Praha

Ján Jackuliak se zranil při náročném zkoušení muzikálu “Robin Hood”


Představitel titulního hrdiny muzikálu Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové “Robin Hood“, zkušený muzikálový herec Ján Jackuliak, místo luku nebo meče svírá v rukou berle. Stal se mu osudným nácvik těžkého souboje Robinovy družiny s Kelty. „Skočil jsem z klády tak nešťastně, že jsem spadl na nohu a výsledkem je vyhozená čéška v pravém koleni,“ popisuje herec, který se po promaroděném týdnu vrátil mezi své kolegy.

Zraněný Ján Jackuliak

Dávám tomu ještě týden, kdy se budu jenom dívat z hlediště, a pak naskočím do zkoušek. Ale budu na sebe muset být opatrný. Ještě nikdy se mi nic podobného nestalo. Jsem z toho nesvůj, nerad bych o roli Robina Hooda přišel, protože se z toho klube moc dobrý muzikál. Mrzí mě to v rámci celého projektu. Zkoušení jsem si doposud užíval. Skáčeme ze stromu na strom, šermujeme, bojujeme, tancujeme, jsme neustále v pohybu. Během představení si ani na vteřinu nevydechneme a diváci zrovna tak. Je to sice velmi náročné, ale je to tak v pořádku,“ uzavírá Jackuliak.

Režisér a choreograf Ján Ďurovčík, známý svými vysokými nároky na herce, situaci komentuje slovy: „Je nám to všem líto, ale takové karamboly holt k divadlu patří. Ty dva týdny Jánovy rekonvalescence sice představují určitý časový problém, nicméně já věřím, že Ján se všechno rychle doučí, má výborně našlápnuto. Teď řeknu strašnou pravdu – a říkám ji s velkou nadsázkou: Jediní, komu Jánovo zranění pomohlo, jsou další dva představitelé Robina Hooda Václav Noid Bárta a Jan Kříž. V posledních dnech víc zkoušejí a tím pádem logicky získávají na jistotě. S úsměvem lze říci, že neštěstí jednoho je tu výhodou druhých. Ale nebojím se, že by Ján díky svému velkému talentu ten náskok Noida a Honzy rychle nedohnal.“§

Finální obsazení muzikálu “Robin Hood”

Robin z Loxley: Václav Noid Bárta, Jan Kříž, Ján Jackuliak
Mariana: Lucia Šoralová, Martina Bártová, Nela Pocisková
Malý John: Jiří Zonyga, Petr Opava
Šerif z Nottinghamu: Kamil Střihavka, Martin Pošta, Zdeněk Podhůrský
Čarodějnice: Leona Machálková, Radka Pavlovčinová
Herne / Biskup z Nottinghamu: Petr Dopita, Petr Opava
Guy z Gisburnu / Hluchý skřet: Zdeněk Podhůrský, Antonín Moravec
Komorná Kitty: Alžběta Stanková, Michaela Doubravová, Marie Blahynková
Asiat: Jan Karásek, Bedřich Lévi
Mnich Tuck: Henrich Šiška, Michal Pleskot
Much: Viktor Polášek, Petr Novotný
Will Scarlet: Lukáš Kantor, Filip Gröger
Sam – Zajíc: Eric Fiala, Jiří Maršal, Kristián Pokorný
Slepý skřet: Richard Tesařík, Ivan Vodochodský, Petr Pečený
Andrew / král Richard Lví srdce: Petr Šudoma, Oldřich Smysl
Jack: Petr Kolář, Vojtěch Vlasák
Tanečnice: Daniela Lebedová, Anna Dvořáková, Zuzana Heréniyová, Zuzana Pokorná, Linda Huňáčková, Linda Hloušková

Ján Jackuliak v kostýmu Robina Hooda

Všechno ho doučíme,“ doplňuje další Robin Václav Noid Bárta a třetí představitel legendárního zbojníka Jan Kříž vysvětluje: „Dosud jsem nic podobného tomu, co probíhá na zkouškách muzikálu Robin Hood, nezažil. Práce je opravdu náročná a režisér a choreograf Jan Ďurovčík má na nás na všechny velké požadavky – jak herecké, pěvecké, tak taneční. Dřeme, ale cítíme, že to má velký smysl. Je to síla, nicméně si myslím, že díky té práci a nemalým nárokům se začíná rodit nádherné představení, které bude hodně efektní i emotivní. Souboje, tance, romantika, krásná hudba i humor. Své si najdou diváci všech generací. Moc se na ten výsledek těším, určitě bude stát za to.

