Praha

“Hamlet: The Rock Opera” v Divadle Broadway odhalil část obsazení


Dnes se v pražské pizzerii Donna konala první, značně rozšafná, tisková konference, k novému nastudování populárního muzikálu Janka Ledeckého “Hamlet”, tentokrát s podtitulem “The Rock Opera”, v aktualizované světové verzi, v novém působišti – Divadle Broadway.

Muzikál asi nemusíme nijak zvlášť představovat, je u nás dostatečně oblíben, shrňme tedy základní fakta.

“Hamlet” měl premiéru 2. listopadu 1999, jako otevírací titul pražského Divadla Kalich v režii Zdeňka Trošky. Ledeckého ambice ale byly větší a tak v roce 2004 vznikla značně přepracovaná americká verze režiséra Roberta Johansona, která se v roce 2005 vrátila zpět do Kalichu, kde byla krátce uváděna i obnovená premiéra v roce 2008 s Petrem Bende v hlavní roli. A začalo též dobývání světa: rok 2007 – první produkce v jihokorejském Soulu, momentálně běží již čtvrtá. V únoru 2012 se “Hamleta” dočká Japonsko, dále v příštím roce i bukurešťské Národní divadlo (Rumunsko). Co myslíte, splní se Jankovi Ledeckému dlouholetý sen dostat “Hamleta” na americkou Broadway?

22. března 2012 se tedy koná obnovená premiéra v pražském Divadle Broadway, podle indicií a tvůrčího týmu zde asi nebude moc odlišností od poslední verze z Kalichu – Shakespearologové se ale dočkají rapujících postav Hamletových spolužáků Rosencrantze a Guildensterna.

Pojďme zpět do Prahy: Tiskovou konferenci rozhodně ozvláštnil živý videorozhovor s režisérem Robertem Johansonem, který už se do Prahy a též na herce těší. Všechny  účinkující si vybral Janek Ledecký osobně a Robert Johanson má o nich orientační představu ze záznamů na YouTube.  U Elišky Bučkové podle Ledeckého bylo jasno během pěti -šesti taktů. Známá misska je jistě společně s partnerem Václavem Noidem Bártou a Ondřejem Rumlem největším překvapením nového castu. Mimochodem, celé obsazení bude muset přečíst před začátkem zkoušení též divadelní hru…

Účinkující, kteří pamatují uvedení v Kalichu, pustili “do placu” pár žertovných vzpomínek, co se například šermování týče. A Ondřej Ruml slíbil, že pokud přibere tři centimetry na bicepsu, má u autora muzikálu láhev dvanáctileté whisky.

Vizuál obnovené premiéry

Milí čtenáři, mějte na paměti, že současná verze obsazení je předběžná, nekompletní (jak můžete vidět, chybí například Laertes) a doplní jej konkurzy plánované na leden 2012. Na další přísun informací si tedy budeme muset počkat.

Předběžné obsazení “Hamlet: The Rock Opera”

Hamlet: Václav Noid Bárta / Ondřej Ruml
Ofélie: Eliška Bučková
Claudius: Janek Ledecký / Josef Vojtek
Královna Gertruda: Marta Jandová (Kateřina Brožová*)
Polonius: Josef Laufer / Martin Pošta (Tomáš Trapl je v jednání)
Hrobník: Tomáš Trapl (Richard Tesařík*)

* – uvedeni bez role v tiskové zprávě, jde tedy jen o náš, snad přesný, tip

Tvůrčí tým:
Hudba: Janek Ledecký
Libreto: Janek Ledecký, Robert Johanson
Texty písní:Janek Ledecký
Režie: Robert Johanson
Kostýmy: Simona Rybáková
Light-design: Pavel Dautovský
Scénografie: Šimon Caban
Hudební aranžmá: Martin Kumžák

Vizuál převzat z facebook stránky nového pražského nastudování.


Praha
Slovenští Romeo a Julie přijedou jedinkrát zatančit do Divadla Kalich (+soutěž o vstupenky)
Praha
Pomáda má zlato a blíží se do finále! Získá Horečka sobotní noci platinu? (+ video)
Fotoreportáže a galerie
Nový muzikál “Ať žije rokenrol!” se fotil pro divadelní program
 • Zdeněk

  trak na Noida se těšim to bude nářez ale k němu jako alternant Ruml se mi fakt nehodí


 • Pavel

  to Zdeněk: Jak nebe a dudy :-) Ale jinak jsem na celé obsazení zvědavý a hlavně v jaké formě to bude na Broadwayi zrealizováno.


