Praha

“Jack Rozparovač” představil nové obsazení i píseň. Poslechněte si ji u nás!


Minulý týden připravila produkce Divadla Kalich setkání s herci a tvůrci muzikálu Vaša Patejdla “Jack Rozparovač”, který bude mít 8. března 2010 svou obnovenou premiéru. Mezi nové tváře patří například Jan Kříž, Zbyněk Fric, Jana Fabiánová a hlavně Leona Machálková, která představila novou píseň, která byla pro obnovenou premiéru dopsána. Přinášíme vám reportáž z této akce, u které samozřejmě nechybí originální fotografie a hlavně pro vás máme novou píseň ke stažení (poslechnutí).

Všichni účastníci tiskové konference

Sabina Laurinová se také vrací do role Glorie

Muzikál Vaša Patejdla, Ivana Hejny, Eduarda Krečmara a Martina HrdinkyJack Rozparovač” měl světovou premiéru 27. února 2007 na prknech Divadla Kalich. Po derniéře se přesunul do zahraničí, konkrétně do jihokorejského Soulu, kde se mezi konkurencí 106 muzikálových titulů umístil mezi deseti nejprodávanějšími tituly. Za sebou má v současné době necelých 70 repríz, další se plánují v příštích měsících. Autoři na tiskové konferenci nešetřili slovy chvály, i nám promítli krátkou (ale zajímavou) ukázku z tamějšího nastudování. Zajímavostí je, že v hlavní roli v Soulu vystupuje tamější muzikálová megastar a například v listopadu vypravili fanoušci dvě letadla, jen aby ho mohli vidět. Celé foyer pak bylo zaplněno květinami a dary fanoušků.

“Jack Rozparovač” se ale vrací na českou scénu, a to v obnovené premiéře 8. března 2010, opět do domovského Divadla Kalich. A vrací se i s novými tvářemi! Hlavní ženskou roli Glorie si nově zazpívají Leona Machálková a Jana Fabiánová, novými komisaři Andersony budou Jan Kříž a Zbyněk Fric. Do role bláznivé prostitutky Elizabeth se také vrací Hana Zagorová (o jejím návratu jsme psali před několika dny). Z obsazení samozřejmě také několik jmen vypadlo, pohleďte sami na aktuální obsazení:

Jack Rozparovač – Filip Blažek, Henrich Šiška
Glorie – Leona Machálková, Sabina Laurinová, Jana Fabiánová
Ďábel – Vladimír Marek, Zdeněk Podhůrský
Polly – Ivana Jirešová, Jana Vaculíková
Robert Anderson – Roman Vojtek, Jan Kříž, Zbyněk Fric
John Monro – Josef Laufer, Ivan Vodochodský, Henrich Šiška
Elizabeth – Hana Zagorová, Renata Podlipská
flašinetář – Richard Tesařík, Ladislav Spilka

Leona Machálková

Každý z přítomných umělců měl na tiskové konferenci možnost promluvit k novinářům. Producent Michal Kocourek a autoři Vašo Patejdl, Ivan Hejna, Eduard Krečmar a Martin Hrdinka především hovořili o jihokorejském nastudování, o kterém jsme všechny potřebné informace shrnuli výše. Josef Laufer s úsměvem pouze k obnovené premiéře dodal: “Snad si na to vzpomenu…

Zdeněk Podhůrský zatoužil veřejně po zájezdu do Soulu, když autoři vychvalovali tamější vynikající umělce. Toho se samozřejmě hned chytli i ostatní účinkující. Podhůrský ještě dodal, že role Ďábla je jeho nejoblíbenější. Roman Vojtek měl nejdříve plné ruce práce s vtipkováním, jak asi v Soulu vypadalo ztvárnění šikmookého Londýna. “Já jsem rád, že jsem našel scénář, ale těším se… i na zájezd,” dodal Vojtek. Později ještě nezapomněl zmínit, že se těší na spolupráci s Leonou Machálkovou, se kterou naposledy hrál v muzikálu “Monte Cristo” a představoval jejího syna. Nyní se těší na úlohu milence.

Leona Machálková se nové prostředí těší, v Divadle Kalich bude hrát poprvé, ale těší se na kolektiv, který je plný jejích “starých známých” kolegů. “Obdivuju a již léta mám ráda hudbu Vaša Patejdla a také mám ráda tajemná krvavá témata,” vysvětluje Machálková své účinkování v muzikálu. Poté Leona Machálková premiérově zazpívala novou píseň “Láska má žije dál“, kterou před několika dny dokončila ve studiu jako singl. A nač by bylo zbytečné slovní hodnocení, když si píseň můžete pustit sami…

Nová píseň “Láska má žije dál” ke stažení

Stáhněte si z našeho serveru nový singl k obnovené premiéře muzikálu Jack Rozparovač kliknutím na odkaz níže.

