský, Balaš…), podává vynikající výkony – pořád je to nositelka Thálie a je to komplexní muzikálová zpěvačka, herečka i tanečnice. Toto dílo mě neláká hudebně, ani tématem, ale ím, o jakou roli se jedná – zajisté zcela zužitkuje svůj temperament, který dokonale převede do role Inez. Pořád není jako Lucie Bílá, která neumí vést charakter, který se vždy postupně změní v afektovanou Lucku (Carmen, Aida), ale dokáže být velice empatická.


 • luděk

  TŘEBA SE DOČKÁME ZMĚNY POSTAVY I HERECKÉ POLOHY .


 • Vlasta

  Nositelka Thálie je jen proto, že dělá s Olšovským a 4% klaka si to takhle jistí, to ví každej. A to, že hraje Absolonová všude a je jí příliš, se ví taky.Není dobrá, není ani talentovaná, na tanec je naprosto tvrdá a zpívá mečivě.Ale má vždycky čas a je strašně ctižádostivá, bere všechno. Smůla, že zase zkazí další muzikál.


 • Janík

  Máme mladé nové zpěváky, zpěvačky, teď u nás na oslavách zpívala třeba K. Nývltová, dála Jsi můj pán a Kleopatru a bylo to opravdu moc dobré. Já jí viděl před měsícem v Aidě a už do konce svého života budu vědět, kdo je Kamila Nývltová. Hrála a zpívala to opravdu krásně. Naše babi (82let), byla také nadšená. Musel jsme jí o Kamile všechno najít na internetu. Proč najednou Kamila zmizela z Broadw i Hybernie ????Nevíte někdo, je to přece škoda, takový talent si nechají utéct.


 • hana

  Myslím, že je hodně mladých a talentovaných a přirozených zpěvaček s patřičným vzděláním v oboru muzikálu v pravém slova smyslu….