Praha

Muzikál Přízrak Londýna míří do Prahy a představil obsazení


“Tajemný muzikál, kde každá postava může být vrahem”, tak zní podtitul původního českého muzikálu “Přízrak Londýna“, který míří z Ostravy na prkna pražského Divadla Hybernia a vrací se k mysteriózní postavě Jacka Rozparovače, o němž dodnes nevíme téměř nic. Slavnostní premiéra se uskuteční 11. března 2015.

Již v květnu 2013 proběhla světová premiéra muzikálu “Přízrak Londýna” (pod původním názvem “Fantom Londýna”) v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. “Pro uvedení muzikálu v pražském Divadle Hybernia byl zvolen ryze český ekvivalent slova “Fantom”, tedy “Přízrak”. A to z toho důvodu, aby si nás diváci nezaměňovali s jiným titulem, který má slovo “Fantom” v názvu a svoji premiéru v Praze již měl,” vysvětluje producentka Ema Krahulíková.

Synopse

Londýn, Whitechapel 1888

V srdci pochmurné a bezútěšné londýnské čtvrti Whitechapel zavraždil neznámý útočník jednu z místních prostitutek. Za zločin je zatčen drsný řezník Aron, který oběť v podvečer vraždy surově zbil. V té době přicházejí do Whitechapelu také dva mladíci z bohatého londýnského West Endu hledat dobrodružství, každý však jiného druhu: zatímco samolibý Sean si chce se zdejšími ženami především užívat, citlivý Henry maluje jejich portréty a akty. Oběma se zalíbí krásná švadlenka Evelyn, kterou nad ránem náhodou potkají v jedné z potemnělých uliček. Právě její sestra Annie se ale stává druhou obětí tajemného vraha, který její tělo při svém zuřivém činu příšerně zohaví. Děsuplných vražd si začínají všímat i novináři, kteří v senzačních popisech okolností obludných činů vidí šanci lépe prodat své bulvární plátky. Londýnem se šíří strach. Situací kolem ohavných vražd a doprovázejícího mediálního skandálu jsou znepokojeni nejen policejní vyšetřovatelé a ředitel Scotland Yardu, ale také vláda i sama královna Viktorie. Počet brutálně zavražděných a znetvořených prostitutek se neustále zvyšuje, napětí a nervozita stoupá. Kdo je ale oním záhadným vrahem s přezdívkou Jack Rozparovač? Řezník Aron, senzacechtivý novinář, nevrlý doktor, podivínský dědek, úlisný pasák, Sean a Henry nebo snad někdo jiný?

Na tiskové konferenci, která se uskutečnila 20. listopadu 2014 v Divadle Hybernia, byl představen autorský tým a pražské obsazení inscenace.

Přízrak Londýna Divadlo Hybernia Monika Absolonová Lumír Olšovský Lukáš Langmajer Michaela Nosková

Monika Absolonová, Lumír Olšovský, Lukáš Langmajer a Michaela Nosková (foto Radek Janda)

Obsazení – Přízrak Londýna
Divadlo Hybernia

Evelyn – Michaela Nosková / Martina Šnytová
Stará – Hana Seidlová / Jana Švandová
Betty – Monika Absolonová / Hana Fialová
Annie – Lada Bělašková / Radka Pavlovčinová
Jane – Ivana Gottová / Vanda Károlyi
Kitty – Veronika Gidová / Eliška Ochmanová
Matka – Vanda Károlyi / Jana Musilová
Škaredá – Michaela Dolinová / Kateřina Petrová
Tlustá – Renata Podlipská / alternace v jednání
Královna Viktorie – Ilona Csáková, Hana Křížková
Komisař – Marek Holý / Roman Říčař
Sean – Ondřej Bábor / Jan Kopečný
Henry – Lukáš Adam / Jan Cina
Dědek alternace v jednání
Neznámý – Lukáš Langmajer / Lumír Olšovský
Aron Kosminskialternace v jednání
Dr. Adams – Petr Dopita / Oldřich Kříž
Kluk – Miloš Frýdl / Mikuláš Matoušek
Malá – Natálie Grossová, Tereza Neradová
a další

