Praha

GoJa Music Hall oživí nový český hit muzikál “Děti ráje”


V divadle GoJa Music Hall (známém také jako Pyramida) se po třech letech představí nový muzikálový projekt. Jde o již v minulosti avizovaný, ale odložený první český hit muzikál “Děti ráje”. Písně Františka Janečka, Michala Davida, Zdeňka Bartáka a skupiny Kroky ožijí společně s opuštěným divadelním prostorem v režii ostříleného muzikálového režiséra Petra Novotného.

Děti ráje - plakát

Děti ráje - plakát

Děti ráje” jsou označovány jako “první český HIT muzikál“. Jak bylo naznačeno v úvodním odstavci, hlavní náplň muzikálu podle původního scénáře Sagvana Tofiho budou tvořit známé hity, které zná opravdu každý. Vždyť jen s tvorbou Michala Davida se stále setkáváme a jeho nejznámější hity zná i dnešní mladá generace. Celkem jich uslyšíme na třicet, jmenujme z nich například Decibely lásky, Poupata, Nonstop, Největší z nálezů a ztrát, Pár přátel nebo Každý mi Tě lásko závidí. Tofi přirovnává Děti ráje ke světovému hitu Mamma Mia! a sám nemá herecké ambice, v muzikálu ho tedy neuvidíme. Hudební aranžmá má na starosti Michal Dvořák, někdejší člen legendární skupiny Lucie a dnes úspěšný skladatel.

Režírovat bude Petr Novotný, který ve stejném divadle nastudoval velice úspěšný muzikál Bídníci a přivedl tam také nejvelkolepější muzikálovou podívanou, která v Praze dosud byla, a to světový hit Miss Saigon. Velice významná byla také režie veleúspěšného Jesus Christ Superstar v divadle Spirála. Z jeho dalších režií můžeme ještě jmenovat Chicago (Východočeské divadlo v Pardubicích) nebo Jacka Rozparovače (Divadlo Kalich).

Producenty muzikálu jsou Michal Běloušek a Viktor Mráz, bývalí majitelé hudebního vydavatelství B&M Music, které dalo české popmusic taková jména jako Lucie, Wanastowi Vjecy, Hapka a Horáček, Chinaski nebo Janek Ledecký.

Říkáte si, o čem to může být? Bude to o tom (teď cituji), jak jedna písnička ve víru diskotékového třeštění rozdělila Evu a Michala a jak je zase dala dohromady. Možná je tenhle příběh, který začal na diskotéce v 80. letech i vaším příběhem. Trocha romantiky, maličko nostalgie, humor, zábava, ale i nadhled. Muzikál má být určený pro všechny věkové kategorie, je však zřejmé, že je projekt cílený především na generaci, kdy měl Michal David největší věhlas.

Pro hlavní roli byla oslovena Iveta Bartošová, která údajně na nabídku kývla a bude hlavní hvězdou muzikálu. Odehrát by měla všechna představení, role by tedy měla být bez alternace (že by inspirace Lucií Bílou a její Carmen?). Zajímavostí je, že role je napsána i pro případ, že Bartošová otěhotní, takže by se neměl opakovat případ z muzikálu Kladivo na čarodějnice, ze kterého kvůli těhotenství musela na posledních chvíli odstoupit Ilona Csáková. Obsazení však zatím není oficiálně známé, stále totiž probíhají konkurzy.

Médii také proběhla zpráva ohledně práv na písně Michala Davida. Ty totiž budou hrát hlavní roli i v připravovaném muzikálu “Je třeba zabít Davida” v produkci Oldřicha Lichtenberga, který tvrdí, že práva na Michalovy písně má v současnosti on. Doufejme, že pánové producenti své spory urovnají a dočkáme se dalšího, snad zajímavého projektu. Nehledě na fakt, že skvělé divadlo GoJa si nezaslouží zůstat další roky prázdné.

Premiéra je plánována na 14. listopadu 2009. Vstupenky jsou již v prodeji v sítích Ticket Portal a Sazka Ticket v cenách od 299 do 599 korun. Novinky kolem příprav muzikálu samozřejmě sledujeme a budeme Vás dále informovat. Můžete také sledovat oficiální web muzikálu.


Praha
JAK SE DĚLÁ MUZIKÁL v Hudebním divadle Karlín – nová muzikálová revue
Praha
Divadlo Hybernia uvede legendární muzikál Zpívání v dešti
Aktuální zprávy
Herci z muzikálu Láska je láska se sešli na první čtené zkoušce
 • veny

  To jsem zvědavá, jak to všechno dopadne a zda vůbec nakonec se tento muzikál odehraje. No upřímně zvědavá na něho nejsem a Iveta se mě do tohoto typu muzikálu vůbec nehodí.


 • Pavel Košatka

  To mě se tam zase hodí víc než do muzikálu typu Mona Lisa. A upřímě jsem na to zvědavý, Sagvan Tofi prý to libreto napsal dost slušně, vzhledem k faktu, že byl “svázán” těmi písničkami. A také to nemá být žádná crazy komedie, jak jsem si původně myslel. Rozhodně mě ale překvapila zpráva, že se do toho zase někdo pustil. A nejvíc rád jsem za to, že se zase po dlouhé době podívám do svého nejoblíbenějšího divadla :).


 • Tychi

  Uf, už je to tu zase?


 • Pavel Košatka

  Tychi, před Dětma ráje se neschováš nikdy a nikde :-D.


 • romana

  pavle,vy nejste soudnej :P