Praha

Muzikálová komedie Mýdlový princ s hity Václava Neckáře odtajnila jména hlavních představitelů


Divadlo Broadway připravuje na 12. března 2015 premiéru nové muzikálové komedie “Mýdlový princ” aneb muzikálová komedie o tom, že i když to s námi jde někdy z kopce, vždy je možné ten kopec nakonec zdolat. Přečtěte si příběh, podívejte se na aktuální obsazení a zjistěte, jaké známé hity zazní.

Děj celého příběhu je zasazen do současnosti a zavede diváky mezi amatérské herce v malebném prostředí Šumavy. Libreto napsal a celé dílo zrežíruje Radek Balaš.

Celým dílem budou provázet známé hity Václava Neckáře (který si sám zahraje jednu z klíčových postav) jako např. Čaroděj Dobroděj, Ša-la-la-la-la-la-li, Nejsem gladiátor, Svatovítský chrám, Odejdu, Půlnoční, Hej, pane zajíci!, Lékořice, Pár dnů prázdnin, Já dovedu lhát, Dr. Dam di Dam, Kdo vchází do tvých snů, má lásko, Mýdlový princ a další. Celkem zazní 24 písní, které mají být zasazeny přímo do děje. K příležitosti premiéry vyjde klasická LP vinylová deska, kde krom interpretů z muzikálu budou k slyšení i zajímaví hosté, kteří mají hudbu Václava Neckáře rádi.

Příběh muzikálu

Hlavní postavou příběhu je mladý muž, rodák z pražského Smíchova, který to v životě zatím nikam daleko nedotáhl. Prozatím mu klidně můžeme říkat Martin. Marně se pokouší už kolikátou sezónu prosadit se jako herec a zpěvák, což je sice obor, který vystudoval na konzervatoři, ale pro nějž – upřímně řečeno – nemá velké vlohy. Protože však neumí nic jiného, plácá se od konkurzu ke konkurzu, aniž by pořádně zavadil o práci. Jeho život provází pouze neúspěch, upomínky, soudní obsílky a také exekuce. Poslední přítelkyně Nikol ho opustila právě před měsícem, protože žádná rozumná dívka nechce mít za přítele nýmanda. Jeho osobní i profesní život je už takřka v troskách, takže zpráva o úmrtí otce je jen zdánlivě posledním hřebíčkem do rakve. Ne že by náš hrdina informaci o sklonu svého táty nějak zvlášť prožíval. Otec opustil rodinu, když byly malému Martinovi pouhé tři roky a on jej od té doby neviděl. Náš mladý muž tedy celý život cítí ke svému otci spíše hořkou nenávist.

Všechno se začne měnit od chvíle, kdy je Martin pozván k notáři, aby se seznámil s otcovou poslední vůlí. Notář Martinovi sděluje, že jeho otec vlastnil několik zajímavých nemovitostí jako například Hotel Fialka, dvě horské chaty a lyžařský vlek, včetně několika stovek hektarů lesů a polností. Slušný majeteček pro nezaměstnaného herce! A Martin je jediným právoplatným a univerzálním dědicem, jenže nabytí dědictví má poněkud netradiční podmínku. Martinův otec byl zapálený amatérský herec a dědictví připadne pouze tomu, kdo v malebné šumavské vesničce jménem Tuškov obnoví dávno zaprášenou slávu místního ochotnického spolku a s nastudovanou hrou dovede tento spolek až do národního kola Jiráskova Hronova. Martin se tedy vydává do hlubokých šumavských hvozdů, kde lišky dávají dobrou noc.

A teprve tady začíná náš opravdový příběh, plný humorných situací s nečekaným koncem.

Radek Balaš

muzikál Mýdlový princ Divadlo Broadway Radek Balaš Václav Neckář

Radek Balaš a Václav Neckář při prvním představení muzikálu (Letenský zámeček, 5. června 2014)

Obsazení a charakteristika rolí
Mýdlový princ

Martin Libert (nezaměstnaný herec, hlavní postava příběhu)
Martin Dejdar / Sagvan Tofi

Nikol Čížková (asistentka v reklamní agentuře, Martinova pražská přítelkyně)
Ivana Jirešová

Zuzana Adamová (učitelka a matka dvou dětí – samoživitelka)
Tereza Kostková / Jitka Schneiderová

Bohumil Šimek, zvaný Bob (majitel herecké agentury)
Aleš Háma / Václav Kopta

Ondřej Skýpala (majitel cukrárny, homosexuál)
Jaromír Nosek / Josef Vágner

Jaroslav Kintzl (bývalý učitel a stále aktivní sportovec, nyní důchodce na penzi, čile se věnuje organizaci v regionu)
Petr Štěpánek / Vlastimil Zavřel

Květoslava Hadravová (energická důchodkyně na penzi, dříve pracovala jako sestra v Sušické nemocnici)
Jaroslava Obermaierová / Jana Synková

Josef Kasperkevič, zvaný Pepan (automechanik milující rockovou hudbu ve všech podobách, motorkář)
Josef Vojtek / Petr Kutheil

Zdeněk Bečvář, zvaný Zdenda (dřevorubec se skrytými a doposud neobjevenými vlohami pro tanec)
Denny Ratajský

Marie Šafaříková, zvaná Marča (zootechnička zajišťující chov plemenných býků a jalovic, kovboj v sukních)
Olga Lounová

Andrea Lipinská (učí se na kadeřnici, ale jejím snem je stát se zpěvačkou)
Andrea Holá

Stav k 20.11.2014

Vstupenky na muzikálovou komedii Mýdlový princ zakoupíte v síti TICKET ART.

