Pozvánky a konkurzy

Festival Špilberk 2010 – zazní klasika, rock i muzikál


Rádi byste poslední čtvrtinu letních prázdnin zaplnili akcí, nejlépe hudebně – divadelní? Není nic jednoduššího, než vás pozvat na již jedenáctý ročník Mezinárodního hudebního festivalu Špilberk 2010, jehož hlavním pořadatelem je Filharmonie Brno a koná se od 11. do 20. srpna na velkém nádvoří tohoto slavného brněnského hradu. Přesně tam se snoubí klasická hudba s tou populární.

Logo festivalu pro rok 2010

Program je naplně celkově čtyřmi koncerty .My si vás dovolíme upozornit na dva z nich, našemu zaměření žánrově nejbližší:

16. srpna ve 20:30 přednese Metropolitní symfonický orchestr Skladby rockových legend. Uslyšíte v orchestrálních úpravách hity skupin Kiss, Pink Floyd (zde nebude chybět ukázka z rockové opery Rogera Waterse „The Wall“), Rolling Stones, AC/DC, Deep Purple, Van Halen a dalších. Pěveckých partů se ujme známá, teď už i muzikálová, tvář Jiří Zonyga. Úvodní slovo pronese spisovatel Arnošt Lustig, koncertem bude provázet herečka Bára Štěpánová, diriguje Ariell Sharon.

Festival 20. srpna ve 20:00 uzavře večer  nazvaný jednoznačně: „To nejlepší z muzikálu“. Pod taktovkou  Dana Kalouska a doprovodu smíšeného pěveckého sboru Ars Brunensis Chorus v něm vystoupí soubor Městského divadla Brno. Repertoárově by se neměl koncert zásadněji lišit od jiných koncertů MdB, uslyšíte árie z „Bídníků“, „Čarodějek z Eastwicku“, „Jesus Christ Superstar“, z pásma „Jazz Side Story“, „Moulin Rouge“, i „Notre Dame De Paris“. Zřejmě pookřejí i srdce pamětníků původních brněnských muzikálů, jelikož by během programu měly zaznít též písně autorské dvojice Zdenek Merta, Stanislav Moša, z jejich dnes již téměř klasických děl „Bastard“ a „Babylon“. Není bez zajímavosti, že původně se o sestavení koncertu měly postarat Spojené scény vídeňské s dirigentem Casparem Richterem, leč z organizačních důvodů z této spolupráce sešlo. Snad někdy příště…

Ceny a předprodej vstupenek

všechny 4 koncerty 1. pásmo 980 Kč, 2. pásmo 810 Kč, 3. pásmo 650 Kč
jednotlivě 1. pásmo 350 Kč, 2. pásmo 290 Kč, 3. pásmo 230 Kč

Předprodej Filharmonie Brno
Besední ulice, 602 00 Brno
tel.: +420 539 092 811
e-mail: predprodej@filharmonie-brno.cz
pondělí a středa 9:00 – 14:00 hodin
úterý, čtvrtek a pátek 13:00 – 18:00 hodin
a hodinu před koncertem

Koncerty se uskuteční za každého počasí. Pro milovníky hudby, sportu a technických novinek zároveň, bude hodinu před koncerty možnost vyzkoušet si novou populární „hračku“ – osobní transportéry SEGWAY. Stejně tak můžete využít kyvadlovou dopravu zdarma.

Kompletní program festivalu naleznete na jeho oficiálním webu v sekci Koncerty.

Článek napsán s využitím tiskových zpráv.


Pozvánky a konkurzy
Charitativní koncert “Srdeční záležitosti” se letos uskuteční v Divadle ABC (+ video)
Pozvánky a konkurzy
Konkurz: Poloprofesionální uvedení Svobodova “Monte Crista”
Pozvánky a konkurzy
Muzikál BILLY ELLIOT potřetí a naposledy na velkém plátně v Lucerně
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!