Aktuální zprávy

Zkoušky muzikálu IAGO začaly


Šest týdnů zbývá do premiéry muzikálu „IAGO“. Ostré zkoušení začalo toto pondělí. „První zkouška je pro nás takové „Pějme píseň dokola“, účinkující si sednou kolem stolu, v případě Iaga kolem hodně dlouhého stolu, a poprvé se podle rolí pročtou a prozpívají celým dějem,“ vysvětluje Janek Ledecký, který je autorem hudby a scénáře a zároveň se představí v hlavní roli Iaga.

Premiéra se uskuteční 21. září 2017 v Divadle Hybernia. Herci mají před sebou sice už jen šest týdnů zkoušení, ale na muzikál se připravují už několik měsíců.

„V muzikálu je 48 hudebních čísel, takže doufám, že všichni už umí své texty,“ věří Janek Ledecký a dodává, že s případnými potížisty by se nepáral. „Každý si musí uvědomit, že pokud třeba přijde pozdě, poškozuje tím své kolegy. Co se disciplíny týká, tak je to jednoduché – pokud uvidím, že to někoho nebaví, tak se s ním rozloučím,“ má jasno Ledecký.

Janek Ledecký

Janek Ledecký

Ansámbl se snaží Ledeckého nezklamat a na zkoušky, které budou probíhat až do premiéry každý den, kromě nedělí, se snaží chodit připraveni. „Celý červen jsme pilně pracovali s korepetitorem na hudebním nastudování, v červenci jsem hlavně odpočívala a nabírala síly, abych se mohla s vervou pustit na zkoušení. Scénář jsem si doma samozřejmě podrobně prostudovala,“ přiznává Lucie Černíková, která se představí v hlavní roli Desdemony. Tu budou také alternovat Anna Julie Slováčková a Dominika Richterová.

Lucie Černíková

Lucie Černíková

Anna Julie Slováčková

Anna Julie Slováčková

Hodně práce měla Alžbeta Stanková, která do muzikálového týmu nastoupila jako poslední. „Musím dohánět ostatní. Mám za sebou již korepetice. Teď nastává období zkoušek a uvidím, jak to vše pod tlakem času zvládnu,“ neskrývá lehké obavy.

Alžbeta Stanková

Alžbeta Stanková

Čeká se, až se ke zkoušení připojí americký režisér Robert Johanson, který už s Ledeckým v minulosti spolupracoval na velmi úspěšné muzikálové adaptaci Shakespearova Hamleta. Toto jejich společné dílo z roku 1999 se dočkalo po celém světě téměř dvou tisíc repríz a tak si oba umělci chtějí úspěšnou spolupráci zopakovat. „Jsem moc zvědavá na spolupráci s ním a hlavně jeho vizi,“ těší se Desdemona Lucie Černíková na novou zkušenost.

V komunikaci na place by problém být neměl. „Robert nastupuje 21. srpna a bude tu až do premiéry. Bude mít tlumočnici, aby se neztratili ti, co na tom s angličtinou nejsou tak dobře,“ dodává na adresu amerického režiséra autor muzikálu Janek Ledecký. Toto autorské duo dále doplňují Michal Kovalčík (hudební režie a aranžmá) a Martin Černý, který patří mezi nejúspěšnější české scénografy.

S přípravami je spokojený i producent muzikálu Michal Mückstein: „Máme náskok a přípravné práce, jako je dekorace už je téměř hotová a jen se vylepšuje, plus se dodělávají ještě další efekty. Šití kostýmů už je v plném proudu a zkoušky právě začaly. Řekl bych, že jsme dobře připraveni. Je to „jízda“ a je to jinak a moderně pojatý muzikál, než jste zatím viděli na klasické Shakespearovské téma.“

Foto: Muzikál IAGO

Praha
Muzikál “Ať žije rokenrol!” se oficiálně představil novinářům (+ video)
Praha
“Mona Lisa” má před premiérou
Praha
První letmé odhalení muzikálu “Mata Hari”
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!