Fotogalerie

Tisková konference – Restaurace Metropole, 20.11.2014

muzikál Mýdlový princ Divadlo Broadway Martin Dejdar

Martin Dejdar

muzikál Mýdlový princ Divadlo Broadway Jaroslava Obermaierová

Jaroslava Obermaierová

muzikál Mýdlový princ Divadlo Broadway Josef Vágner Olga Lounová

Josef Vágner a Olga Lounová

muzikál Mýdlový princ Divadlo Broadway Radek Balaš

Radek Balaš

muzikál Mýdlový princ Divadlo Broadway Tereza Kostková Martin Dejdar Jitka Schneiderová

Tereza Kostková, Martin Dejdar a Jitka Schneiderová

muzikál Mýdlový princ Divadlo Broadway Václav Kopta

Václav Kopta

muzikál Mýdlový princ Divadlo Broadway Josef Vojtek Andrea Holá

Josef Vojtek a Andrea Holá

muzikál Mýdlový princ Divadlo Broadway Jitka Schneiderová

Jitka Schneiderová

Autorem fotografií je exkluzivně pro Musical.cz Kristýna Junková. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, Facebooku apod., ozvěte se nám na e-mail: redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno.

 


Aktuální zprávy
“Kleopatra” se opět vrací do Divadla Broadway (+ hrací plán druhé poloviny roku)
Aktuální zprávy
Muzikál SESTRA V AKCI odhalil obsazení, v hlavní roli vystoupí Lucie Bílá
Aktuální zprávy
Muzikál KRÁLOVNA KAPESKA se představil a zveřejnil obsazení
 • Nick

  Proč mi přijde vtipné, že pan Neckář něco “zahraje” a snad ještě vtipnější, že s tímhle obsazením, kde víc než půlka dobře nezpívá a o tanci snad ani nemluvě, chtěj dělat MUZIKÁL? Dle mého názoru bude tohle pro DB poslední kapka a rozumnější by bylo to snad ani neuvádět, divadlo rovnou zavřít a zachovat alespoň tu malou trošku úcty, kterou má…


 • Alena K.

  Přijde mi, že že se někdo úplně zbláznil, když si po skvělém muzikálu Mata Hari pustí na scénu tuhle (snad) parodii na časy minulé. Vaškovy písně byly populární mezi pubertálními fanynkami především pro kompletní vizuální přednes tohoto oblíbeného zpěváka. Člověk v sedmdesátých letech tak zkousnul děsivé písně jako Hej pane zajíci, Dr. Dam Di Dam, nebo ukradenou Mýdlový princ, které jsou vybrány do této muzikálové komedie. Snad jen Kdo vchází do tvých snů má lásko z toho vybočuje. Přitom měl Neckář nádherné skladby na albu Planetárium, k jiným skvělým patřila neuvěřitelná Rytířova Perla… Místo toho vznikl muzikál, kde polovina umělců neumí pořádně zpívat, nemluvě o pohybu. Proč? Je to srážení úrovně tohoto divadla, ale i diváků, o kterých si tvůrci i produkce nejspíš myslí, že jim tahle rádoby zábava bude stačit…Škoda, že Brno, Plzeň nebo Ostrava jsou přeci jen trochu z ruky…


 • Martin K.

  Divadlo DB udělalo a stále bohužel dělá hodně chyb. Na druhou stranu odsuzovat něco, co ještě nevyplulo na svět, nemá smysl. Počkejme si na uvedení a pak suďme. Člověk si dělá bohužel už mnoho domněnek dopředu a to není dobře, myslím si. Za sebe mohu říct jen jediné, že držím palce a zbytek už je na jiných…


 • Bidnik

  No. Aspon usetrime…


 • Teri

  Tak, ale zase se musí nechat, že Mata Hari je skvělá právě díky obsazení hereckému. Až se mi zdá, že Broadway přináší nový žánr a to činohru se zpěvy. Leckomu, včetně mě, je to sympatické a je nepsaným pravidlem, že herecké zpívání je pro laického diváka přijatelnější, než kdejaký pěvecký umělecký přednes. Já mám třeba radši skvělé herce, jakž takž zpívající, než herecky levé superzpěváky. Problém samozřejmě nastává, když je v obsazení někdo, kdo neumí ani hrát, ani zpívat.


