Ostrava

Obsazení muzikálu “Marguerite” konečně odhaleno!


Další dlouho tajené obsazení jednoho z  očekávaných vrcholů letošní sezóny se konečně objevilo na webu Národního divadla moravskoslezského! Jedná se samozřejmě o speciálně přepracovanou ostravskou verzi titulu “Marguerite”, jehož hlavními autory jsou legendy hudebního divadla a filmu – hudební skladatel Michel Legrand (“Paraplíčka ze Cherbourgu”) a libretisté Alain Boublil a Claude-Michel Schönberg (“Les Misérables”, “Miss Saigon”).

Logo českého uvádění muzikálu

Příběh inspirovaný “Dámou s kaméliemi” Alexandra Dumase mladšího, zasazený do Paříže v době druhé světové války na jevišti Divadla Jiřího Myrona v Ostravě ožije už 2. prosince 2010 v režii Gabriely Haukvicové – Petrákové, v překladu Michaela Prostějovského a choreografii Kristýny Černé.  O hudební nastudování se postaral jeden z dirigentů Karol Kevický. Kostýmy a scénu vytvořil Aleš Valášek a dramaturgem inscenace je Patrick Fridrichovský. Věřme, že se s tímto týmem dočkáme silného zážitku, například úpravy libreta byly velmi pečlivé.

Na podstránce věnované muzikálu si můžete poslechnout též reklamní audiospot.

Obsazení muzikálu “Marguerite”

Marguerite Hana Fialová/Eva Zbrožková
Armand Tomáš Novotný/Lukáš Vlček
Anette Veronika Gidová/Zuzana Kopřivová
Otto Marcel Školout
Lucienne Roman Harok
Pierrot Juraj Čiernik/Jaroslav Rusnák
Saurel Igor Orozovič
Herman Tomáš Vzorek
Georges Miroslav Urbánek
Choreograf Libor Olma
Jacques Jan Drahovzal
Madelaine Janka Hoštáková/Soňa Jungová
Julia Jana Kurečková/Petra Langerová/Zdenka Mervová
Doktor Jan Urban
Lucy Eva Nováková/Eva Villámová
Germaine Tereza Kavecká
Josie Jarmila Hašková/Dagmar Mimrová
René Petr Miller
Jerome Pavel Liška
Pierre Roman Žiška
Starší muž Čestmír Prymus
1. zloděj Martin Štolba
2. zloděj Roman Žiška
1. policista, letec Igor Orozovič/Miroslav Urbánek ml.
2. policista Tomáš Vzorek
Francouzská milice Martin Štolba
Židovská dívka Kateřina Steinerová/Silvia Soldanová
Žena z lidu Lenka Háčková/Monika Havlíčková
Inspicient Roman Žiška
Tlustokožka Jarmila Hašková/Michaela Riedlová
Mladá blondýna Kateřina Steinerová/Eva Villámová


Ostrava
Rodinný muzikál OLIVER! Lionela Barta se chystá okouzlit (nejenom) Ostravu
Ostrava
Muzikál “Marguerite” představuje český tvůrčí tým, překládat bude Prostějovský
Ostrava
Do ostravského muzikálového repertoáru se pro sezónu 2016/2017 vrací Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť a s ním přijdou vážené dámy Kate a Rebecca
 • Bídník

  Jarda Rusnaaaak!:)


 • Sukie

  To vypadá zajímavě možná bych si i na tento muzikál udělala výlet, ale chci se zeptat… Tomáš Novotný a Lukáš Vlček to je shoda jmen nebo to jsou TI z MdB??