 • Zdeněk

  na to sem taky zvědavej jen doufám že tam opět nebude ta šílenost uprostřed jeviště která se pořád točí dokola


 • Kristýna Houserová

  Jojo taky souhlasím, že Noid a Ruml jsou úplně jiný, ale bude to vždy originál. :)) Těším se na to moc.


 • Danny

  Dáte vědět o konkurzech? Vypadá to úžasně!


 • hadejkdo

  Divím se, že tam ještě zůstaly postavy hrobníků. Vždyť se tam objeví ke konci, aby odzpívali písničku tím jejich role končí. Pro děj naprosto nepodstatný


 • Ondřej Doubrava

  Danny: O konkurzech byl vyřčen příslib informací, takže se vynasnažíme.

  hadejkdo: Hrobník by měl být údajně jen jeden… a za vyškrtnutí hrobníků z Hamleta by Vás divadelní vědci nepochválili. ;-)


 • milanzitka

  Hrobníci musí zůstat! Vemte si JCHS, taky vcelku závažné dílo a kdyby tam v druhé půli nebyl vložený Herodes, který je “úplně odjinud”, bylo by to moc depresivní ;-) Pro děj možná nedůležité, ale pro celek ano ;-)


 • Andrea

  jít či nejít? :-) no počkám si na celé obsazko…


 • Danny

  Díky Ondro ;-) …zajímalo by mě, co si z dramaturgického hlediska myslíš o Hamletovi? Moje smýšlení nejsou moc kladná, ale líbí se mi muzika a hlavně divadelnost, která muzikálům v Praze (vyjímaje Quasimoda) chybí. Ale co do příběhu a charakterů a celkového uchopení díla je to strašně povrchní…


 • RockOpera™

  Rád bych se jménem týmu RockOpera™ pana Milana Steigerwalda distancoval od tohoto projektu – vzhledem k podtitulu by si nás někdo mohl snadno zaměnit. :) A dodávám tvůrcům jednu marketingovou myšlenku – myslím, že se bude jednat o historicky první OPERU v Čechách uvedenou na half-playback. :) Nebo se snad dočkáme živé kapely/orchestru, jako u skutečné opery?


 • hadejkdo

  ještě k tomu hrobníkovi nebo hrobníkům. V činohře a v knize svou roli mají, to je pravda, ale v tomhle případě je jejich význam nedůležitý. Je to jen nastavování. Aspoň by na tom mohli autoři zapracovat a líp to zpracovat do děje. Chytlavá píseň není vše…


 • Jana

  Eliška Bučková?


 • Pavel

  Ondro,nevíte,v cí produkci se bude představení odehrávat?


 • Pavel Košatka

  Pavle, produkuje Oldřich Lichtenberg a Janek Ledecký.

  Jinak jsem zvědavý, pokud si to udrží kvalitu, kterou to mělo naposled v Kalichu (uvedení s P. Bendem jako Hamletem), tak to bude super, v takovém tvaru to je jeden z nejpovedenějších českých muzikálů a čas i úspěchy v zahraničí to dokazuje. Jen mi stále přijde zvláštní obsazení Noida do role Hamleta. Mám ho sice rád, ale Hamlet? Kdyby Laertes, to bych chápal, ale tak, snad překvapí. Jen typově mi na ten charakter nesedí, u Rumla ano, a to téměř 100%.

  Nechme se překvapit co přinese premiéra, na kterou se abnormálně těším :).


 • Bídník

  Taky by se mi Noid hodil spis na Laerta, ale treba bude dobrej Hamlet:) Stejne tak se divim, proc tam Vojtek je jako Claudius? Jinak bych samozrejme dal prednost sebemensi zive kapele pred half-playbackem.


 • Romča

  Já mám takový dojem, že Hamlet už na Broadwayi v NY byl, ne? Jinak bych si uměl představit vedle Elišky Bučkové v Ofélii Míšu Noskovou. Sice proslavila letos na podzim Hamleta před 70 miliony lidí s árií Královny (Nevěrná), ale za tohle 2. místo na Vostočnom bazaaru na Krymu by si nějakou odměnu v představení zasloužila. Nemluvě o tom, že patří mezi jasně nejlepší zpěvačky v zemi!