Stav k 20.11.2014

Autorský a tvůrčí tým

Hudba – Radim Smetana
Libreto – Pavel Bár a Lumír Olšovský
Texty písní – Michael Prostějovský
Režie – Lumír Olšovský
Choreografie – Carli Jefferson
Scéna – Ondřej Zicha
Kostýmy – Kateřina Bláhová
Korepetice – Irena Pluháčková
Sound design – Petr Ackermann
Light design – Lumír Olšovský
Asistent režie – Pavel Bár
PR manager – Kateřina Zittová
Produkce – Alena Koktová
Producent – Ema Krahulíková


Praha
Muzikál FANTOM OPERY se vrátil a poté se na čas rozloučil
Praha
Metropolitní divadlo zahájilo novou sezónu v rockovém duchu (+ video)
Recenze a reportáže
RECENZE: Muzikál TARZAN, tak trochu za očekáváním
 • Zdeněk

  obsazení se mi moc líbí hlavně jmena z Ostravy mě těší


 • Denny

  Ivana Gottová – WTF??!!


 • MrK

  Moc se těším na Hanku Seidlovou, Moničku, Ilonu, Hanku Křížkovou, Lumíra, Honzu Kopečnýho, Elišku Ochmanovou…


 • veny

  Ivana Gottová?????!!!!!! Máte to zapotřebí??


 • Tereza

  No, těšila jsem se na konkurz, ale co už :-) Obsazení vypadá dobře, ovšem moc nerozumím, proč I. Gottové…. No uvidíme. :-)


 • Neznámý

  Jsem rád, že ostravský muzikál bude v Praze a i s ostravskými herci ( Hanka Fialová, Lada Bělášková, Martina Šnytová, Veronika Gidová )…


 • TEREZKA

  JSEM RÁDA, ŽE V MUZIKÁLU VYSTUPUJÍ VÝBORNÍ ZPĚVÁCI, JAKO JE TŘEBA LUKÁŠ LANGMAJER. JEN TAK DÁL..


 • Nick

  Můj ty světe… tolik mladých a talentovaných všude kolem, jen v těch muzikálech pořád nic :)


 • thenardierdier

  Gottova?vzdyt neumí ani mluvit…hlav ne,ze se nedávno krahulikova dusovala jak neobsazuje podle jmen…lharka…dalsi titul,který si rad necham ujit


 • jana

  Jeee to jsem nevěděla ze je konkurz


 • prasátko

  Proč Ivana Gottová?Tak se podívejte kdo je její manžel!!Tak proto.
  Ale třeba to nebude tak hrozný.Na internetu koluje její písnička k narozeninám Karla.Hroznej kýč,ale jedno oko nezůstane suché!!Mě hlavně překvapuje,že nezpívá falešně.ale ze studia je to jiné než na jevišti na živo.
  Jinak dál k muzikálu,naopak příjemně mě překvapily jména z Ostravy.


 • Bidnik

  Myslim ze si vyberu k navsteve jiny titul.


 • Jarka

  To nemyslíte vážně s Ivanou Gottovou, vždyť máme tolik dobrých zpěvaček, tak proč ona!!!


 • Martin K.

  A víte co? Já se těším! Stejně tak, jak jsem napsal u článku Přízrak Londýna, že nemá cenu odsuzovat něco, co nebylo ještě uvedeno, napíšu to i tady. Pak klidně tu kritiku napíšu, když to tak budu cítit, ale teď dopředu mi to přijde jako házení řečí na do prázdna…


 • Martin K.

  *oprava: Stejně tak, jak jsem napsal u článku Mýdlový princ…


 • thenardierdier

  Bude to jen další parodie na muzikál,kterých už tu bylo az moc.vsechno jak pres kopirak:par okoukanych ksichtu z TV,hudba na cd,projekce,kycovite kostýmy,texty o jejichž kvalitě nemá cenu ani mluvit,podprumerne výkony…hlavne,ze divák je hloupý,chodí,platí a mam to sype…dekuji nechci


 • prasátko

  Muzikál jsem viděla v Ostravě,není zas tak úplně hloupý,naopak mě příjemně překvapil.Texty dobrý,muzika také,jenom bohužel některé výkony písničky totálně zabily!Chtělo to hlas,který by celé představení rozsvítil.A pak v druhé půlce přišla královna Jitka Zelenková.Nečekala bych,že to někdy napíšu,ale ona byla tím světýlkem ve tmě,byl znát opravdu profesionální zpěv na rozdíl od jiných.


