Zahraničí

Český “Jack Rozparovač” odpremiéroval v Tokiu


V pondělí 17. září 2012 se v tokijském Aoyama National Theater uskutečnila premiéra muzikálu z produkce pražského Divadla Kalich “Jack Rozparovač“. Na prestižní scéně s kapacitou 1200 míst čeká muzikál s hudbou Vaša Patejdla v prvním setu třicet už nyní zcela vyprodaných repríz. Jack Rozparovač střídá na jevišti tohoto divadla slavný titul “Miss Saigon”. V listopadu se “Jack Rozparovač” vrátí také do Prahy, více čtěte v článku!

Fotografie z korejské verze muzikálu

Japonskému publiku se Patejdlův muzikál představí po fenomenálním úspěchu v sousední Jižní Koreji, kde měl premiéru v Soulu v listopadu 2009 a na tomto největším muzikálovém trhu světa dosud odehrál 300 vyprodaných představení, podpořených pochvalnými recenzemi. Jack Rozparovač je už druhý muzikál z producentského portfolia Michala Kocourka a jeho Divadla Kalich, který dobývá dvě asijské metropole: muzikál Hamlet si na své konto už stačil připsat 400 odehraných představení v Soulu a kolem 30ti v Tokiu.

“Jack Rozparovač” byl pro asijský muzikálový trh značně přepracován, kromě kompletně přepracované dějové linky (hlavním hrdinou je zde lékař Daniel), v něm zazní i další Patejdlovy hity. “Vašo Patejdl dodal do muzikálu 4 písně navíc. Nechal Korejce vybrat ze své přeplněné autorské dílny, co se jim líbí, a asi nikoho nepřekvapí, že jednou z vybraných skladeb je i Voda, čo ma drží nad vodou,” sdělil našemu serveru Michal Kocourek před třemi lety k příležitosti premiéry v Soulu.

V hlavní roli Daniela v Tokiu účinkuje nesmírně populární zpěvák a herec Lee Sungmin

Plní se mi ta nejtajnější přání. Jedno z takových mi přišlo na mysl, když jsem v roce 1991 v New Yorku zůstal na muzikálu Fantomu opery zcela uchvácen stát v hledišti, až jsem v něm byl úplně sám. Uplynulo 16 let, během nichž se mi podařilo postavit Divadlo Kalich a vyprodukovat v něm devět původních českých muzikálů, a já si na tenhle záblesk vzpomněl ve chvíli, kdy jsem seděl v jednom z nejprestižnějších divadel v Soulu a koukal jsem se tam na náš muzikál Hamlet. Stejně tak o dva roky později tamní premiéra Jacka Rozparovače byla nádherný zážitek, fantastický výsledek tvrdé práce. Jsem za něj osudu vděčný. Mohu prozradit, že s našimi korejskými i japonskými partnery jednáme o spolupráci na dalších našich titulech. Tokijskou premiérou Jacka Rozparovače končit nebudeme,” uvedl před odletem na japonskou premiéru producent Michal Kocourek. Do Tokia se vydal společně s autorem hudby Vašo Patejdlem.

Speciální večer “Jacka Rozparovače” v Divadle Kalich

Exkluzivně našemu serveru sdělil tiskový mluvčí Divadla Kalich, Jaroslav Panenka, dobrou zprávu pro všechny příznivce muzikálu “Jack Rozparovač” –  v pondělí 26. listopadu 2012 se v Kalichu odehraje speciální večer “Jacka Rozparovače”, na kterém vystoupí účinkující z původní pražské inscenace s písničkami z muzikálu. “Ale budou se promítat i záběry z asijských nastudování a dojde k několika raritám,” slibuje Panenka. Bližší informace o předprodeji a představení přineseme jakmile budou známé.

Fotografie z korejské verze muzikálu

Kapelu Elán jsem zakládal s nezbytným přesvědčením, že budeme nejslavnější na světě, ale kvůli hranicím, které kolem nás vytvořil socialismus, se o nás svět nedozvěděl a my jsme zůstali odkázaní jen na naše krásné malé území. Takže když se teď tímto způsobem do světa dostávám, plním si tak sen, který sním už celá desetiletí. Sláva je samozřejmě záležitost pomíjivá, ale v okamžiku, kdy diváci v Koreji nebo Japonsku po mé písničce zatleskají, neubráním se pocitu, že jsem nežil zbytečně. A že snad i něco umím,“ doplnil skladatel Vašo Patejdl.

30 vteřinový televizní promo spot

Hudební ukázky z korejské verze – oficiální klip


Zahraničí
Představujeme muzikál “Memphis”, hit Broadwaye a vítěze letošních cen Tony
Aktuální zprávy
Hvězdně obsazený muzikál Hairspray v rámci on-line projektu The Shows Must Go On
Fotoreportáže a galerie
Fotoreportáž ze křtu nového CD muzikálu “Jack Rozparovač” a předání Zlaté desky