Aktuální zprávy

“Casanova” se po Hluboké chystá dobýt Prahu (+ pozvánka na konkurz)


Hodinu před polednem, dne 5. února 2013, se sešli v pražské restauraci “Casanova” tvůrci stejnojmenného muzikálu, který měl premiéru na nádvoří zámku Hluboká nad Vltavou loňského července a který se těšil pozitivních ohlasů nejen z řad diváků. “Casanova” proto zamíří i do Prahy, do Divadla Broadway, s novým tvůrčím týmem a částečně novým obsazením, kterého můžete být součástí i vy.

Casanova bude mít premiéru v Divadle Broadway 23. května 2013. Pro tento projekt se režie ujal Filip Renč, autorem hudby je stávající hudební skladatel Zdeněk Barták, libreto a texty napsal Petr Markov. Pro pražské uvedení navrhl kostýmy Roman Šolc a autorem divadelní scény je Martin Černý. Nesmíme opomenout ani Daniela Bartáka, autora aranžmá a nahrávky.

Casanova muzikál

Filip Renč, Josef Vojtek, Zdeněk Barták a Oldřich Lichtenberg

Casanova muzikál

Petr Markov

Pražská verze projde úpravami nejen co se týče kostýmů, ale také se bude lišit velkou částí obsazení. Novými tvářemi muzikálu jsou Josef Vojtek, kterého autoři obsadili do role Girolama (Casanova v nejlepších letech), a do role Hraběte Josefa Emanuela z Valdštejna si vybrali autoři Mariana Vojtka. Roli Lízy si stejně jako na Hluboké zahraje Zuzana Benešová a do dalších rolí jsou obsazeni např. Dita Hořínková, Filip Antonio, Vladimír MarekZdeněk Izer

Casanova muzikál

Dita Hořínková, Josef Vojtek a Zuzana Benešová

Na ostatní role se uskuteční veřejný konkurz ve dnech 25. a 26.2. od 14,30 do 21,00 hod. v Divadle Broadway. Podrobnosti o něm vám zprostředkujeme.

A na závěr off-topic poznámka, která zazněla.  V nové divadelní sezóně je plánován návrat muzikálu “Baron Prášil” do Divadla Hybernia.

Casanova muzikál, Oldřich Lichtenberg, Petr Markov, Zuzana Benešová, Dita Hořínková, Filip Renč, Daniel Barták, Zdeněk Barták, Josef Vojtek

Skupinové foto

Vstupenky na muzikál Casanova v Divadle Broadway zakoupíte v síti TICKET ART.

UKÁZKA Z MUZIKÁLU

“Hleď vzhůru k výšinám” (Eliška Ochmanová, Jan Kopečný)

Autorem fotografií je exkluzivně pro Musical.cz Kristýna Junková. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, Facebooku apod., ozvěte se nám na e-mail redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno!


Aktuální zprávy
Československý muzikál KUBO jako pocta Jozefu Kronerovi míří do ČR
Recenze a reportáže
Najdou “Adam a Eva” divácký Ráj v Divadle Broadway? (Recenze)
Aktuální zprávy
Divadlo Na Prádle připravuje českou premiéru Larsonova muzikálu TICK, TICK… BOOM!
 • Lea

  Tak myslím, že s panem Vojtek to dost přehnali, středního Casanovu? To nebude dělat dobrotu


 • Terka

  Lea: heleďte, maskérky dokážou zázraky.. ;) navíc Pepa neni starej a vypadá dobře


 • Lea

  to sice ano :) ale myslím, že na Randáka a Kopečného mít nebude


 • aja

  Je otázka, co znamená “v nejlepších letech”. Pokud to má být celé období, od chvíle kdy už Casanova není dítě, do chvíle, od které sám sebe považuje za starého, tedy od příbchodu do Duchcova, kdy mu bylo okolo šedesáti, pak nemám nic proti tomu, aby ho hrál J.Vojtek. V porovnání s tím, že mladičkého studenta Maria v Bídníkách hraje Pavel Vítek, nebo že Johanku z Arku, upálenou v devatenácti letech hraje Bára Basiková, je tohle opravdu maličkost. Ostatně i Vojtek jako Vojta v Golemovi mi připadal dost zvláštní. Tohle mi zrovna nevadí.


 • FUJ!!!

  Že jim není hanba!!! :-/
  Zase Vojtek a Vojtko…ještě chybí Vojtková a Roman Vojtek! :-P :-P :-P
  A mladé talentované tváře zase nikde!!!
  A musí znova na konkurz…to je hnus velebnosti!!!
  Je mi blbě…fuckt na zvracení…z naší posrané muzikálové scény…
  Jedu pryč…Sbohem ČR!!!


 • SUPER!!!

  To je skvělá zpráva…mám ráda oba Vojtky!!!
  Pro FUJ!!! Jeďte hned a na hodně dlouho !!!


 • bara

  ano FUJ – odjeďte a už sem nic nepište….bude od Vás klid


 • Miri Nikolaj

  Řeknu snad jen: Pro Divadlo Broadway bohužel naprosto typické.


 • mml

  C kdyby se vy…. na tyto ceske autorske muzikaly, ktere stoji za starou belu a sahli po Rentu, Probuzeni jara ci Wicked? At zije Kalich a MBD kde delaji poradna dila…kdy lidi zacnou chodit na tituly a ne na jmena, at uz je to tady… v muzikalu se ma zpivat tancit a hrat zaroven ne jen jedno…. pral bych si, aby to prislo rychle…


 • janako

  Viděla jsem premiéru loni v létě na Hluboké a moc se mi líbilo…. na obsazení bych asi neměnila nic….ale uvidíme :-)


 • kattka

  Tak mě teda krapet mrzí Šolc.Je dobrý výtvarník a třeba Robin Hood byl povedený, ale docela bych uvítala změnu. Obzvlášť v divadle Broadway kde je asi dost fin. prostředků se vkus mění v přeplácanost a kostýmy jsou až kýčovité.


 • Petul

  Kéž by zůstalo stejný obsázko jako na Hluboké…snad většina zůstane.


 • Nick

  Ach bože… Takové roztomile hezké představení s tolika nadějnými talenty v tak nádherném prostředí :) a vše půjde do háje…


 • Tom Kranich

  Bohuš Matuš