Aktuální zprávy

Muzikál Krysař se vrací do Prahy v hlavní roli s Přemyslem Pálkem


Divadlo Kalich uvede na četné žádosti diváků v září 2017 obnovenou premiéru oblíbeného dirty muzikálu Daniela Landy KRYSAŘ. Opět v režii Mirjam Landy se Krysař představí s novými hereckými tvářemi, v nové výpravě i choreografii. V titulní roli bude bez alternace vystupovat Přemysl Pálek, který v Kalichu ztvárnil hlavní role v muzikálech Srdcový král, Pomáda nebo Horečka sobotní noci.

Krysař je řazen mezi nejúspěšnější původní české muzikály všech dob. Původní pražská inscenace muzikálového příběhu tajemného muže v kápi a s píšťalou měla přes úctyhodných sedm stovek repríz. Zhlédlo je bezmála půl milionu diváků. Premiéra se uskutečnila v listopadu roku 1996. Ještě téhož měsíce vyšla alba Krysař I a Krysař II, jež záhy byla oceněna Zlatou deskou.

Stejnou diváckou odezvu jako v Praze vyvolaly i inscenace Krysaře na Slovensku či v Rakousku. Slovenská premiéra se uskutečnila 8. a 9. října roku 1999 na Nové scéně v Bratislavě, dirty muzikál se též uváděl v Prešově. Na Slovensku si Krysař připsal na svůj účet dalších sto šedesát repríz. V létě 2001 se Krysař představil rakouským divákům na scéně v Klagenfurtu, pro rakouskou inscenaci připsal Daniel Landa roli Sluhy.

Divadlo Kalich přišlo s novým nastudováním v březnu 2002. Dnes má muzikál na svém kontě více než 1000 repríz.

Jak již bylo zmíněno v úvodu, obnovená premiéra Krysaře přinese novou výpravu Martina Černého, nové choreografie a také zcela nové herecké obsazení. Titulní role byla svěřena Přemyslu Pálkovi, který bude v roli vystupovat bez alternace.

Přemysl Pálek jako Krysař

Přemysl Pálek jako Krysař

Nemusím vysvětlovat, jak klíčové je rozhodnutí o obsazení titulní role. Proto jsme vybírali opravdu dlouho. O postavu Krysaře zabojovalo hodně herců a Přemek byl jednoznačný vítěz. Stačily mu první verše písně Krysařova zpověď, aby nás všechny jeho zpěv i výraz protnul jako ostrý hvizd Krysařovy píšťaly a měl nás zcela ve své moci. Přemysl Pálek je tím Krysařem, na kterého jsme čekali,“ prozrazuje producent a majitel Divadla Kalich Michal Kocourek.

Moc se těším na práci s novými kolegy, s novou režisérkou, na dřinu, na celý ten tvůrčí proces. A role Krysaře představuje takovou druhou stránku mé osobnosti: temný démon, který se občas probouzí i ve mně samotném. Postava Krysaře je absolutně odlišná od rolí, jaké jsem doposud mohl ztvárnit. Tudíž mám z této postavy velkou radost a opravdu se na ni moc těším,” říká Přemysl Pálek.

Pamatuju si, že když jsem Krysaře viděl poprvé, ihned mě zaujaly texty písní. A čím víc jsem se do něho zaposlouchával, tím víc mě  hudba Daniela Landy přitahovala a právě probouzela mého vnitřního démona. Jsem Krysař.

Celé nové obsazení společně s novou výtvarnou podobu inscenace bude zveřejněno v březnu 2017.

V současné době je otevřen předprodej Krysaře na září a říjen 2017, vstupenky zakoupíte v síti TICKET ART nebo na webových stránkách Divadla Kalich.

foto Richard Kocourek, Divadlo Kalich


Aktuální zprávy
“Léto plné hvězd” představí řadu pěveckých osobností
Praha
Dracula oslaví své dvacetileté výročí novou inscenací v Hudebním divadle Karlín! (aktualizace obsazení)
Aktuální zprávy
“Děti Ráje” pokřtili CD s pohádkami, vyhrajte ho u nás (+ video)
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!