 • Tereza

  Muzikál jsem viděla v Ostravě a byl skvělý!!!


 • Tereza

  http://www.super.cz/309949-bude-ivana-gottova-hvezdou-noveho-muzikalu-tohle-o-ni-prohlasil-reziser.html

  Škoda, že nejsou obsazené talentované zpěvačky, nové tváře. Jistě by si to také “rády zkusily”…ale těm nikdo nabídku nedá. Bohužel, pro nás, platící diváky.


 • Jirka

  Aaaaa konečně. Co si pamatuju, když Monika ABS dostala Thálii a v tu dobu byla s ní i nominována Hana Fialová, tak jste Moniku považovali za nejhorší zpěvačku na světě. Tak teď konečně obě hrají jednu roli. Tak se Vám to splnilo :)


 • Olynka

  Poslechla jsem si některé písně, které jsou na YouTube a hudba i texty se mi moc líbí. Docela se těším. :o)


 • Sukie

  Vypadá to zajímavě, na Ivanu Gottovou bych byla docela zvědavá, třeba nás mile překvapí :-)
  Jsem ráda za obsazení Hany Fialové, protože dle mého je to vynikající zpěvačka, která mne už mnohokrát dojala až k slzám.
  Jen bohužel, proč zase ta Monika? Copak nestačí, že je všude :-( a hlavně všechny role v jejím podání působí stejně … achjo :-(


 • Ivana

  Obsazení Ivany Gottové mě zarazilo. Muzikál jsem viděla v Ostravě, slyšela jsem i demo nahrávky posluchačů konzervatoře. Proč jim nedáte šanci? Proč se ve všech muzikálech objevují stejná jména??


 • Bidnik

  Gottova uz v necem zpivala? :-o


 • Jana 12.6.2015

  Viděla jsem skoro všechny muzikály, jak v Hybernii, tak na Brodway.
  Nic horšího jak “Přízrak Londýna ” jsem neviděla.
  Zřejmě nebyly peníze na kulisy, zvuk byl tak hlasitý, že hudba přehlušila zpěv.
  Paní Gottovou jste zřejmě obsadili, že přitáhne diváky, ale naopak.
  Myslím, že kterákoliv dívka z konzervatoře, nebo z talentů by byla lepší. Prostě o přestávku jsme odešly. Byly to vyhozené peníze.


 • Csc

  Naprosto souhlasím s Janou… Nechci tu řešit výpravu a výkony učinkujících.. Ale muzilál který nemá ani jednou poslouchatelnou píseň která by se dala poslouchat… Nic horšího jsem zatím neviděl… Odcházel jsem s pocitem “co to sakra bylo” …..


 • Bidnik

  Jana 12.6.2015: Ja byl nedavno na vystave a z kazdeho obrazu jsem si prohlid jen pulku, tak jsem sel domu, protoze se mi zdalo, ze tem obrazum neco chybelo.


 • mirek

  Škoda ani zmínka o komparsu,jako vždy.


 • skukalka

  Predstavenie bolo ukricane ubehane a mizerne vypointovane. Páčila sa mi scéna a výprava, hudobne mi nič nezarezonovalo, herecké výkony priemerné.


 • Anežka

  SUPER A BRAVO !!!! Chválím…. Já muzikál viděla a byla jsem nadšená! Krásná choreografie – Na začátku, jak všichni tančili na píseň ” Šup tam s ním ” bylo to svělé, potlesk ohromný, ovace nakonci ve stoje …. to co čtu výše ??? – s tím nesouhlasím. Musí se tam křičet, jde tam přeci o vraždy, mají herci mlčet či co, když se vraždí – to k tomu kusu patří ne ? …zpěv Evelyn – to nás mrazilo, nádhera. Ale i ostatní, kompars :-)) všichni ! Super ! Děkuji za hezký večer. Doporučuji, nejsou to vyhozené peníze. Není to komedie – ano – je to Přízrak Londýna! Skvělá práce a jen tak dál, přeji hodně spokojených diváků, jakými jsme byli my…..