Zahraničí

Londýnský revival MISS SAIGON míří do kin, vyjde také na DVD


Nová verze oblíbeného muzikálu Claude-Michel Schönberga a Alaina Boublila MISS SAIGON, která se uváděla v Londýně v letech 2014-16, míří do kin. 16. října bude odvysílaný záznam slavnostního představení k 25. výročí premiéry muzikálu, které se uskutečnilo 22. září 2014. Záznam poté vyjde také na DVD a v digitální distribuci. V roce 2018 by se měla také začít natáčet filmová adaptace pod taktovkou oscarového režiséra Dannyho Boyla.

Nová verze muzikálu MISS SAIGON, odehrávajícího se na pozadí války ve Vietnamu, byla premiérově představena v Londýně v roce 2014 k 25. výročí světové premiéry. Muzikál se uváděl do února 2016 a sklidil pozitivní ohlasy kritiků a především fanoušků. Nová verze byla scénograficky i režijně přepracována (nechyběla samozřejmě ani slavná helikoptéra přistávající na jevišti) a pro postavu Ellen byla připsána nová píseň Maybe. Drobné změny se dotkly v podstatě všech složek, včetně kosmetických změn v textu. Dle slov producenta Camerona Mackintoshe se tvůrci snažili o co nejvíce realistický přístup.

V hlavní roli Kim se představila famózní 18-letá Eva Noblezada, která vzešla z náročných castingů, v dalších rolích účinkovali Jon Jon Briones (Engineer) a Alistair Brammer (Chris).

I my jsme se v Londýně byli na muzikálu podívat a těžko by se hledala nějaká negativa. Miss Saigon je ten druh muzikálu, který nabízí naprosto vše, co by divák očekával od mainstreemového muzikálu. Epická osudová love story na pozadí války, velké ženské i mužské árie, trocha humoru v podobě postavy Inženýra a velkolepá výprava (opravdu, VELKOLEPÁ). Výkony všech účinkujících byly famózní, především Eva Noblezada podala naprosto strhující výkon v této nelehké roli. [čtěte také reportáž kolegy Ondřeje Doubravy]

Trailer nového londýnského uvedení

 

Na speciálním gala představení k 25. výročí premiéry vystoupili také členové původního obsazení v čele s dnes již slavnou Leou Salongou, nechyběli ani Simon Bowman a Jonathan Pryce.

Právě toto slavnostní představení se natáčelo, přídavek s původními členy obsazení odvysílala stanice BBC. Celý záznam muzikálu jde nyní do celosvětové kino distribuce, datum promítání bylo stanoveno na 16. října 2016. Přesný seznam zemí a kin zatím nebyl zveřejněn a zda se muzikálu ujme i nějaký český distributor je ve hvězdách (moc růžově to ale v tomto případě nevidíme).

Pro nás zajímavější je zpráva, že muzikál následně vyjde také na DVD a bude k dispozici v digitální online distribuci. Přesné datum vydání zatím nebylo stanoveno, ale je dost pravděpodobné, že producenti budou chtít zachytit vánoční trh.

Stále se mluví také o filmové adaptaci, ke které muzikál přímo vybízí. V posledních měsících adaptace nabírá stále konkrétnější rysy, producent Cameron Mackintosh právě jedná s oscarovým režisérem Dannym Boylem (Trainspotting, Milionář z chatrče). Natáčet by se mělo na začátku roku 2018 a žhavou adeptkou na hlavní roli je právě Eva Noblezada.

Londýnská inscenace nyní míří na Broadway, kde se bude uvádět od jara 2017. Hlavní role by si měli zopakovat Eva Noblezada a Jon Jon Briones. Příští rok se chystá také britské turné a v roce 2018 turné po Americe. Miss Saigon se tedy vrátil v plné síle a Cameron Mackintosh z tohoto úspěchu bude těžit dlouho. Nezbývá než doufat, že i my “Missku” uvidíme v kinech a že se třeba někdy vrátí na česká jeviště.

Slavná scéna s přístáním vrtulníku na jevišti

Slavná scéna s přístáním vrtulníku na jevišti


Aktuální zprávy
Koncert Disney on Broadway živě
Zahraničí
Recenze vídeňské inscenace muzikálu EVITA s Marjan Shaki v titulní roli
Zahraničí
Slavný muzikál “Ples upírov” uvedou ve slovenské premiéře studenti v Nitře
U článku nejsou žádné komentáře. Napište svůj názor jako první!