Aktuální zprávy

Kam na muzikál o prázdninách? Přehled všech letních produkcí!


10 měsíců divadelní sezóny 2010/11 uplynulo jako voda a opět se nacházíme v době divadelních prázdnin. Ale i přes prázdniny se můžete vypravit na muzikál nebo tematický muzikálový koncert! Přinášíme vám přehled všech letních produkcí…

.

JEDNA NOC NA KARLŠTEJNĚ

Jedna noc na Karlštejně

Jedna noc na Karlštejně

Divadelní léto na zámku Hluboká nad Vltavou
8 repríz v červenci 2011

Jedna noc na Karlštejně je český muzikál, podle Jaroslava Vrchlického. Karel IV. si vybudoval hrad Karlštejn s tím, že se na něm nebudou vyskytovat žádné ženy a on se tam bude moci v klidu věnovat mužským záležitostem. Ovšem existuje žena, která si troufne přestoupit tento zákaz a pomoci tak královně Elišce Pomořanské dostat se k panovníkovi.

Autorem hudby k muzikálu je Zdeněk Barták, libreto napsal Petr Markov a hudební nastudování má na svědomí Daniel Barták. Čili stejný autorský tým, který stojí například za muzikálem “Baron Prášil” nebo “Romeo a Julie” (viz. níže). Ze známých tváří můžete vidět Zuzanu Benešovou (Baron Prášil), Elišku Ochmanovou (Robin Hood – Cesta ke slávě) nebo Ladislava Korbela (Robin Hood – Cesta ke slávě).

Ceny vstupenek 320 a 350 korun. Předprodej probíhá také online. Více informací naleznete na webu www.divadlohluboka.cz.

.

ROMEO A JULIE

Romeo a Julie

Divadelní léto na zámku Hluboká nad Vltavou
12 repríz v srpnu 2011

Věčný příběh lásky mladých milenců a nenávisti rodů Monteků a Capuletů podle Williama Shakespeara na nádvoří nejkrásnějšího zámku v Čechách – zámku Hluboká nad Vltavou. Muzikál získal nejvyšší ocenění Grand Prix za nejlepší muzikálovou hudbu asijského kontinentu roku 2002. Klasické zpracování, živý zpěv, dirigent, více než 40 účinkujících, šermy, muzikáloví a operní umělci, členové několika divadelních souborů, výpravná scéna a kostýmy, v minulých sezónách 2009 a 2010 díky velkému zájmu zcela vyprodáno!

Autorem hudby k muzikálu je Zdeněk Barták, libreto napsal Petr Markov a hudební nastudování má na svědomí Daniel Barták. Čili stejný autorský tým, který stojí například za muzikálem “Baron Prášil”. Ze známých tváří můžete vidět Zuzanu Benešovou (Baron Prášil) nebo Ladislava Korbela (Robin Hood – Cesta ke slávě).

My jsme muzikál loni navštívili a můžeme Vám jeho návštěvu jen a jen doporučit! Přečtěte si naší recenzi, u které naleznete také video sestřih z tohoto muzikálu!

Ceny vstupenek 400 a 420 korun. Předprodej probíhá také online. Více informací naleznete na webu www.divadlohluboka.cz nebo na samostatném webu www.romeoajulie-muzikal.cz.

.

HELLO, DOLLY!

Ivana Chýlková

Metropolitní léto hereckých osobností, Divadlo Hybernia
14 repríz v červenci a sprnu 2011

Muzikál Hello, Dolly! vznikl na motivy frašky Thortona Wildera dnes známé pod názvem Dohazovačka. Jednoduchý příběh vdovy Dolly Leviové, která se živí jako dohazovačka, a jednoho ze svých zákazníků – mrzoutského starého mládence – přiměje svým šarmem a kouzlem změnit se v milého, galantního muže, zpracoval Michael Stewart. Geniální hudbou jej opatřil Jerry Herman. Muzikál měl premiéru před 46 lety, 16. ledna 1964 v New Yorku a „rozdrtil” všechny dosavadní broadwayské rekordy. Ústřední píseň v podání Louise Armstronga (stejně jako slavná filmová verze s Barbrou Streisand) obletěla celý svět a stala se nesmrtelným hitem – právě tak jako celý muzikál.

