Zahraničí

Další zastávkou muzikálové bomby “Sister Act” bude Vídeň!


Všechny milovníky soulové muziky, dobrých muzikálů a filmů upozorňujeme, že divácky nesmírně oblíbený titul  „Sister Act“ jak jistě víte, jedná se o adaptaci populárního filmu „Sestra v akci“) s hudbou tvůrce  filmových soundtracků Alana Menkena a texty Glenna Slatera nebývale rychle expanduje i do jiných zemí a z pohledu ČR nás brzy bude obklopovat hned ze dvou stran.

Po nesmírně úspěšném uvedení v Londýně (derniéra byla 30. října 2010), máme za dveřmi uvedení v Operrettenhaus v německém Hamburku (prosinec 2010) a na jaře 2011 nás čeká nastudování na newyorské Broadwayi.

Včera byla oznámena další, pro nás poměrně přátelská zastávka, kde se vděčný megahit producentského kolosu Stage Entertainment a spoluproducentky – herečky s tímto titulem snad doživotně spojené -Whoopi Goldberg objeví.

Je jí Ronacher Theater Spojených scén Vídeňských. Zároveň oznámení nové tamní premiéry značí, že  nesmírně populární muzikál „Tanz der Vampire“ (Ples upírů) se ve své obnovené inscenaci po dvou letech uvádění v červnu 2011 rozloučí.

Energická show o zpěvačce Dolores Van Carteris, co je okolnosti přinucena ukrýt se v klášteře, což jí zásadně změní život, se rozjede od září 2011. Kdo jste četl naše dojmy z Londýna, víte, že je příběh oproti filmu značně zjednodušený a chybí tu výraznější hit (byť chytlavé refrény tu jsou), na druhou stranu Alan Menken krásně vystihl sedmdesátkový afroamerický disco a soulový sound, což potvrdí například velmi povedené londýnské cédéčko, určitě se k němu v nějaké souvislosti vrátíme.  Jako celek tento počin za vidění v kategorii „oddechovka“ určitě stojí,  pokud bude vídeňské obsazení tak nabité energií jako londýnské, což zážitek z této bláznivé komedie ještě umocnilo, diváci se budou jen hrnout.  My se na vídeňskou inscenaci těšíme už nyní a již přemýšlíme nad výletem, těšte se s námi.

Vstupenky na „Sister Act“ budou v předprodeji už od ledna 2011.

Snímek z londýnské produkce “Sister Act” v London Palladium. Copyright: Stage Entertainment

Článek napsán s pomocí materiálů, které Musical.cz poskytla Christina Kaiser ze Spojených scén Vídeňských (VEREINIGTE BÜHNEN WIEN).

 


Zahraničí
Připravte se, muzikálová jeviště se chystá ovládnout Addamsova rodina!
Zahraničí
Muzikálový Londýn 2010 – část 1. – Sister Act
Aktuální zprávy
Muzikál FANTOM OPERY on-line a zdarma
  • Jiří K.

    A v říjnu se Sister Act představí divákům v Miláně…


  • Phoebe

    Bude nejaka recenze na Videnske nastudovani?


  • Ondřej Doubrava

    Phoebe: Přiznám se, že bych moc rád porovnal, zvláště co se temperamentu týče, jinak to vypadá na londýnskou replicu, ale zatím v hracím plánu zcela nepochopitelně chybí odpolední představení (a teď už by “otočka” i byla možná, takže o to víc to zamrzí, jel bych hned), ale třeba se na jaře vydám, pokud někdo bude chtít jet se mnou… teď když přichází prosinec a leden, budu občas rád, když se “doplazím” někam po ČR. Ale v mlhavém výhledu to i je…