Koncerty

Marián Vojtko – první sólový koncert pěveckého Boha


Marián Vojko – fanouškům pražských muzikálů netřeba představovat. Charismatický zpěvák s vystudovaným operním zpěvem měl v České republice svůj první velký sólový koncert, za doprovodu velkého orchestru a tří hvězdných hostů. Jak se večer 18.11.2008 v Divadle Hybernia povedl, se dozvíte z naší reportáže, včetně mini rozhovoru s Mariánem.

Marián Vojtko

Marián Vojtko

Na začátek přece jenom Mariána Vojtka blíže představíme. Marián je původem ze Slovenské republiky, kde vystudoval operní zpěv na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. Objevil ho Karel Svoboda při konkurzech na muzikál Dracula, kde v obou uvedeních zpíval role Kněze a Stevena. Karel Svoboda ho poté obsadil do titulní role svého dalšího muzikálu, a to Monte Crista. Mariána jsme pak dále mohli vídat v muzikálech Kleopatra, Tři mušketýři, Golem, Angelika, Jekyll & Hyde, slovenském uvedení Krysaře a dalších. Samozřejmě se i nadále věnuje opeře, ve které jako host účinkuje v Moravskoslezském divadle v Ostravě.

18.11.2008 se příznivci Mariána dočkali a uskutečnil se velkolepý sólový koncert, který doprovázel velký orchestr vedený Ivanem Zelenkou a tři hosté – Josef Vojtek, Iveta Bartošová a Palo Habera.

Na úvod zazněly dvě překrásné operní árie, při kterých nebylo pochyb, že Marián Vojtko je jeden z nejlépe hlasově vybavených zpěváků pražské muzikálové scény. To potvrdil i při terčetu s Josefem Vojtkem a Palem Haberou Svět lásku zná, kde Josef Vojtek překvapil svým “nechraplákovým” zpěvem.

Duet z muzikálu "Mona Lisa" s Ivetou Bartošovou

Duet s Ivetou Bartošovou

Dále zazněly staré známé muzikálové písně – Touha znát ze Tří mušketýrů, Síla vůle Bohů z Kleopatry a Nespravedlivý Bůh z Draculy. Poté jsme mohli slyšet i premiéru pěkného duetu z muzikálu Mona Lisa, který Marián zazpíval s Ivetou Bartošovou. Ta  si poté sólově zazpívala už méně autorsky povedenou Jako Fénix, taktéž z připravované Mony Lisy. Právě podání této písně bylo nejslabším článkem večera a nespravil to ani druhý pokus na konci večera (pravděpodobně kvůli televiznímu natáčení). Z “muzikálovek” jsme slyšeli ještě jednu premiéru, a to úvodní píseň z připravovaného muzikálu Zdeňka Bartáka Baron Prášil. Píseň to je skutečně energická a líbivá a už se těšíme na podzim 2009, kdy bude mít tento muzikál premiéru v Divadle Hybernia. Muzikálovou sólovku si střihl i Josef Vojtek, kde již předvedl svůj typický chraplák, a to ve známé písni Láska z muzikálu Tři mušketýři.

Fanoušci Mariána Vojtka jistě vědí, že připravuje i sólové CD, ze kterého zazpíval (taktéž premiérově!) překrásnou píseň Den milování. Poté přišly na řadu písně převzaté, avšak s neobvyklým aranžmá. Zde je prostor k zhodnocení orchestru a hudebního nastudování pana Zelenky. Obojí bylo skvostné, jen u muzikálových písní to byl trochu nezvyk, slyšet jiné aranže. Rozhodně orchestr skvěle doplňoval silný hlas Mariána. Abychom pořád jen nechválili, tak na Mariánovi se také projevila nervozita a mluvený komentář mezi písněmi nebyl zcela profesionální a beze slov by to možná bylo ještě o trochu lepší.