 • Ondřej Doubrava

  Teď jsem si vzpomněl, že jako “rocková opera”, pokud mě paměť neklame to bylo prezentováno i naposled v Kalichu. Jinak by se to od posledního uvedení Kalichu koncepčně, až na nějaké úpravy nemělo lišit příliš nemělo, jak je v článku zmíněno, však Janek Ledecký pouštěl ukázky ze Soulu. Tak snad si to americký režisér pohlídá důkladně. Opravdu, škoda half-playbacku, ale taky se mooooooc těším…

  Danny, musím se přiznat, že jsem Hamleta (poslední Kalichovskou verzi) viděl v době, kdy jsem vůbec nepřemýšlel nad tím, že bych mohl kdy koketovat s dramaturgií a že vůbec kdy budu opravdu někdy v branži, to se zkrátka tak nějak seběhlo. A ač se mi představení dost líbilo, tak to dramaturgické hledisko mi docela chybí a už je to přeci jen vzdálenější. Slibuji tedy, že v mé části recenze (tady předpokládám, že, pokud nebudu mít v tu dobu jinou práci, uděláme minimálně dvojpohled) se na to kouknu z tohoto hlediska, podobně jako jsem se neubránil u Vánočního zázraku. ;-) (už se docela těším i na větší srovnání s literárním Hamletem, neb jsem ho k přijímačkám na FF UK v Joskově překladu načetl poměrně důkladně.


 • Ondřej Doubrava

  Romča: Hamlet v New Yorku byl, ale pouze jako stage-reading (scénické čtení), to je i v tiskovce a inscenace kolem Broadwaye a Off-Broadwaye tak nějak pořád krouží (tady v tom mám trochu zmatek díky mnoha zdrojům, asi se Janka Ledeckého někdy zeptám přímo, abych se zorientoval… na plnokrevné Broadwayi ještě ne (to by i to promo vypadalo trochu jinak :-) ), tam se dostane máloco i od mnohem věhlasnějších evropsých tvůrců, ale třeba se to jednou podaří, Janek Ledecký tomu myslím podřizuje vše už od vzniku Hamleta, takže by si to zasloužil.


 • Briseis

  Hrozně Hamleta miluju a chodila jsem na něj zčástí hlavně kvůli Petrovi Bende – obsazení je pro mě dost zklamání. Noida ještě beru ale Ruml? Mám Ondřeje ráda, ale na tu roli se nehodí.
  Eliška Bučková zřejmě umí zpívat, ale Ofélie je dost náročná herecká role. V jejím případě trochu otráveně zvedám oči v sloup, stále mám v hlavě Noidovy výroky, že nebude hrát v 8. světadílu, pokud s ním nebude hrát jeho přítelkyně.


 • Abigail

  Tak mě třeba opačně na roli nesedí Noid, Ondra Ruml na to princátko bude dobrý, ale Noid? Jako Laerta bych ho brala všemi deseti a bez pozastavení, ale Hamlet, no nevím… Typově mi fakt nesedí, trochu moc drsňák na Hamleta. Takže zatím dost smíšené pocity. Ještě královny Gertrudy se trochu bojím, to obsazení mě nadšením nenaplnilo, ale uvidíme no… A o té slečně/paní, co má hrát Ofélii nevím ale vůbec nic. Zpívala někdy někde něco? Jestli ne, tak ji bohužel vážně neznám. Tak jsem zvědavá. Zrovna v Ofélii, Dasha ji nasadila hodně vysoko. Jsem zvědavá, kým ji doplní a budu doufat, že to nakonec celé dopadne tak dobře jako poslední uvádění v Kalichu, protože to byl první ryze český muzikál ze skutečně malé scény, který mě uchvátil…


 • veny

  Abigail: Eliška Bučková je Česká Miss a ještě nikde nehrála – bude její první role.


