Zahraničí

Hip-hopový muzikál “Príbeh ulice” se dočkal druhého dílu


Dva roky po premiéře prvního dílu přichází „Príbeh ulice II“. Zvučná herecká jména, propracované taneční choreografie, exkluzivní skladby, či drsné rapové souboje. To vše slibují tvůrci v pokračování úspěšného původního slovenského muzikálu, který odstartuje 25. března na Nové Scéně v Bratislavě. Pojďme se mu podívat pod pokličku.

Světová premiéra muzikálu „Príbeh ulice“ se konala 24. října 2008 v bratislavském Divadle Aréna. Již během prvního roku uvádění se stal doslova hitem, téměř všechna představení byla vyprodána a diváci zaplňovali i velké sportovní haly během turné po celém Slovensku. 4. června 2009 zavítal muzikál i do Prahy, kde si odbyl svou českou premiéru v Divadle Hybernia. Připomeňte si s námi toto uvedení v naší starší recenzi. Poté se v listopadu 2009 muzikál přestěhoval do prostor Divadla Blaník na Václavském náměstí a i odtud jsme pro vás připravili krátkou reportáž. Zajímavým počinem autorů bylo i angažování některých českých umělců do hlavních rolí. Nabídku na účinkování přijali Karel Roden, David Kraus či Markéta Procházková, která dle našeho názoru předčila i své slovenské kolegyně.

Video sestřih z první půle muzikálu “Príbeh ulice”

Kamera a střih – Radek Janda

Video sestřih z druhé půle muzikálu „Príbeh ulice“

Kamera a střih – Radek Janda

A nyní již k samotné “dvojce”. Autorem projektu je stejně jako v případě “jedničky” uznávaný slovenský režisér, scénárista a producent Nikita Slovák a to společně s choreografem a světově respektovaným tanečníkem Miňo Kerešem. Hudebně se opět podílí raper Opak, člen hip-hopové skupiny A.M.O., která byla předskokanem kapelám světového formátu, jakými jsou 50 Cent, Black Eyed Peas, Wu-Tang Clan a další. Scénografie se ujal filmový a televizní architekt Pavol Andraško a kostýmy vytvořil špičkový slovenský návrhář Boris Hanečka.

Príbeh ulice II“ bude volně navazovat na první část, ale zároveň půjde o samostatný příběh, takže diváci, kteří neviděli jedničku, o nic nepřijdou. Opět půjde o silný energický příběh plný originality a napětí, který se odehrává v současnosti v prostředí ulice. Popisuje negativa pouličního života a každodenního boje místních gangů, protkaného humornými scénami a propracovanými tanečními choreografiemi. V kontrastu drsného pouličního života se odehrává příběh lásky šéfa jednoho znepřátelených gangů Nika s krásnou Miou.

NÁMĚT MUZIKÁLU “PRÍBEH ULICE II”

Partie zůstala nedohraná. Mafián Viktor vládne celé ulici. Od doby, kdy postřelil mladého rapera Nika, nemá se mu kdo postavit na odpor. Niko bojuje o život. Čekají na něho jeho přátelé: veselý Pepe, Dag, který si dokáže života náležitě užívat, nekomplikované holčiny Tina a Cica a Nikova láska Mia. Všichni potřebují Nika. Potřebují, aby se postavil Viktorovi, aby se vše vrátilo do starých kolejí. Ale Niko je ještě slabý a je nežádoucím svědkem Viktorových zločinů. Viktor touží po jeho krvi a neexistuje nic, před čím by se zastavil. Rozplyne se Nikův sen o Jamajce s konfrontací s krutým světem podsvětí? Je láska a přátelství silnější než nenávist a drogové šílenství?

Dominantou muzikálu bude bezpochyby tanec. Celkem zazní 14 skladeb, z toho 2 nejpopulárnějsí písně z prvního dílu. Na jevišti se vystřídá 10 tanečníků a 12 herců. Původní obsazení Marek Majeský, Marián Labuda ml., Zuzana Šebová, Kristína Turjanová, Daniel Heriban, či Lukáš Dóza tak doplní  další  exkluzivní  jména jako Táňa Pauhofová, Robo Jakab, Eva Sakálová či Kristína Farkašová. Divákům se dále představí  Peter Kočiš, Martin MadejZuzana Porubjaková, Ivica Sláviková a mnoho dalších. Novinkou „Príbehu ulice II“ je i  obsazení některých  tanečníků a hudebníků lidmi přímo „z ulice“. Vhodné adepty hledali tvůrci ve slovenských městech během akce “Orange Casting Tour”.

