Brno

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street zazní poprvé česky


Jako druhou muzikálovou premiéru sezóny 2014/2015 nabídne Divadlo na Orlí svým divákům muzikál Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street skladatele a textaře Stephena Sondheima, s libretem Hugha Wheelera. Premiéra se uskuteční v pátek 12. prosince 2014.

Muzikál Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street z pera známého amerického hudebního skladatele Stephena Sondheima, který mimo jiné proslul také jako textař legendární Bernsteinovy West Side Story, se dočkal svého prvního uvedení na Broadwayi v roce 1979. Diváci u nás jej mohli vidět poprvé v roce 2012 v originálním anglickém jazyce, nyní Sweeney Todd promluví a zazpívá v zbrusu novém překladu Alžběty Šáchové (který vznikl speciálně pro Divadlo na Orlí) poprvé v českém jazyce.

V inscenaci účinkují studenti 4. ročníku Ateliéru muzikálového herectví doc. Mgr. Sylvy Talpové a hosté. Režie se ujala umělecká šéfka Městského divadla Zlín Hana Mikolášková, o hudební nastudování se postarala Dada Klementová a Daniel Kyzlink, který bude řídit i živý orchestr. Na inscenaci se dále podíleli choreografka Hana Achilles, dramaturg Miroslav Ondra, scénu a kostýmy navrhl student 4. ročníku činoherního herectví David Janošek, který ztvární i jednu z rolí. Na kostýmech spolupracovala také Kateřina Veselá.

Obsazení

Sweeney Todd (Benjamin Barker) – Štěpán Kaminský
Madam Nellie Lovett – Katarína Mikulová
Anthony Hope – Jiří Daniel
Johanna Barker – Kristýna Štarhová
Žebračka (Lucy Barker) – Markéta Pešková
Soudce Turpin – David Janošek
Soudní sluha Bamford – Daniel Rymeš
Adolfo Pirelli (Danny O´Higgins) – Jiří Mach j.h. / Miroslav Sýkora j.h.
Tobias Ragg – Michaela Baladová

stav v 3.12.2014

Vstupenky je možné rezervovat přes webové stránky divadla.

Premiéra muzikálu Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street proběhne v pátek 12. prosince 2014, první reprízy dále hned v pondělí 15., úterý 16. a ve středu 17. prosince.


Brno
Městské divadlo Brno už brzy ovládnou “Kočky”
Brno
Konkurz do světového muzikálu MATILDA
Brno
Městské divadlo Brno nadělí již dnes dárek v podobě Vánočního koncertu
  • Nick

    Předloňské uvedení Sweeneyho Na prádle nasadilo laťku hodně vysoko, jsem zvědav, jak se s tímhle kouskem poperou v Brně, nenechám si to ujít :)