Praha

Divadlo Kalich zveřejnilo obsazení nového muzikálu “Osmý světadíl”


Očekávané obsazení k novému muzikálu Jána Ďurovčíka “Osmý světadíl, který je postaven na hitech skupiny Elán, bylo konečně zveřejněno! A to při příležitosti zahájení sedacích zkoušek dne 23. června. Muzikál se bude zkoušet přes celé divadelní prázdniny, aby se 8. září mohl premiérově představit prvním divákům. A již ze zveřejněného obsazení a informací z první tiskovky se dá vyčíst, že tento projekt má vysoké umělecké ambice.

Nesází totiž na známá jména, ale na skutečné muzikálové herce, kteří zvládají skvěle nejen zpívat, ale také hrát a tančit. Činoherní složka bude v “Osmém světadílu” velice výrazná a prakticky rovnocenná s hudebními čísly. Stejně tak choreografie Jána Ďurovčíka bude jistě opět náročná.

Jan Révai a Betka Stanková

Celkem 32 jmen obsahuje herecké obsazení nového muzikálu Divadla Kalich s největšími hity legendární skupiny Elán “Osmý světadíl”. O možnost zahrát si v napjatě očekávaném projektu bojovalo v tříkolových konkurzech 400 zájemců, málokdo však vyhovoval vysokým nárokům, s nimiž byly jednotlivé role obsazovány. Za všechny, kdo se k vytouženému angažmá v muzikálu nakonec probojovali, tak mohou dát producent Michal Kocourek a režisér i choreograf Ján Ďurovčík ruce do ohně jako za opravdové muzikálové profesionály, patřící na naší scéně k nejužší špičce.

OBSAZENÍ MUZIKÁLU “OSMÝ SVĚTADÍL”

JANA – Michaela Doubravová, Nela Pocisková, Kateřina Steinerová
TOMÁŠ – Tomáš Löbl, Tomáš Savka, Roman Tomeš
ERIK – Zbyněk Fric, Jan Kříž
MATKA – Zuzana Krištofová, Alžběta Stanková, Marie Štěchová
OTEC – Michal Pleskot, Jan Révai
JAKUB – Filip Antonio, Adam Damba Bubák, Denis Klát
Více rolí – Juraj Bernáth, Antonín Moravec

Company páni
Martin Bačkovský, Filip Gröger, Petr Novotný, Tomáš Sloupský, Oldřich Smysl, Jan Tenkrát, Peter Veslár, Petr Šudoma

Company dámy (balet)
Zuzana Herényiová, Zuzana Pokorná, Linda Huňáčková, Gloria Fricová, Zdeňka Pijanová, Barbora Danzerová, Eva Miškovičová, Denisa Kubášová a Kamila Mottlová (swing)

“Diváci se mají bezesporu na co těšit. Muzikál je herecky nejobtížnější divadelní žánr a u nás uvidí, ať už přijdou na jakoukoli alternaci, vždy ty nejlepší z nejlepších. Ještě před obsazováním rolí jsme měli jednu velikánskou výhodu a jistotu zároveň: nestárnoucí, všem dobře známé, nepřekonatelné hity skupiny Elán. Tou největší hvězdou tohoto muzikálu je právě muzika Elánů a enormní zájem o vstupenky v předprodejích to jenom potvrzuje. Takovou legendu bychom si ani nemohli dovolit nepodpořit bezchybnými pěveckými, tanečními a hereckými výkony.  Vstupenkou do našeho projektu nebyla četnost výskytu toho kterého účinkujícího ve společenských rubrikách, ale jen a pouze jeho profesionalita. Za všemi vybranými herci je vidět jejich práce, jsou zvyklí na sobě dřít a stále se zdokonalovat,” vysvětluje producent a ředitel Divadla Kalich Michal Kocourek.

Pánská pěvecká zkouška

V hereckém obsazení se tedy sešli ostřílení muzikáloví herci, kteří své kvality dokazují v každé inscenaci, v níž se objeví, držitelé Cen Thálie s mladými talenty, o nichž se mluví jako o velkém příslibu naší scény. “Nehledali jsme ‘pouze’ skvělé zpěváky, ‘pouze’ skvělé tanečníky, ‘pouze’ skvělé herce, my jsme hledali muzikálová monstra. Tedy lidi, kteří všechny tři vyjmenované profese zvládají na výjimečné úrovni,“ doplňuje režisér a choreograf Ján Ďurovčík.

