Praha

Do muzikálu “Excalibur” se vrací Lucie Vondráčková a Jan Toužimský (+ video)


Květnová repríza kultovního muzikálu Michala Pavlíčka “Excalibur” dne 23.5. přivede zpět na jeviště Divadla Ta Fantastika Lucii Vondráčkovou (čarodějnice Morgana) a Jana Toužimského (král Artuš). Zároveň s touto aktualitou Vám přinášíme video upoutávku na červnovou reprízu “Excaliburu”, která bude zároveň poslední v této sezóně. Přinášíme Vám také kompletní obsazení obou zmiňovaných repríz…

Kamil Střihavka jako Artuš

Před nedávnem jsme Vám přinesli reportáž z jedné z posledních repríz netradičního muzikálu “Excalibur“, který se na jevišti pražského Divadla Ta Fantastika hraje již 7 let. Ale i vše dobré musí jednou skončit a “Excaliburu” si blíží jubilejní 500. repríza, do které již zbývá jen posledních pár představení. Otázkou je, zda se jí “Excalibur” dočká, protože v Divadle Ta Fantastika kvůli malému zájmu končí veškerá muzikálová produkce. Fanoušci však vyvíjejí značnou iniciativu, aby muzikál zachránili a udrželi prodejnost v dobrých číslech. Doufejme tedy, že se 500. repríza skutečně odehraje (přispěje k tomu každý prodaný lístek). Jisté ale je, že do konce sezóny lze vidět už jenom dvě představení.

23.5.2010 vystoupí v muzikálu po delší době a zároveň zcela naposledy Lucie Vondáčková v záporné roli čarodějnice Morgany a Jan Toužimský v roli laskavého krále Artuše. Dále budeme moci vidět Ivu Marešovou, Viktora Dyka, Martina Poštu, Radima Schwaba nebo Marcela Jakubovie.

13.6.2010 v hlavní roli Artuše vystoupí Kamil Střihavka a dále Michaela Zemánková, Iva Marešová, Viktor Dyk, Martin Pošta, Vilém Čok a Václav Noid Bárta. Níže naleznete video upoutávku na tuto poslední reprízu. (obsazení se samozřejmě může z důvodu nemoci změnit!)

Chcete vědět více o muzikálu “Excalibur”? Navštivte jeho oficiální stránku na Facebooku! Chcete vidět více z “Excaliburu”? Navštivte jeho oficiální videokanál na YouTube!

.

Upoutávka na červnovou reprízu

Zpracoval a našemu serveru poskytl Jan Bouša

.

Video sestřih Musical.cz z představení

Kamera: Tomáš Karas, Jan Bouša
Střih: Jan Bouša
Zvuk: Tomáš Krupka


Praha
“Carmen” oficiálně pokřtila CD
Praha
Projekce k muzikálu “Je třeba zabít Davida” natáčeli Gott, Brožová nebo Kolář
Praha
JAK SE DĚLÁ MUZIKÁL v Hudebním divadle Karlín – nová muzikálová revue
 • Bídník

  V Ta Fa konci muzikaly? To je fakt smutny. V utery jsem zhledl predstaveni Je treba zabit Davida a bylo to bezesporu nejprisernejsi predstaveni, jake jsem kdy videl. A jeste vic nez predstaveni samotne mi prislo smutne to, ze divaci tam nadsene aplaudovali, valeli se smichy, kdyz si nekdo spletl zehlicku s telefonem a tak. A v Ta Fantastice, kde maji muzikaly (alespon ty co jsem videl) mozna nejvyssi uroven v Praze, ty muzikaly konceji, protoze na ne nikdo nechodi. Pan Lichtenberg by mel byt zavrenej za to, co dela s ceskou kulturou. Vzdyt takhle kazit vkus lidi nemuze byt beztrestne!


 • Veronika B.

