Fotoreportáže a galerie

Protagonisté muzikálu „Kat Mydlář“ dozkoušeli kostýmy a nafotili program


Divadlo Broadway představilo během focení programu kostýmy k novému muzikálu Michala Davida „Kat Mydlář“, jehož premiéra se neúprosně blíží. Pojďte se s námi podívat, jak dopadla snaha výtvarníka Romana Šolce, který kostýmy navrhl.

Dalo by se říci, že si Roman Šolc v poslední době vydobyl „monopol“ pražské muzikálové scény. Jeho kostýmy jsme mohli vidět například v muzikálech Kleopatra, Angelika, Tři mušketýři, Švejk, Dracula, Mona Lisa, Adéla ještě nevečeřela, Baron Prášil, Je třeba zabít Davida, Kladivo na čarodějnice či v současném hitu Robin Hood.

I když jsou kostýmy vždy jiné a originální, neubráníme se dojmu, že v některých případech je rukopis více či méně čitelný. Nicméně dle slov producenta Oldřicha Lichtenberga a režiséra muzikálu „Kat Mydlář“ Libora Vaculíka jsou kostýmy tentokrát úplně jiné než jsme u Romana Šolce zvyklí. I když je téma muzikálu historické, tak kostýmy jsou moderní a nadčasové.

Marian Vojtko a Marta Jandová

Sám Roman Šolc se ke své práci vyjadřuje takto: „Je to pro mě velká výzva. Kostýmy jsou moderní hlavně v tom, že se používají moderní materiály jako např. koženka, kovodžínovina, džínovina, části latexu, kovové fragmenty, speciální efekty (jako jsou svítící ledkové žíly na kostýmech atd.). Inspiroval jsem se pro toto představení ze současné módy – od extravagantních módních návrhářů, jako je např. Jean Paul Gaultier, Armani atd. Něco ve stylu Madonny nebo Lady Gaga. Kostýmy jsou upraveny tanečním střihem, aby se herci mohli dobře pohybovat. Látky jsem dovezl z Itálie.“

Josef Vojtek a Luďka Kuralová

Vilém Čok

Ilona Csáková

Kamila Nývltová

Martin Kolda, Jiří Minařík, Michal Kolda a Gloria Fricová

Ilona Csáková, režisér Libor Vaculík a Marta Jandová

Marian Vojtko

Josef Vágner

Marta Jandová a Marian Vojtko

Josef Vojtek a Jovanka Vojtková

Josef Vágner a Kamila Nývltová

Marian Vojtko

Jedná se o jedny z nejnákladnějších kostýmů v historii Divadla Broadway. Kostýmy hlavní role kata Mydláře, jenž každý představitel vystřídá během představení osm, přijdou cca na 250 000 Kč. Role Jana Jessenia vystřídá během představení kostýmy tři, zhruba za 200 000 Kč. A kupříkladu kostýmy představitelky Žofie, vyjdou na 100 000 Kč a rovněž budou tři.

Závěrem vám přinášíme pár snímků z prvních kostýmových zkoušek muzikálu, kdy kostýmy ještě neměly svou finální podobu.

Výtvarník Roman Šolc a Daniel Hůlka

Kateřina Brožová

Olga Lounová

Petr Kolář

Bohuš Matuš

Bohouš Josef

Ladislav Spilka a Zbyněk Fric

Daniel Hůlka v zajetí kostymérů

Vstupenky (v hodnotě 149 – 699,- Kč) zakoupíte v pokladně Divadla Broadway či v prodejní síti společnosti Ticket Art.

Autorem fotografií z focení programu je exkluzivně pro Musical.cz Tomáš Král. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, ozvěte se nám na email redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno!
Autorem fotografií z kostýmových zkoušek je Martin J. Polák (produkce Divadla Broadway), děkujeme za jejich laskavé poskytnutí.

https://www.musical.cz/recenze-reportaze/robin-hood-velky-muzikal-na-male-scene-obsahla-recenze-muzikalu/

Fotoreportáže a galerie
Fotoreportáž z konkurzu do nového muzikálu Divadla Kalich “Mauglí”
Fotoreportáže a galerie
Fotoreportáž z castingu multimediálního muzikálu „Naháči“, získá roli Drda či Šinkorová?
Fotoreportáže a galerie
Fotoreportáž: Zahájení sezóny Divadla Broadway s “Mata Hari” u Duchcova