„Jack Rozparovač“ představil nové obsazení i píseň. Poslechněte si ji u nás!

Minulý týden připravila produkce Divadla Kalich setkání s herci a tvůrci muzikálu Vaša Patejdla „Jack Rozparovač“, který bude mít 8. března 2010 svou obnovenou premiéru. Mezi nové tváře patří například Jan Kříž, Zbyněk Fric, Jana Fabiánová a hlavně Leona Machálková, která představila novou píseň, která byla pro obnovenou premiéru dopsána. Přinášíme vám reportáž z této akce, u které samozřejmě nechybí originální fotografie a hlavně pro vás máme novou píseň ke stažení (poslechnutí).

Všichni účastníci tiskové konference
Sabina Laurinová se také vrací do role Glorie

Muzikál Vaša Patejdla, Ivana Hejny, Eduarda Krečmara a Martina HrdinkyJack Rozparovač“ měl světovou premiéru 27. února 2007 na prknech Divadla Kalich. Po derniéře se přesunul do zahraničí, konkrétně do jihokorejského Soulu, kde se mezi konkurencí 106 muzikálových titulů umístil mezi deseti nejprodávanějšími tituly. Za sebou má v současné době necelých 70 repríz, další se plánují v příštích měsících. Autoři na tiskové konferenci nešetřili slovy chvály, i nám promítli krátkou (ale zajímavou) ukázku z tamějšího nastudování. Zajímavostí je, že v hlavní roli v Soulu vystupuje tamější muzikálová megastar a například v listopadu vypravili fanoušci dvě letadla, jen aby ho mohli vidět. Celé foyer pak bylo zaplněno květinami a dary fanoušků.

„Jack Rozparovač“ se ale vrací na českou scénu, a to v obnovené premiéře 8. března 2010, opět do domovského Divadla Kalich. A vrací se i s novými tvářemi! Hlavní ženskou roli Glorie si nově zazpívají Leona Machálková a Jana Fabiánová, novými komisaři Andersony budou Jan Kříž a Zbyněk Fric. Do role bláznivé prostitutky Elizabeth se také vrací Hana Zagorová (o jejím návratu jsme psali před několika dny). Z obsazení samozřejmě také několik jmen vypadlo, pohleďte sami na aktuální obsazení:

Jack Rozparovač – Filip Blažek, Henrich Šiška
Glorie – Leona Machálková, Sabina Laurinová, Jana Fabiánová
Ďábel – Vladimír Marek, Zdeněk Podhůrský
Polly – Ivana Jirešová, Jana Vaculíková
Robert Anderson – Roman Vojtek, Jan Kříž, Zbyněk Fric
John Monro – Josef Laufer, Ivan Vodochodský, Henrich Šiška
Elizabeth – Hana Zagorová, Renata Podlipská
flašinetář – Richard Tesařík, Ladislav Spilka

Leona Machálková

Každý z přítomných umělců měl na tiskové konferenci možnost promluvit k novinářům. Producent Michal Kocourek a autoři Vašo Patejdl, Ivan Hejna, Eduard Krečmar a Martin Hrdinka především hovořili o jihokorejském nastudování, o kterém jsme všechny potřebné informace shrnuli výše. Josef Laufer s úsměvem pouze k obnovené premiéře dodal: „Snad si na to vzpomenu…

Zdeněk Podhůrský zatoužil veřejně po zájezdu do Soulu, když autoři vychvalovali tamější vynikající umělce. Toho se samozřejmě hned chytli i ostatní účinkující. Podhůrský ještě dodal, že role Ďábla je jeho nejoblíbenější. Roman Vojtek měl nejdříve plné ruce práce s vtipkováním, jak asi v Soulu vypadalo ztvárnění šikmookého Londýna. „Já jsem rád, že jsem našel scénář, ale těším se… i na zájezd,“ dodal Vojtek. Později ještě nezapomněl zmínit, že se těší na spolupráci s Leonou Machálkovou, se kterou naposledy hrál v muzikálu „Monte Cristo“ a představoval jejího syna. Nyní se těší na úlohu milence.

Leona Machálková se nové prostředí těší, v Divadle Kalich bude hrát poprvé, ale těší se na kolektiv, který je plný jejích „starých známých“ kolegů. „Obdivuju a již léta mám ráda hudbu Vaša Patejdla a také mám ráda tajemná krvavá témata,“ vysvětluje Machálková své účinkování v muzikálu. Poté Leona Machálková premiérově zazpívala novou píseň „Láska má žije dál„, kterou před několika dny dokončila ve studiu jako singl. A nač by bylo zbytečné slovní hodnocení, když si píseň můžete pustit sami…

Nová píseň „Láska má žije dál“ ke stažení

Stáhněte si z našeho serveru nový singl k obnovené premiéře muzikálu Jack Rozparovač kliknutím na odkaz níže.

Leona Machálková – Láska má žije dál (singl z muzikálu Jack Rozparovač)

Pokud se vám otevře pouze přehrávání a chcete si píseň stáhnout do PC, kliněte na odkaz pravým tlačítkem a zvolte „Uložit cíl/odkaz jako“ (může se lišit podle typu internetového prohlížeče).

Účinkující se celou dobu dobře bavili...

Po skončení konference již probíhaly individuální rozhovory a focení na jevišti. „Já jsem vlastně jediný skutečný pamětník Jacka Rozparovače,“ zavtipkoval nakonec Josef Laufer.

Nezbývá nám už nic jiného, než vás pozvat na obnovenou premiéru muzikálu „Jack Rozparovač“. Kvůli uvádění na Slovensku, kde čeká „Rozparovače“ 16. března 2010 premiéra na bratislavské Nové scéně, se uvádí v Divadle Kalich jen omezený počet představení ve třech setech, konkrétně od 8. do 14. března, 21. – 25. dubna a 2. – 6. června 2010.

My samozřejmě nebudeme na obnovené premiéře chybět a přineseme vám reportáž, kterou se budeme snažit doplnit i video sestřihem.

Leona se do prezentace nové písně opravdu opřela
Michal Kocourek s přestavitelkami hlavní role
Přípitek na jevišti Divadla Kalich
Roman Vojtek se Sabinou Larinovou měli opravdu hravou náladu
Zdeněk Podhůrský rád znovu viděl své kolegy

Autorem fotografií je exkluzivně pro Musical.cz Petr Marek. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, ozvěte se nám na email redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno!


35 komentářů