Aktuální zprávy

Vznikají muzikály s písněmi Heleny Vondráčkové a Waldemara Matušky


Divadelní scénu v roce 2019 rozšíří dva nové muzikály. Jeden s písněmi Heleny Vondráčkové a druhý s hity Waldemara Matušky. V pondělí to v Praze oznámili jejich tvůrci. Oba tituly uvede v roce 2019 pražské Divadlo Broadway.

Muzikál poskládaný z písní Heleny Vondráčkové se bude jmenovat podle jednoho z jejích hitů Kvítek mandragory.  „První verze scénáře už je na světě a už teď můžeme prozradit, že půjde o kriminální komedii,“ svěřil na tiskové konferenci v pražském Botelu Admirál režisér, choreograf a scénárista muzikálu Radek Balaš.

„Jsme připraveni v případě zájmu dát jednu z rolí také paní Vondráčkové, ale vše bude záležet na jejích časových možnostech,“ řekl producent Oldřich Lichtenberg, který chce muzikál nasadit od jara 2019. „Zatím je ještě dost času na to, abych se rozhodla, jestli v něm budu hrát. Těším se, až mi ho tvůrci celý pohromadě představí,“ dodala Helena Vondráčková.

V případě muzikálu s písněmi Waldemara Matušky jsou zatím tvůrci na začátku. Od vdovy Olgy Matuškové už mají osobnostní práva. Souhlas se zahájením prací na projektu zaslala zpěvačka z Floridy v minulých dnech správci práv pro Česko a další země Martinu Michalovi. Jednatel agentury MM Praha a manžel Heleny Vondráčkové tak poprvé vstupuje na muzikálovou scénu.  Spolu s ním se bude na představení podílet i Oldřich Lichtenberg. „Protože už pan Matuška nežije, tak pokud jde o příběh, budeme ho volit v romantickém stylu,“ dodal producent.

Jak Lichtenberg tak Martin Michal upozornili na to, že divadelní producentka Ema Krahulíková se o podobný projekt – tedy muzikál poskládaný z písní Waldemara Matušky – zajímala také, ale nemá osobnostní práva. „Nesmělo by tak jméno pana Matušky nikde zaznít,“ prohlásil Michal.

Foto: úvodní koláž vytvořena z fotografií Agentury MM Praha, s.r.o.

Pozvánky a konkurzy
Pozvánka na zahájení sezóny Hudebního divadla Karlín a Divadla Broadway
Aktuální zprávy
Galakoncert “Jacka Rozparovače” v Kalichu již v prodeji
Aktuální zprávy
Muzikál ROBIN HOOD se vrací na repertoár Divadla Kalich
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!