Na závěr jsme se vrátili do dob nejlepší Mariánovy role, a to Jekylla & Hyda v Hudebním divadle Karlín, ze kterého zazpíval ústřední píseň To je ta chvíle. Poté již následovala bouřlivá děkovačka, při které Marián přidal ještě jednu píseň. Téměř vyprodaná (je neuvěřitelné že i nemediálně známý Marián Vojtko naplnil téměř 1000 míst) Hybernia pak dala najevo svůj obdiv a úžas a odměnila zpěváka “standing ovation”.

Tím byl zakončen jeden z nejlepších sólových koncertů v nedlouhé historii Divadla Hybernia a doufáme, že nebyl poslední. Pokud jste tuto událost náhodou promeškali, nezoufejte, záznam koncertu bude v předvánočním čase vysílat Česká televize.

Marián Vojtko

Marián Vojtko

Mini rozhovor s Mariánem Vojtkem po koncertě

Pavel Košatka: Jaké jsou tvé dojmy po dozpívaném prvním velkém koncertě?
Marián Vojtko: No, úplně unavené… Ani pořádně nevím, kdy jsem začal a kdy skončil. Ale teď jsem úplně “happy” a spokojen, což já často nebývám.

PK: Zazpíval jsi i pár úplně nových písní, které by se měly objevit na tvém CD, na kdy ho chystáš a co o něm prozradíš?
MV: Přesné datum ještě není určeno, ale plánuje se na podzim příštího roku. A kdybych něco prozradil, tak už by to nebylo zajímavé. Ale budou tam věci, které se dají zpívat – nové i převzaté a nově zaranžované.

PK: Je o tobě známo, že máš velký a hlavně aktivní fanklub, jak jsi vnímal jeho podporu na koncertě i mimo něj?
MV: Bez něho bych to ani nedělal, protože jsem to dělal s ním a pro něho. Na koncertě byl mojí třetí hlasivkou a… mimo něj čtvrtou.

PK: Na závěr nám prozraď, co chystáš do budoucna – jaké další muzikálové či operní projekty, nebo snad další koncerty?!
MV: Tak jak je známo, na únor je naplánovaná premiéra Draculy, kde hraju upíra :-). V březnu pak premiéra Mony Lisy, kde budu hrát Leonarda da Vinciho. Roli Pruniera v opeře La Rondine jsem ale musel opustit, protože bych už nestíhal – do toho představení, zkoušky, oprašovačky starých kusů… Ale příští rok přijde ještě Baron Prášil a chystám ještě určitě nějaké překvápko, jinak by to nešlo, ne?

Tečet s Josefem Vojtkem a Palem Haberou

Tečet s Josefem Vojtkem a Palem Haberou

Marián Vojtko

Marián Vojtko

Marián Vojtko

Marián Vojtko

Duet s Ivetou Bartošovou

Duet s Ivetou Bartošovou

Marián Vojtko

Marián Vojtko

Marián Vojtko

Marián Vojtko

"To je ta chvíle" aneb finále koncertu

"To je ta chvíle" aneb finále koncertu

Scéna byla též skvěle nasvícena...

Scéna byla též skvěle nasvícena...

Sboristé

Sboristé

Marián Vojtko s dortem od svého fanklubu

Marián Vojtko s dortem od svého fanklubu

Děkovačka

Děkovačka

Děkovačka

Děkovačka

Standing ovation

Standing ovation

Autorem fotografií je exkluzivně pro Musical.cz Tomáš Král. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, ozvěte se nám na email redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno!

Více fotografií a informací naleznete na oficiálním webu Mariána Vojtka.


Praha
RECENZE: Muzikál Galileo – návrat v retro stylu
Aktuální zprávy
Oblíbený pohádkový muzikál Kapka medu pro Verunku ON-LINE
Praha
Veselohra se zpěvy “Švejk” se představuje
  • jeff

    Ehm, já myslel, že to stačilo jenom jednou!Více raději ne:D


  • konzert

    To je sranda kolik blaznu tu debatuje o nicem,parta neumetelu,poslechnete si radeji bocheliho…


  • malina

    Marián naprosto úžasný zpěvák ♥♥♥♥ ZBOŽŇUJI HO♥♥♥♥


« Starší komentáře