Zahraničí

Sezóna Spojených scén vídeňských 2013/2014 přinese hned tři muzikálové tituly


Dnes byly ve Vídni na tiskové konferenci a webových stránkách ohlášeny nové premiéry Spojených scén vídeňských (Vereinigte Bühnen Wien) pro sezónu2013/2014 a snad se dá říct, že by mohla být velkolepá a poměrně zajímavá i pro naše publikum. Pojďme si jednotlivé tituly představit. Aktualizováno o konkrétní termíny a viuál dle oficiální tiskové zprávy.

Zcela původní premiérou v únoru 2014 (konkrétně 19. února v Ronacher Theater) bude muzkál DER BESUCH DER ALTEN DAME – DAS MUSICAL (Návštěva staré dámy) , který bude velkolepou muzikálovou adaptací známého dramatu Friedricha Dürrenmatta autorů Michaela Reeda, Wolfganga Hofera, Moritze Schneidera, a Christiana Struppecka. V hlavních rolích se představí Pia Douwes a Uwe Kröger.

Vizuál muzikálu Der Besuch der Alten Dame

Po velkém úspěchu loňského uvedení The Phantom of the Opera v koncertní verzi se této cti už v říjnu 2013 (konkrétně od 18. 10. do 26. 10. 2013) v Ronacher Theater dostane i přímému pokračování muzikálu – LOVE NEVER DIES z pera Andrewa Lloyd Webbera a Glenna Slatera se scénářem Bena Eltonapoprvé v německém jazyce! Obsazení by mělo být známo v létě 2013.

Vídeňský vizuál koncertní verze Love Never Dies

A třetí premiérou bude na jaře 2014 i našemu divákovi, ať už z hostování turné, či z pláten kin, jeden z nejúspěšnějších jukebox muzikálů Mamma Mia! s hity skupiny ABBA v Raimund Theater v německém přebásnění a v rakouské premiéře.

Vídeňský vizuál MAMMA MIA!

Vizuály a informace jsou převzaty z oficiálních stránek a oficiální tiskové zprávy Spojených scén vídeňských (VBW).


Fotoreportáže a galerie
Fotogalerie: Mamma Mia! přivítala 100000. diváka (+ video)
Zahraničí
Reportáž z nového vídeňského nastudování slavného muzikálu “Tanz der Vampire”
Aktuální zprávy
Pokračování Fantoma opery, muzikál LOVE NEVER DIES. On-line a zdarma
 • Zdeněk

  návštěva staré dámy je naprosto pefektní knížka doporučuji sehnat a přečíst takže tenhle muzikál si určitě nenechám ujít


 • Jakub

  A nevíte, prosím, jestli Love never dies bude opět koncertní verze, nebo plnohodnotná inscenace? A jak to bude s Naturlich Blonde, který právě okupuje Ronacher? Derniéra, nebo bude mít pouze pauzu?


 • Ondřej Doubrava

  Jakub: Omlouvám se, jestli to z mého odstavce úplně nevyznělo, ano, Love Never Dies bude také v koncertní verzi. A podle toho kolik termínů hlásí Návštěva staré dámy (lístky už lze na vše lromě Mamma Mia! objednávat), bude u Natürlich Blond na hodně procent derniéra, vídeňská divadla většinou nejedou repertoárově.


 • Jakub

  Ondřej: Díky za uvedení na pravou míru… Tak doufejme, že Blondýnku ještě stihnu shlédnout, to bych nerad, aby mi utekla! :)


 • Ondřej Doubrava

  Jakub: Tu koncertní verzi jsem vlastně dal i k popisku vizuálu… Nutno říct, že mě budoucí repertoár asi donutí zavítat do Vídně pravidelněji, naposledy jsem byl v Raimundu na Elisabeth, ale aspoň už vím co a jak. :-)