 • Romča

  Cože?! Oni chtěli Noida v 8. světadílu?! Snad ne jako Tomáše? To by teda byl gól… Ufff! Pak nevím, proč s ním mít problém jako s Hamletem. Ten snad neměl být mladší než Tomáš, ne? Aspoň tak vzhledem k obsazením v minulosti nevyzněl, tak to bude v poho. A aspoň se ukáže, nakolik je Noid univerzální a i jako hardrocker nebude mít problém být přesvědčivé “princátko”. Nevím, ale v tomto případě mu věřím.
  Jinak Eliška samozřejmě už hrála. Alternovala právě s Míšou Noskovou ve Švejkovi – a už tam to byla holka šikovná docela. Navíc je mimořádně krásná, což jí určitě pomůže. A co si matně vybavuju, Ofélie v sobě nemá výšky, které by průměrně dobrá zpěvačka nedala, takže i Elišce věřím…


 • veny

  Tak to pardon – na Švejka jsem úplně zapomněla, že tam Eliška hrála. Máte pravdu :-)
  Ale i tak platí, že je stále takovým nováčkem v muzikálu, tak jsem zvědavá, jak se s touhle rolí popasuje.


 • irena

  Jsem velmi zvědavá, a souhlasím že typově mi tam Noid opravdu nesedí, Ondřej Ruml stoprocentně ano. Vzhledem k tomu, jak se díky hlavní roli v Kudykamovi fantasticky herecky zlepšil (ono uhrát desítky tříhodinových představení ve verších v obrovském prostoru Státní opery není žádná legrace), myslím že to byla od Janka Ledeckého vynikající volba. Ale Eliška Bučková…no nevím….


 • Briseis

  Romča – Noid byl pouze na castingu, ale nevím, kam až se dostal, ale říkal, že bez Elišky do toho nejde i kdyby chtěli


 • Briseis

  btw (výkřik, který nikdo neposlouchá)- JÁ CHCI PETRA BENDE! Prostě byl nejlepší Hamlet. A Petr Kutheil jako Horacio! :)


 • Sukie

  To Briseis: Já chci taky Petra Bende!!!!!!!!!!!!! Ať ho vymění s Rumlem :))


 • Abigail

  Díky za info, všem, Švejk mi unikl, ale tak, že se mě absolutně nedotkl, ani jsem nikdy nezjistila obsazení, což už je u mě co říct, takže ji bohužel fakt neznám, necháme se tedy překvapit.
  Briseis, byla bych taky jednoznačně pro, přišlo by mi to lepší, než ta alternace, která mně nesedí, ale tak život jde dál, alternace se mění, uvidíme, jak to dopadne. Nepopírám, že mám výhrady. Ale Na Petra jsem úplně zapomněla a je pravda, že toho bych tam taky viděla moc ráda, byli dokonalá dvojka.


 • Eva L.

  Tomáš Trapl :) Super


 • rena

  Prosím, nevíte někdo (možná jsem jen přehlédla), zda se plánují některá představení v angličtině?


 • Makira

  naprosto souhlasím s RockOpera™, ta tu existuje totiž už od roku 2006


 • BeaHaydee

  Celkom sa na Hamleta teším, poznám ho len z DVD (ako skoro všetko, až na zopár výnimiek), tam mi vôbec nesedel Ledecký. Noida som zatiaľ zažila len v úžasných rolách, tak nemám dôvod neveriť, že to zvládne aj teraz. Rumla som videla raz v Johanke a tiež bol super, tak sa nechajme prekvapiť :-)


 • Pavel Košatka

  rena – Ne, jde čistě o české uvedení…


 • Slaměnka

  Velká škoda, že Hamletem nebude Petr Bende, byl vynikající.


 • marian

  Kdo bude hrát Horacia .


 • mswn

  Eliška Bučková????


 • Klárka

  Na které konzervatoři bučková eliška studovala ?


 • Pavel Košatka

  http://www.hamlet-muzikal.cz/obsazeni/
  Zde uveden nově Petr Kutheil, který se vrátí do role Horacia ;)


 • Briseis

  Hurá, Péťa!

  A ne, Kateřina Brožová jako královna! :p kdy už si ta paní uvědomí, že skutečně neumí zpívat? Měla jsem si v Bídnících a v Miss Saigon a tolik falešných tonů jsem už dlouho neslyšela.


 • Mishel

  je to super byla sem na tom včera a byl tam noid zahral to uzasne a krale hral ledecky chtela sem sice videt pepu vojtka ael nevadi :)