Premiéra nového muzikálu je stanovena na 8. září 2011 a vstupenky jsou již v prodeji. Více informací o samotném muzikálu naleznete v našich starších článcích.

Jan Révai a Zbyněk Fric

Betka Stanková a kostýmní výtvarnice Zuzana Straková

Autorem fotografií je Richard Kocourek (Divadlo Kalich), děkujeme za jejich laskavé poskytnutí.


Praha
Muzikál NE/NORMÁLNÍ představil první písně (+ video)
Rozhovory
Rozhovor s Michalem Kocourkem k uvedení muzikálu “Jack Rozparovač” v Soulu
Praha
Muzikál ČAS RŮŽÍ nabídne originální příběh s největšími hity Karla Gotta
 • Zdeněk

  tak konečně ho zveřejnili


 • Terka

  Kdy budou lístky v prodeji?


 • Pavel Košatka

  Předposlední věta v článku i s odkazem na předprodej ;).


 • Briseis

  Opět Nela… proč mě to nepřekvapuje :D


 • Terka

  Nevšimla jsem si


 • BeaHaydee

  Obsadenie sa mi celkom pozdáva, aj keď stále neviem, čo mám od tohto muzikálu čakať. Necháme sa prekvapiť, snáď sa mi podarí navštíviť niektoré predstavenie na Slovensku…


 • Ondřej Doubrava

  BeaHaydee: Českým obsazením se hlavně asi netřeba tolik řídit, slovenská verze, díky tomu, že bude stabilní a měla samostatné castingy by měla mít vlastní.


 • Briseis

  Mrzí mě, že snad už v žádném dalším muzikálu nebude hrát Martina Bártová.


 • veny

  Obávám se, aby hudba Elánů opravdu nevyčnívala nad celý příběhem a smyslem muzikálu.


 • lili

  jé tak to je super zpráva! Moc gratuluju Tomovi Savkovi k roli Toma :-)) Těším se a ráda zajdu, myslím že obavy veny jsou zbytečné a hlavně nechápu, z čeho tak usuzuješ.. Myslím, že písně Elánů budou umět zpívat a možná i líp než sami původci.


 • alča

  už se moc těším hlavně na super baletku Zuzanu Pokornou a písně od Elánů,které ráda poslouchám


 • veny

  lili: já neříkám, že nebudou herci umět zpívat písně Elánů…


 • Jana

  no konecne je zverejnene obsadenie ! teraz uz len cakat ake bude to nase slovenske :D ja som spokojna…


 • Romča

  Tak to je exkluzivní. Míša Doubravová, Tomík Löbl, Honza Kříž a skvělá company (gratulace Zdeňce Pijanojc), to je fakt cool! Jen mi přijde legrační, že Honza Révai a Betka Stanková už hrajou tátu a mámu — jak ten čas letí…:(


 • Jana

  Briseis: neviem kam tym mieris, ale mna to neprekvapilo… Nela je obrovsky talent, tu rolu jej prajem! a ak bude aspon taka dobra ako v Robinovy tak sa mame na co tesit vsetci :)


 • Terka

  Dobrý den chtěla jsem se zeptat zdali někdo nevíte obsazení na muzikál Osmý Světadíl dne 16.9 nebo 17.9 obě dvě představení od 19.00 hodin?Předem děkuji Za odpověď


 • Michal

  Terka: Vím, že Tomáše hraje oba termíny (16. i 17.) Löbl, Erika hraje 16. – Fric a 17. – Kříž. Nejlepší je podívat se na stránky jednotlivých představitelů…


 • Alea

  Zdravím a chci se zeptat – je nějaká šance, že přinesete fotoreportáž nebo info ze zkoušek 8. světadílu? Díky za odpověď.


 • Radek Janda

  Alea, také zdravíme. Zítra se koná PRESS SHOW, kde budou předvedeny první ukázky z muzikálu. Nebudeme tam samozřejmě chybět, takže nás sledujte… URČITĚ se zde reportáž objeví :-)


 • Alea

  Radek Janda: Díky předem, moc se těšíme! • Zdeněk

  nikdy bych neřekl že budu chtít Nelu v něčem vidět ale tady bude dobrá určitě se pujdu podívat


 • vladka

  zajímalo by mě,zda si v muzikálu zahrají vítěžové soutěže Elán je Elán,která jim slibovala hlavní role….nikde tam ta jména nevidím


 • Ondřej Doubrava

  Ač se se zapojením finalistů původně nepocítalo, Viky Matušovová podle webu Nové scény Bratislava bude hrát ve slovenském nastudování v Bratislavě.