Muzikál “Robin Hood” se v Divadle Kalich poprvé představí divákům na slavnostní předpremiéře 31. srpna, dvě premiéry jsou naplánované na 1. a 2. září. Vedle představitelů hlavního hrdiny v představení hrají např. Leona Machálková, Kamil Střihavka, Jiří Zonyga, Lucia Šoralová, Nela Pocisková, Martina Bártová, Richard Tesařík a řada dalších.

Autorem tiskové zprávy je Jaroslav Panenka, tiskový mluvčí Divadla Kalich.

Ján Jackuliak s kolegou Janem Křížem


Praha
Dracula oslaví své dvacetileté výročí novou inscenací v Hudebním divadle Karlín! (aktualizace obsazení)
Aktuální zprávy
Obsazení muzikálu TARZAN v Divadle Hybernia (+ návrhy kostýmů a scény)
Pozvánky a konkurzy
Muzikál BILLY ELLIOT potřetí a naposledy na velkém plátně v Lucerně
 • Zdeněk

  jdete někdo na ten charitativní koncert?


 • Ifča

  Jéé, doufám, že se chudinka zmátoří do představení Probuzení jara na Nové scéně Národního divadla, moc se na něj těším!


 • Zdeněk

  Já mám právě problém nemužu se rozhodnout jestli Jít na Jaro a nebo na tohle


 • Sasie

  Ifča: Myslím, že odpověď bys našla na jeho stránkách – Jacek tam Jaro v termínech nemá. Netuším jak na tom Jacek je nebo tak ale když i v tom článku říká, že bude na sebe muset být teď opatrný, tak jaro by asi nebylo to nejlepší. Přecejenom herci tam dost skáčou a dupou a tak a já sice nejsem doktor ani nemám s timhle zraněním osobní zkušenost ale na celkem čerstvě vyhozenou čéšku by to asi nebylo to nejlepší. Ale Jaro je podle mě velice kvalitně obsazený dílo (tak jako většina děl v MdB) a myslím, že i bez Jacka to bude skvělé představení.


 • Ondřej Doubrava

  Zdeňku, na Jaře uvidíš naprosto jiné obsazení co minule (dali ho i do tiskové zprávy), navíc z Robina by měla být před premčou ochutnávka ještě jedna, plnohodnotnější. :-) Já dilema řešit nemusím, já jsem 24. v Londýně. :-D Ale pak je taky možnost jít na Jaro 25. :-)


 • Zdeněk

  No jo Ondro na tu se ale obyčejný člověk asi nedostane a na Jaro du v uterý a tak nevím jesttli jít ve středu na Jaro a nebo na koncert


 • Líba

  Ondro, jakou ochutnávku myslíš?


 • Pavel Košatka

  Press show, podobná jako byla u Johanky. “Obyčejný člověk” se tam sice nedostane, ale stejně jako u Johanky pro vás budeme mít nějaké to video a samozřejmě i fotečky ;-).


 • Zdeněk

  No a je vyřešeno du na Jaro


 • Zdeněk

  Na Idnesu je 40 minutový záznam a vypadáto celkem fajn až na Podhurskýho s Vodochodskym to je hruza a Radka pavlovčinová jako čarodějnice bude snad lepší naž Leona


 • Ondřej Doubrava

  Zdeňku, naprostý souhlas, naživo mě to velmi mile překvapilo (ano, byl jsem hlavně zkontrolovat ségru, jak jí to jde (a jde!) :-) Skřeti mi přijdou naprosto zbyteční, ale lid si je bude asi žádat! A Radka byla úžasná!


 • Jiří K.

  No musím říct, mě to překvapilo hlavně výbornou choreografií!


 • Pavel Košatka

  Z Divadla Kalich dnes přišla informace, že Jan Jackuliak neodehraje ani jednu premiéru kvůli úrazu, jeho premiéra bude až někdy v půlce září společně se křtem CD.