Leona Machálková – Láska má žije dál (singl z muzikálu Jack Rozparovač)

Pokud se vám otevře pouze přehrávání a chcete si píseň stáhnout do PC, kliněte na odkaz pravým tlačítkem a zvolte “Uložit cíl/odkaz jako” (může se lišit podle typu internetového prohlížeče).

Účinkující se celou dobu dobře bavili...

Po skončení konference již probíhaly individuální rozhovory a focení na jevišti. “Já jsem vlastně jediný skutečný pamětník Jacka Rozparovače,” zavtipkoval nakonec Josef Laufer.

Nezbývá nám už nic jiného, než vás pozvat na obnovenou premiéru muzikálu “Jack Rozparovač”. Kvůli uvádění na Slovensku, kde čeká “Rozparovače” 16. března 2010 premiéra na bratislavské Nové scéně, se uvádí v Divadle Kalich jen omezený počet představení ve třech setech, konkrétně od 8. do 14. března, 21. – 25. dubna a 2. – 6. června 2010.

My samozřejmě nebudeme na obnovené premiéře chybět a přineseme vám reportáž, kterou se budeme snažit doplnit i video sestřihem.

Leona se do prezentace nové písně opravdu opřela

Michal Kocourek s přestavitelkami hlavní role

Přípitek na jevišti Divadla Kalich

Roman Vojtek se Sabinou Larinovou měli opravdu hravou náladu

Zdeněk Podhůrský rád znovu viděl své kolegy

Autorem fotografií je exkluzivně pro Musical.cz Petr Marek. Pokud byste fotografie chtěli použít na vašem webu, ozvěte se nám na email redakce@musical.cz. Publikování bez svolení autora je přísně zakázáno!


Aktuální zprávy
Česká verze MAMMA MIA! v létě rozezní Divadlo Hybernia hity skupiny ABBA
Praha
RECENZE: Muzikálová parodie 50 ODSTÍNŮ! v Divadle Radka Brzobohatého
Praha
Muzikálová komedie “Adam a Eva” se představila v Pekle
 • thenardier

  hurááááááááá….jack byl už tehdy kvalitní…kam se hrabou monalisy,angeliky a baronové…


 • Bídník

  Naprosto souhlasim! Teda ta nova pisnicka me nijak nezaujala, ale treba je to jen tim, ze jsem ji slysel jen jednou;)


 • Štychař

  Glorie – Leona Machálková (Angelika), Sabina Laurinová(Baron Prášil – Patricie),
  Robert Anderson – Roman Vojtek(Baron Prášil – Frank) , Zbyněk Fric (Angelika – Joffrey de Peyrac)
  Elizabeth – Hana Zagorová (Mina Lisa – matka)

  hm…když ty komentáře….tak proč hrajou blbě v Angelice, Baronovi nebo Moně….o)))))


 • veny

  Taky se mě Jack líbil, určitě více než Angelika, 3M,…
  Leona se mě tam ale nehodí, nevím proč…


 • veny

  jo a ta písnička mě taky moc nezaujala a moc se mě nelíbí text.


 • Iva

  Jsem ráda, že tam bude Leona, konečně někdo, kdo umí zpívat. Míša Kuklová, kterou jsem tehdy viděla byla fakt tragická. Muzikál je to pěkný, překvapil mě Filip Blažek, že slušně zpívá. Kvůli Leoně se na to asi ještě zajdu podívat.


 • Bídník

  Ja Misu videl v Tajemstvi a taky musim rict,, ze se mi mnohem vic libila treba ve Z pekla stesti:D Ale Sinkorova byla skvela a v jackovi se mi taky strasne libila Sabina Laurinova, i kdyz ji jinak nijak moc nemusim:)


 • Bára

  Tak to je docela zklamání, Vondráček už není v Jakovi, Říčař… no tak vím, že na Jacka už asi nepůjdu :-(


 • Jana

  Ta písnička je fakt krásná. Supr, tak si ji Bídníku poslechni ještě jednou, protože má duši. Leona ji zpívá hezky procítěně.


 • Karolína

  Jack se mi líbil, ale půjdu na něj znovu, protože se mě ta písnička taky moc líbí a na Leonu se docela těšim, viděla sem ji ve více věcech a vždycky to hrála a zpívala hodně dobře.