 • Stepanka

  Myslim si, ze je to naopak velice dobry napad a skvele obsazeni. Urcite nakonec spoustu z vas prekvapi, jak dobre dokazi tito herci zpivat a prozit svou roli. Myslim si, ze se to hodne divaku dotkne a nakonec to bude mit uspech. Asi se to neda radit mezi klasicke muzikaly, ale o to prave jde. Mala zmena, neco jineho, umeni ma mnoho tvari, tak nebudte tak upjati a konzervativni a dejte tomu snaci.


 • Bidnik

  Ja si treba myslim, ze to vubec nebude pekny :-)


 • Charlie

  Mýdlový princ zase jen dokazuje úroveň DB. Tyhle písničkály složený z hitu nestojí za nic, snad jen Osmý světadíl je výjimka, ale to jsme v Kalichu,kde by žádný pruser nedovolili.
  Stepanka: nemyslím si , ze by zdejší prispevovatele byli upjati a konzervativní, ale jde o to, jak se ty změny provádějí. Takové Národní divadlo umí přijít s krásnými nápady. DB hraje na to, ze nálaka na hity Vašíka a známe tváře a lidi budou spokojeni, protože tamta z ty televize (blesku, super.cz ….) to tak pěkné zazpívala, viď táto…..


 • Bidnik

  Si myslim, ze Deti raje taky byly ve svy kategorii celkem oukej:-) ale ta kategorie me nejak miji teda. Myslim ze Vaska Neckare nejdriv meli na zkousku nasadit do company Horecky sobotni noci,aby se ukazalo,jestli ma v muzikalu co delat, a pak teprv ho obsadit jako solistu :-)


 • Kateřina V.

  Charlie, to co pro Vás jsou hity Vašíka, pro mnohé byly a zůstávají oblíbenými písněmi jejich mládí.
  Dodnes si je lidé zpívají. Nezapadly a jsem ráda, že se je pan režisér rozhodl oprášit.
  Příběh vypadá zajímavě. Herecké obsazení skvělé.
  Kritizovat něco, co jste neviděl jde dost těžko.


 • Serpentard

  Ještě je volná Vondráčková a Gotťák, možná v přístí sezóně :-)
  (není myšleno negativně k panu Neckářovi).

  Mně se prostě vždy po představení podobné broadwayské slepeniny vrátí na mysl ta “věc” – “Je třeba zabít Davida”, kde jsem omylem měla lístek na předpremiéru. Od té doby taky říkám: “To je dost blbý, to se bude líbit”.

  A měla by se vymyslet další úroveň: Muzikál -> Písničkál -> ? • Terezka

  těším se moc. Oddychové divadlo s písničkami, nevím, jestli je úplně správné tato představení nazývat muzikálem. Hudební komedie by bylo asi lepší a ortodoxní vyznavače světových muzikálů, by to nechávalo v klidu. Ale každopádně se těším, ty písničky jsou krásné.


 • Martin K.

  Dnes jsem byl na odpolední generálce a tleskám! Moc se mi líbilo a určitě půjdu znovu.
  Takže všichni ti rádoby kritici, kteří tu potřebovali sdělit světu nějakou senzaci, jaký to bude propadák, atd. s čistým svědomím mohu doporučit, aby se šli na Mýdlového prince podívat, protože tohle se opravdu povedlo!


 • Terezka

  je to božíííííí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-)))))


 • tom

  Dnes jsem navštívil generálku od 15,00 hodin a musím říct,že se jim to povedlo na 100 %. Písařík,Schneiderová,Háma,Jirešová,Obermaierová,Nešleha,Kotiš,Vágner a všichni ostatní učinkující + režisér R.Baláž si zaslouží pochvalu. Doporučuji.


 • MartinR

  MÝDLOVÝ PRINC je největší nářez. Opravdu se to povedlo hodně. Odpočinkový představení plný energie. Skvělý výkony. Martin Dejdar a Jitka Schneiderová super i po pěvecký stránce. Lounová výborná. Nejlepší Pavlína Ďuriačová, Aleš Háma super. Synková stačí aby promluvila a musíte se prostě smát. Parádní je “Pepan” Ruda Michal Kavalčík, Jirešová, Nosek, Rataský, Vlasta Zavřel. Kompany v nejrůznějších rolích taky nejlepší. A nakonec i výborný děcka – Natálie Grossová vyloženě exceluje a malej Filip Vlastník je šoumen největší. Muzikál je prostě pořádná pařba a určitě ještě několikrát zajdu.


 • Linda

  Byla jsem na představení, kde alternovala Kristýna Petráková dětskou roli a i ta byla úžasná, zrovna tak jako kluk Matěj. Bezva obsazení. Tleskám a snad se ještě dostanu. Moc se to povedlo.


 • Ivana

  Moc se nam to libilo, urcite pujdeme znovu!