 • Ondřej Doubrava

  Sukie: Jelikož jsem je “šuškandou” věděl pár měsíců předem a už se dávno zkouší + jsem Lukáše Vlčka viděl na fotkách a vlastně byl dávno potvrzen i v ostravských materiálech, jsou to ti z MdB, :-)


 • Sukie

  Ondro: Moc děkuju za informace, to se na to asi vážně pujdu podívat :-)


 • Zuzka

  Všechny zdravím. Viděla jsem obě premiéry v pá 3 a v so 4 prosince a musim říct takže jsem viděla obě předstaitelky Marguerite – a zážitek měla naprosto famózní, výborně zazpívané! Musím říct, že jsem viděla pod dlouhé době kvalitní muzikál, který ve mě nechal hluboký umělecký zážitek! Určitě se na Marguerite vrátím!!! a vřele doporučuji všem kdo mají rádi kvalitní podívanou bez teleizních hvězd, ale s opravdovými zpěváky!

  málokdy potká člověk někoho jako Alaina Boublila – měla jsem to štěstí, že jsem byla kousek od něho.

  Překvapuje mě, Ondro, že jste tady o Marguerite téměř vůbec nepsali! a ani mu nevěnovali větší pozornost.

  Pěkné svátky všem!

  Zuzka


 • Pavel Košatka

  Bohužel se nám nepodařilo do Ostravy dostat přes sněhovou kalamitu. V lednu samozřejmě uděláme druhý pokus, jsme na Marguerite velice zvědaví, takže nebojte, že bychom muzikál přehlíželi.


 • Ondřej Doubrava

  Zuzko, bohužel v zimě jsem minimálně já coby vozíčkář v podstatě odříznut od světa a venku, resp. v divadle jsem byl včera po měsíci “domácího vězení” a to jen po ověření, že je v Brně 8 stupňů čili závěje nehrozí, věř, že jsme návštěvu Marguerite řešili do poslední chvíle, protože lístky jsme samozřejmě měli zařízené a děsně nás to mrzelo, ale my jsme dokonce dostávali zprávy, že se minimálně autem do Ostravy prakticky nedá dostat.


 • zuzka

  ondro a pavle,

  to je mi líto. budu se tedy těšit na Vaši recenzi odborníků! až se do Ostravy dostanete.

  děkuju

  zuzka


 • Antonio

  Ahojky všem včera jsem navštívil kulturu Marquerite 6.představení a můžu říct, že to bylo úžasné hudba a vše kolem Ostrava se zvedla hodně nahorůůů…Eva Zbrožková v roli Marqurite byla famózní šel mi mráz po zádech… i Armando Lukáš Vlček byl moc fajn pěknééé ….love story příběh krása ….Kdo bude mít cestu kolem Ostravy neváhejte a zajděte nebudete litovat ….


 • krista

  Také jsem viděla Marguerite. Eva Zbrožková naprosto super. Z hudby mi šel mráz po zádech – byla famózní!!! Skvělé výkony!!! Velkolepá výprava a kostýmy. Prostě BRAVO!!!

  Učitě půjdu znovu protože to STOJÍ ZA TO!!!! nenechejte si M ujít je to opravdu pro muzikálové fajnšmekry!!!