Čtěte naší recenzi tohoto nastudování muzikálu “Hello, Dolly!”!

Ve zbrusu novém zpracování s živým orchestrem se v titulní roli představí Ivana Chýlková, a to bez alternace. Během celého léta ho můžete vidět v pražském divadle Hybernia! Dále účinkují: Jaromír Dulava, Simona Babčáková, Kryštof Hádek, Michal Slaný, Jan Meduna, Mojmír Maděrič, Naďa Urbánková, Josef Carda, Jaromír Dulava, Martin Sochor, Petr Pěknic, Roman Štabrňák, Václav Muška nebo Yvonne Přenosilová.

Vstupenky v “běžných pražských cenách” (od 199 do 699 korun) můžete zakoupit on-line, například v síti Ticket Art. Více informací naleznete na samostatném webu www.hellodolly.cz.

.

Léto plné hvězd – tematické koncerty

Série benefičních koncertů při prázdninové prodejní výstavě hraček. Probíhá během celého července a srpna 2011 na adrese Dražického nám. 10/65, Praha 1, koncerty začínají vždy v 18 hodin.

14. 7. – „Od Carmen až k Máří Magdaléně“ – Dasha
21. 7. – „Harlekýne, harlekýne!“ – Hana Křížková
28. 7. – „Muzikálové duety“ – Marian Vojtko a Kamila Nývltová
2. 8. – „Kdo vraždí za oponou?“ – Ondřej Brzobohatý
11. 8. – „Košík písní květinářky Lízy“ – Dita Vích Hořínková, Pavel Větrovec a Filip Antonio
18. 8. – „Ondřejovy proměny“ – Ondřej Ruml

Pořady moderuje Olga Černohorská. Ceny vstupenek: 200,- Kč (dospělý), 100,- Kč (zlevněná), 50,- Kč (k stání, po vyčerpání míst k sezení). Více informací na www.anahata.cz.

.

Nesmrtelná Broadway

Nesmrtelná Broadway (2010)

Nesmrtelná Broadway (2010)

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov
23. července 2011 od 20:00 v Pivovarské zahradě

Náš největší tip! Skuteční broadwayští umělci přijíždějí na jediný koncert do České republiky!

Horká letní noc a populární melodie, které dobře znáte a vždy Vás vezmou za srdce… ano, série našich muzikálových večerů pokračuje a vy se opět můžete těšit na noc plnou hvězd nejen hudebních… na noc, kdy vás trojice známých amerických zpěváků přenese na prkna broadwayských divadelních scén do třpytivého světa amerických muzikálů… na strhující show, která vás bezpochyby dostane do varu… Přijďte se uvolnit, pobavit a třeba si i zanotovat některý z  populárních evergreenů, nechte jímavé melodie dotknout se vašich srdcí a přesvědčte se, že pravá muzikálová Broadway je prostě nesmrtelná…

Árie, duety, sbory a předehry z muzikálů West Side Story, Phantom of the Opera, Les Miserables, Evita, Wiz, Wizard of Oz, Victor/Victoria, Jekyll and Hyde, Rain, Rock of Ages, Mamma Mia, aj.

Christiane Noll, Rob Evan, Anne Runolfsson (USA) – zpěv
Kühnův smíšený sbor Marek Vorlíček – sbormistr
Moravská filharmonie OlomoucRandall Craig Fleischer (USA) – dirigent

Ceny vstupenek jsou poněkud vyšší, a to od 210 (stání) do 1 420 korun. Více informací na www.festivalkrumlov.cz.

.

Zapomněli jsme na nějakou akci? Napište své letní divadelní tipy do komentářů!


Pozvánky a konkurzy
Konkurz na obsazení rolí do nové hudební komedie Janka Ledeckého Zapomeňte na Shakespeara
Fotoreportáže a galerie
Helena Vondráčková a další hvězdy divadel Broadway a Hybernia hrály tenis
Aktuální zprávy
Do Plzně přichází nový festival – NA SCÉNU!