Eva Sakálová (Mia)

Robo Jakab (Niko)

Marián Labuda ml. (Pepe)

Martin Madej (Dag)

Marek Majeský (Viktor)

Peter Trník (Otec)

Zuzana Šebová (Tina)

Vladis (raper)

Premiéra muzikálu „Príbeh ulice II“ se uskuteční 25. března 2011 na Nové scéně v Bratislavě. Po skončení série představení v divadle vyrazí na podzimní turné po celém Slovensku. O muzikál již nyní projevili zájem největší české produkce a divadla. Premiéra „Príbehu ulice II“ je v Česku předběžně plánovaná na jaro 2012.

Fotografie našemu serveru laskavě poskytla produkce muzikálu. Srdečně děkujeme.

Naše poděkování dále patří Lence Trvalcové a Radovanu Vrablecovi za aktivity spojené s realizací tohoto článku.


Zahraničí
Český “Jack Rozparovač” odpremiéroval v Tokiu
Zahraničí
Nejvíce cen Tony letos posbíraly muzikály Dear Evan Hansen a Hello Dolly!
Aktuální zprávy
Živý stream The Jonathan Larson Project koncertu k výročí muzikálu RENT
 • Veronika (P.)

  Děkuji za článek, jsem na pokračování zvědavá, pokud se skutečně objeví v Praze, ráda se na představení zajdu podívat. Mrzí mě, že první díl se v České republice už neuvádí.


 • Romča

  Taky doufám, že dorazí do Prahy. Nejsou love na to jezdit do Blavy:(


 • BeaHaydee

  Mala som tu moznost vidiet Pribeh ulice 1 a musim povedat, ze to bolo to najhorsie co som kedy videla- a ze toho nebolo malo. Ked uz niesom fanatickym fanusikom hip-hopu, tak som ocakavala aspon poriadny pribeh, dej… No to co som videla bolo absolutne klise,nuda,predvidatelny koniec. O podpriemernych hereckych vykonoch nehovoriac… A zrejme som v tom znechuteni nebola sama, lebo na zaverecny potlesk sa postavilo len zopar nadsencov v teplakoch a siltovkach, vacsina obecenstva zdielala moj nechapavy pohlad. Ale samozrejme, moj nazor, niekto mozno bol nadseny… Ja si ale dvojku kludne necham ujst…


 • Pavel Košatka

  Na Facebooku si můžete stáhnout jednu píseň z dvojky:
  http://www.facebook.com/pribehulice2


 • Romča

  Zaujímavé. Tu v Prahe mal Príbeh veľký úspech a väčšinou ovácie á la standing ovation, a to už nehovoriac o kasovnom úspeche, aký mal doma na Slovensku…


 • BeaHaydee

  Tak som mozno bola na tom jedinom predstaveni, kde standing ovation nebol. A mna to jednoducho neoslovilo a prvy krat (a zatial jediny krat) mi bolo luto za peniazmi, ktore som dala za divadlo. Holt, asi nie som cielova skupina, ktorej to bolo venovane…


 • Romča

  Jj, to ani ja niesom, ale musím povedať, že ma strhli. Možno preto, že to robili Slováci. Podľa mojho sú o niekoľko levelov vyššie ako českí umelci – aspoň čo sa nadšenectva na javisku týka…


 • Tomáš Přibík

  BeaHaydee, tak choď na Labutí jezero a né na kvalitní novodobí muzikál, když se v tom nevyznáš a nebo neumíš objektivně soudit.

  Já byl na jedničce v Praze v Hybernii a byl to nezapomenutelný zážitek, nový rozměr muzikálu, je jen škoda že touto cestou nejde víc scénaristů, protože tenhle styl muziky k dnešní době prostě patří a žádní odpůrci s tím nic neudělají, naopak by přesně tohle mohlo přitáhnout spoustu mladých ke kultuře(divadle). A ono nejen mladých, na představení na kterém jsem byl, byly všechny věkové kategorie. A na konci vstoje tleskal celý sál, menší děti, puberťáci, plnoletí, maminky i tatínkové, potlesk neutichal a protagonisté se museli chodit loučit minimálně třikrát. Príbeh měl všechno co moderní muzikál má mít. Výborní tanečníci, skvělá choreografie, dobří zpěváci kteří uzpívali i v, po fyzické stránce, těžších situacích a především příběh ve kterém mohl každý z nás najít něco ze života. Doufám že dvojka přijde brzy do Prahy a že to bude dost s předstihem všude prezentováno. Děkuji za skvělý zážitek a těším se na další :-)