 • Malea

  Viděla jsem zatím jedno představení, mám v plánu někdy v budoucnu si na Marguerite zajít znova a třeba budu mít i možnost pak srovnat obsazení.
  Co se týče účinkujících (Eva Zbrožková, Lukáš Vlček, Veronika Gidová aj.), nebudu nic vytýkat, všichni převedli velmi dobrý výkon, za ně tedy muzikálu velké plus.
  Za hudbu určitě další, ač si myslím, že jí tam mohlo být o fous víc – celý muzikál je velmi činoherní a většina postav (mezi nimi i Otto) si v něm vůbec nezazpívá. Pěvecky se v něm může projevit Marguerite, která zpívá asi většinu písní, Armand má prostoru také poměrně dost. Anette už toho má výrazně méně a Lucienne naprosté minimum. Ostatní účinkující zazpívají tak maximálně ve sborovce, pokud vůbec. Neříkám však, že je chyba, když je muzikál takto činoherní, ale upozorňuju ty, kteří dílo neznají, že se nejedná o “nové Bídníky”.
  Potěšilo by mě, kdyby bylo o něco více prostoru věnováno i někomu jinému než Marguerite a Armandovi, některé postavy mohly být určitě o něco prokreslenější
  Co se týče zvuku, ten den, co jsem byla, moc dobrý nebyl. Na jednom představení prý vypadávaly porty, dost možná jsem byla právě na něm, protože některé účinkující takřka nebylo slyšet, a to byli jen pár metrů ode mě.
  Také trochu zamrzí, že (prý vzhledem k technickým problémům) neuslyšíme na klavír hrát přímo Armanda- stejně jako neuslyšíme hrát další účinkující hrající členy kapely, ale členy orchestru. Ze čtvrté řady, kde jsem byla, to šlo hodně poznat (zvlášť u klavíru), z dálky to snad tak poznat nejde. Je to škoda zvlášť proto, že to prý účinkující umí a ještě na zkouškách hráli skutečně oni, bohužel kvůli těm technic. potížím to nakonec padlo….
  Mně osobně se líbila práce se světlem, často mě zaujalo i využití prostoru (především ve chvílích, které ukazovaly, co vše se právě současně děje).
  Kostýmy i scénu hodnotím taky kladně.
  Jedno však mínusko dávám ještě za to, že se tu – alespoň pro mě, objevila trochu hlušší místa, která jinak dobrý dojem rušila.
  Ještě se musím na Marguerite ale aspoň jednou podívat a některé věci si ujasnit, možná pak na něco i změním názor, neberte mě tedy úplně vážně. Píšu sem cca 2 týdny po tom, co jsem muzikál viděla, takže jsem možná na něco důležitého pozapomněla :)
  Ve výsledku hodnotím Marguerite kladně, i když nějaké ty mouchy (každopádně je ale mnohonásobně lepší než taková Angelika nebo Tři mušketýři od M. Davida).


 • Malea

  Oj, trochu jsem to s délkou příspěvku přehnala, a to jsem chtěla být stručná.

  Jinak poslušně hlásím, že je známo obsazení “Pardon my English” .
  http://www.ndm.cz/cz/opereta-muzikal/predstaveni/230-pardon-my-english/2011-03-03/

  V hl. roli Gola se má objevit Radim Schwab. Je to ten samý člověk, co hrál v Praze např. v Excaliburu? Jestli ano, jsem o to víc zvědavá, především v ukázkách právě z Excaliburu mě zaujal, naživo jsem ho ale zatím nikde neviděla.

  Ne úplně příjemnou změnou je, že ze stránek NDM zmizely Čarodějky z Eastwicku, místo nich se zde objevila premiéra Noci na Karlštejně…


 • Katka

  Včera jsem měla možnost shlédnout Margueritu. Hlavní role v podání Evy Zbrožkové a Tomáše Novotného.
  Jelikož je to můj první “opravdový” muzikál, jelikož jsem zatím viděla jen “Johanku” a “Robina”, překvapilo mě, že jsem byla vcelku spokojená a mile překvapená. Scéna byla podle mě nápaditá, rozmanitá a rychle a vkusně přestavovaná. Dalo by se říct, že jsem se nenudila a nebyla jsem ničím rušena. Živá hudba – skvělá. Děj byl taky O.K. a závěr – to jsem i slzu uronila :-)
  Co se týče zpěvu, tak Bych jen měla výhrady k paní Zbrožkové, protože u ní bylo znát, že je to operní pěvkyně. A operetní podání to já bohužel moc nemusím. Tomáš Novotný – super.
  Také mi asi více vyhovuje co se týče skladeb a jejich textu – provedení u výše mnou zmíněných muzikálů, protože jsou zapamatovatelné a mají chytlavé melodie. Tady jsem si bohužel nezapamatovala nic. Ale to je zřejmě jen můj laický a nevzdělaný nároz, protože vlastně nemám tucha, jak má správný muzikál vypadat :-)
  Každopádně Marguerite stojí za shlédnutí a prožití si atmosféry.