  Díky, Bídníku, za ten názor :-) Pro mne s “muzikálovou” či lépe řečeno “hudební” Ta Fantastikou končí jedno krásné životní období, během kterého jsem měla to štěstí poznat, co všechno je možné v tomto žánru udělat, do jaké hloubky se dá dojít. Netýká se to všech muzikálových představení, ale především těch, na kterých se hudebně podíleli M. Pavlíček a V. Noid Bárta a režijně především J. Pokorný, ale též V. Morávek a V. Čermáková.

  Je skvělé, když někdo umí skutečně “prodat” díla, vznikající ve vlastní produkci, jako to umí pan Lichtenberg. Klobouk dolů – v dnešní době to není jednoduché.
  A je velice smutné, že takový člověk nemá dost vysoký morální kredit, aby těmi díly pozvedl kulturní vkus národa, ale naopak se přizpůsobuje tomu nejprimitivnějšímu, co může lidi pobavit. Tato kombinace jeho vlastností zdá se býti poněkud nešťastnou… A hlavně, bohužel, nepřímo ovlivňuje snahy ostatních, protože proč by si divák měl nad nějakým dílem lámat hlavu, když existují díla tak prostá a jednoduchá… je tedy lépe jít tam, kde se nemusím vůbec obtěžovat pochopit něco víc, než to nejprostší. Místo snahy o cestu nahoru je tu snaha o cestu dolů a čím níže, tím lépe. Což je pro mne naprosto nepochopitelné :-(


 • Veronika B.

  Ještě bych ráda a srdečně poděkovala P. Košatkovi za to, že spolu s věrnými fanoušky TaFa podpořil tímto článkem snahu o zvýšení účasti na posledních reprízách tak krásného muzikálu, jakým Excalibur je. Vím, že to asi mnoho neznamená, ale za sebe si toho opravdu vážím. Díky!!


 • jandafir

  muzikál excalibur je ten nejlepší muzikál jaký jsme kdy viděli, chodíme docela pravidelně. Herci vždycky pobaví a člověk ho už umí takřka nazpaměť :D na to, že se hraje už snad 7 let, herci ho hrají vždy s nasazením jaké je při nejmenším úctyhodné, vždy mám husí kůži a pokaždé až tečou slzy, nestydím se za to, protože když muzikál dokáže dojmout i po 7 letech asi to o něčem vypovídá, a to chodíme docela pravidelně jak už jsem řekla. Uvidíme jaký bude osud excaliburu a ostatních muzikálů, které v tafantastice pomalu ale jistě končí :( ze začátku jsme hodně chodili do kalichu, ale hodně rychle jsme přesedlali do tafantastiky a dokud tam budou muzikály budeme tam stále, a nejsme sami…… je nás hodně. Vím, asi to my neovlivníme, ale budeme přece jenom doufat, že po prázdninách se alespoň těch pár muzikálů vrátí a my se budeme rádi vracet.


 • jandafir

  zapomněla jsem poděkovat honzovi boušovi, který pro exík a pro nás fanoušky hodně dělá. Jeho sestřihy jsou prostě nádherné. Děkujeme


 • Jan Bouša

  díky, dělám to rád pro vás i pro Ex ;) a co se týče sestřihů, nejde jen o mě, ale točil se mnou i skvělý kameraman Temu Karas, kterému za jeho obrázky patří určitě veeelký dík! (sám bez něj bych byl v háji)))
  Samozřejmě DÍKY Pavlovi za to, co pro nás dělá – je to super!


 • Bára

  I já všem děkuji a budu tajně doufat, že excalibur (v překladu nejlepší muzikál co znám) nebude končit. Mrzelo by to a moc. Ať se drží jenom ty kvalitní muzikály, mezi které excalibur bezesporu patří.


 • Pavel Košatka

  Kdo jde zítra, tak nastala změna, pro nemoc Honza Toužimský nevystoupí, nahradí ho samozřejmě Kamil Střihavka.


 • Zdeněk

  A je to definitivní v listopadu je konec