Zahraničí

Drew Sarich si ve Vídni zazpívá “Jesuse” na čtyřech exkluzivních koncertech


Po třech letech bude opět ve Vídni uvedena koncertní verze slavné rockové opery “Jesus Christ Superstar“. Ve čtyřech exkluzivních představeních plánovaných na duben 2011 se v hlavní roli Ježíše představí jedinečný Drew Sarich. Koncerty budou zpívány v anglickém originálu s doprovodem vídeňského orchestru pod vedením Koena Schootse. Podrobnosti a video ochutnávku naleznete v celém článku.

Drew Sarich jako Ježíš (©VBW/Isabell Schatz)

Koncertní verze “Jesus Christ Superstar” není ve Vídni žádným nováčkem. Poprvé byla s Drew Sarichem v hlavní roli uvedena již v roce 2005 a představení ihned slavily obrovský úspěch. Z tohoto prvního uvedení vyšlo také CD se živou nahrávkou, které vám můžeme doporučit. Koncerty se opakovaly v roce 2008 a vrací se i nyní, v dubnu 2011. Všechny vídeňské koncerty “Jesuse” jsou zpívány v anglickém originálu, takže zatvrzelí odpůrci německého jazyka se do Vídně mohou s klidným svědomím vypravit. Na koncertu uslyšíme prakticky celé dílo, chybí jen určité fragmenty, nejvýznamnější je chybějící celá scéna “Zatčení”. Tedy alespoň tomu tak bylo v předchozích uvedeních. Koncerty nejsou jen suše odzpívány, velkou roli hraje také herecká složka a energie, kterou účinkující do svého výku vkládají.

Hlavním tahákem je především Drew Sarich, který je řazen mezi nejlepší představitele Ježíše na světě. Podobně jako náš Kamil Střihavka má svůj vlastní osobitý styl, který prakticky kombinuje čistou verzi Teda Neeleyho a vkládá do něj rockové prvky, které jsou pro Sariche typické, jeho sólová tvorba se totiž točí především kolem rocku. Asi více než tisíce slov poslouží ukázka právě jednoho z vídeňských koncertů, kterou jsme umístili pod článek.

Vídeň je nádherné město, které kromě úchvatných památek nabízí i úchvatná muzikálová představení a právě “Jesus Christ Superstar” je jednou z příležitostí, jak poznat opravdu kvalitní muzikálové divadlo a excelentní pěvecké výkony. Najděte si kolem Velikonoc čas, našetřete si do té doby 3000-4000 (odhad za cestu, ubytování a vstupenku) a udělejte si jedinečný kulturní zážitek. My již vstupenky máme, a vy?!
.

JESUS CHRIST SUPERSTAR
koncertní verze v anglickém jazyce

Autoři: Andrew Lloyd Webber a Tim Rice
Režie: Dennis Kozeluh
Hudební nastudování: Koen Schoots
Orchestr: Vereinigte Bühnen Wien

Jesus: Drew Sarich
M. Magdalena: Caroline Vasicek
Judas: Mischa Mang
Simon/Annas: Rob Fowler
Pilatus: Alexander di Capri
Petrus: Norbert Kohler
Herodes: Andreas Lichtenberger
Kaiphas: Dennis Kozeluh
Soulgirl: Cornelia Braun, Melanie Ortner, Marle Martens

Termíny
21. dubna 2011, 19:30
22. dubna 2011, 19:30
23. dubna 2011, 19:30
24. dubna 2011, 18:00

Vstupenky od 25 do 65 euro
Zakoupit online
(Platba kreditní kartou, vyzvednutí na pokladně před představením)
.

Drew Sarich – I Only Want To Say (Vídeň, 2008)

Na závěr jsme pro vás našli ukázku přímo z vídeňského koncertu z roku 2008. Drew Sarich zpívá nejznámější árii z muzikálu, “Gethsemane/I Only Want To Say”.

Zdroj – YouTube.com


Zahraničí
GREASE LIVE: Televizní přenos Pomády pobláznil Ameriku
Zahraničí
Sunset Boulevard, londýnská divadelní událost roku 2016 aneb Glenn Close je znovu připravena na svůj „close-up“!
Aktuální zprávy
DJKT Plzeň otevře novou sezónu Průvodem Vendelín. Chystá se Jesus či Dracula
 • marek.štefan

  Nasazení mu nelze upřít, ale jinak jedno z horších provedení, v podstatě místy nejde o zpět


 • marek.štefan

  pardon, o zpěv


 • milanzitka

  Jsou tam sice různý skřeky atd, ale za mě to tam prostě patří, na rozdíl od mnoha našich “muzikálových” herců u toho zpívání i hraje, a to je jenom koncertní veze. Navíc si neumím představit, že by Ježíš zrovna v této scéně měl být, když to opravdu přeženu, pěveckým slušňáčkem. Mě ukázka více než navnadila, moc pěkné!


 • Romča

  Tak pominu-li to občasné pištící vřeštění v oněch “výškách”, tak po většinu skladby n. r. od Střihavky ten pán skutečně zpívá. Budiž za to blahořečen…


 • Sukie

  Tak opravdu musím uznat, že tohle je úžasné provedení Ježíše… krásně a hlavně procítěně zazpívané…
  Myslím, že si udělám malý výlet, protože myslím, že tohle vidět na živo stojí za to!


 • Lili

  no tak jedno z nejhorších videí co jsem viděla, ani zadarmo ne.


 • Aníček

  Toto provedení Ježíše se mi moc líbí a je jedno z nejlepších, co jsem slyšela. Vidět ho při inscenaci naživo, mám stoprocentně husinu. A ty “skřeky” tam patří, vždyť je to rocková opera!


 • Tomáš JCS

  Tak nevím, jak může někdo napsat, že “narozdíl od Skřihavky zpívá” Pro mě je to oproti Kamilovi slabý odvar a po shlédnutí ukázky bych do Vídně rozhodně nejel. Je to jedno z nejhorších skřehotání, které jsem na téma JCS slyšel. Třeba neměl Drew svůj den, ale i Glenn Carter (JCS 2000) to zpívá líp.


 • Romča

  Omlouvám se, Tomáši. Já to tak slyším. Mně Kamil na 2. premiéře v HDK přišel, že střídavě jen sípal a šeptal – a občas pochopitelně chrčel, jak si role vyžaduje. Čistý zpěv jsem prakticky neslyšel – což v téhle ukázce aspoň občas slyším. Ale nejsem specialista na rock, tak možná proto…


 • Aníček

  Tak jsem si to po přečtení některých negativních komentářů zase poslechla. A v žádným případě nesouhlasím, že nejde o zpěv. Mně toto pojetí vyhovuje více než od filmových představitelů (Ted Neely, Glenn Carter). Nevím, jak to Kamilovi dnes zpívá, neměla jsem na něj v Karlíně štěstí, ale po Spirále je pro mě pořád číslo 1.
  Pokud to někoho odradilo a má lístek, sem s ním! :-)