 • Gábina

  Text je hodně dobrej, kam se hrabe na plytký fráze písniček Michala Davida, ve vší úctě k Davidově hitmakerovskému talentu. Na Jacka určitě zajdu, Leona je výborná muzikálová zpěvačka.:-)))


 • Pavel Košatka

  Za plytký fráze Davidových muzikálů nemůže David, ale bohužel pan Fanánek, který dosud nepochopil, že jeho muzikálové texty jsou jedním slovem otřesné… Místo toho dostává od produkce nabídky na další a další muzikály, což je vcelku zarážející… A na Leonu se také velice těšíme… ;)


 • Pájin

  Jacka Rozparovače sem už viděl, ale Šinkorová se mi moc nelíbila, upřímně není to moc nějaká zpěvačka ani herečka. Na Machálkovou se docela tešim, myslím, že má té roli co dát.:-) Píseň “Láska má žije dál” je krásnáááá… nadchla mě. • Michal

  ahoj, včera jsem viděl Jacka – je to moje srdcovka :) …. Zbyněk se Sabinou – suprová kombinace, Vladimír Marek opět nezklamal !!!! Dneska jdu na Honzu Kříže se Sábou tak se moooc těším … Chtěl bych vidět ještě Leonu, ale po třetí za sebou to už nejde:-( zajdu jindy …. Jak Vám se líbí Jack ?? A co Lea zvládla ???? Věřím že jo:) Jacka všem doporučuji


 • Pavel Košatka

  Leona je rozhodně nejlepší Glorií, ta role jí sedne… více zítra nebo o víkendu v recenzi, ještě musíme autorizovat video sestřih…


 • Bídník

  Prave jsem se vratil z Jacka, bylo to hezky, super, fakt se mi to libilo, jako kdysi:) jen me prekvapilo, ze tam nebyla ta nova pisnicka. Jakto? :D


 • HUGO

  také by mě zajímalo, JAKTO?


 • Bídník

  Byl jsi take pritomen?:) ze to tam nebylo? Teda ne ze by mi tam chybela:) ale mrzi me ze jsem to nevidel kompletni :-/


 • HUGO

  Přítomen jsem nebyl, ale opravdu by mě zajímalo, proč byla vynechána.


 • Ondřej Doubrava

  Je to moje domněnka, ale ve světě to občas bývá tak, že je některá píseň (do)psaná pro jednu jedinou zpěvačku, není to tedy bonus, když hraje Leona?


 • Bídník

  Treba to tak je:)


 • HUGO

  Mě tato domněnka přijde na české poměry trochu bláznivá, ale jestli se zakládá na pravdě, tak to považuji za velmi nepodařený vtip na diváky.


 • Michal

  … byl jsem ve středu a ve čtvrtek a nová píseň nebyla … myslím, že je “jen” pro Leonu …. Fakt nevím .. ale těšil jsem se na ní :-(


 • Bídník

  Uf, ted jsi me uklidnil, ze jsem ji jen nepreslechl a nedelam ze sebe tady vola:D ale jestli je to fakt jen pro Leonu, tak to taky povazuji za blbej napad:P


 • Zdeněk

  Tak já doufám, že ji dneska uslyším


 • veny

  tak to je fakt blbý:(


 • MIchal

  .. slyseli jste na živo???


 • Zdeněk

  Včera


 • Fanda

  Já jsem slyšela – s Leonou a byla krásná. Je fakt asi jen pro Leonu a troufím si tvrdit, že je to protože žádná jiná Glorie jí nedokáže zazpívat tak, aby to ještě byla ta písnička… :-)


 • LUDĚK

  Byl sem na tom už TŘIKRAT JEDNOU JIREŠOVA POLLY TEKRAT BYLA SKVĚLA TĚD ZAKRNĚLA .JAKO JACK JE NEJ FILP BLAŽEK .LEONA M JE DRUHA NEJ GLORIE MIŠA KUKLOVÁ TAKI DOBRÁ


 • Radka

  Děkujuu moc za písničku Láska má žije dál, sháněla sem ji – je nádherná ♥


 • tom2410

  Dneska na ČT2 dávali muzikálový koncert a zazněla písnička z muzikálu Don Juan (Patejdl, Krečmar) který by měl mít příští rok premiéru v Praze, Ví se o tom něco víc?


 • Zdeněk

  O tom asi nebude vědět nikdo ale řekl bych že to bude v Kalichu


 • FILP

  Kůklová po herecké a L Machalková pěvecké jsou nej Glarie.A Jirešová nej polí.