Zahraničí

Velký rozlučkový večer známého vídeňského dirigenta Caspara Richtera


V neděli 27. června 2010 se ve vídeňském Ronacher Theater se  slavnostním koncertem s názvem „MUSICAL FOREVER 2“ se svou dvacetiletou dráhou v roli hudebního ředitele Spojených scén vídeňských (Vereinigte Bühnen Wien)  loučil Caspar Richter– dirigent a tvůrce hudebních nastudování mnoha populárních rakouských i světových titulů.

Caspar Richter v poslední době často působí i u nás – velmi ostřížím okem například dohlížel  na hudební stránku brněnského nastudování muzikálu „Mozart!“ Michaela Kunzeho a Sylvestera  Levaye.

Večer, uváděný Peterem Fröhlichem  tak byl pro fanoušky procházkou dvaceti lety muzikálu ve Vídni. Na jevišti se též objevily populární vídeňské hvězdy – například Marjan Shaki, Lisa Antoni, Carin Filipcic, Thomas Borchert, Lukas Perman a Rob Fowler. Zazněly písně z tak populárních děl, jakými jsou „Les Misérables“, The Phantom Of The Opera“, „Elisabeth“, „Beauty And The Beast“, „Mozart!“, „Romeo &  Julie“, „Jesus Christ Superstar“, „The Producers“, „Rebecca“, „Rudolf“ a „Tanz der Vampire“.

Na konci koncertu čekalo Caspara Richtera překvapení, byl mu věnován čestný prsten, zlatá taktovka a byl zároveň jmenován čestným dirigentem orchestru Spojených scén vídeňských. Přejme mu tedy mnoho zdaru v další kariéře.

(vzadu) Peter Fröhlich, Marjan Shaki, Caspar Richter, Lukas Perman, Thomas Borchert, Martin Planz, Karin Filipcic, Fernand Delosch, Lisa Antoni, Kai Hüsgen, Esther Mink (vpředu) Nina Weiss, Jerome Knols, Daniela Harbauer

Lukas Perman a Marjan Shaki v ukázce z muzikálu “Mozart!”

Závěrečná děkovačka

Článek napsán s pomocí tiskové zprávy, kterou nám i s fotografiemi poskytla Christina Kaiser z VBW. Copyright k fotografiím mají Spojené scény vídeňské (VBW), jejich autorem je Rolf Bock.


Aktuální zprávy
Ján Ďurovčík uvede Jesus Christ Superstar s Romanem Tomešem a Patrikem Vyskočilem v hlavní roli
Zahraničí
Reportáž z nového vídeňského nastudování slavného muzikálu “Tanz der Vampire”
Zahraničí
Londýnský revival MISS SAIGON míří do kin, vyjde také na DVD
 • Jan Schödlbauer

  Pánové, mám velikou radost, že se na Vašem webu začaly objevovat zprávy z Vídně, potažmo VBW. Už nějakou dobu mám vídeňské muzikály v lásce a čím více lidí si díky článkům na musical.cz najde OPRAVDOVÝ MUZIKÁL (na hony vzdálený pražským pokusům) ve Vídni, tím lépe! Chválím a děkuji!

  Apropo na to vystoupení VBW v ČR jsem velmi zvědav, Ondro prozraď víc :-)


 • Ondřej Doubrava

  Jan Schödlbauer: Omlouvám se za pozdější odpověď, byl jsem si zacvičit. Já jsem se právě dnes, poté, co jsem viděl v pátek cestou na své milované “Sny svatojánských nocí”, viděl na Špiberku letáček a ověřil jsem včera na webu, začal pídit po konkrétnějších informacích (psal jsem jim o vstup, a aby si opravili nějaké zbytečné chybičky) , už to ale asi padlo a mohu větu s klidem smazat, jelikož se z toho stal celkem běžný koncert brněnský. http://www.filharmonie-brno.cz/to-nejlepsi-z-muzikalu-p353.html Teda až na Bastarda a Babylon, to mě poutá. ;-) Ale ještě dnes dopoledne(!) byl na webu avizován Caspar Richter s VBW orchestrem a velmi podobným repertoárem jaký byl u MUSICAL FOREVER 2. Velká škoda.

  Nicméně Honzo, během léta Ti těch vídeňských radostí ještě pár uděláme, spolupráce s VBW a nejen s nimi je vcelku vzorová. Jinak díky za pochvalu, z němčiny mám jen základy ze školy, tak mi to dalo trochu zabrat. Jinak doufám, že se do Vídně taky brzy dostanu, ale musím být hodný a pracovitý. :-)


 • Ondřej Doubrava

  Tak změna oficiálně potvrzena, muzikálového koncertu na Špilberku se ujme orchestr MdB pod vedením Dana Kalouska. Ale pokud budou ke slyšení po letech naživo ke slyšení fragmenty z Mertova a Mošova “Bastarda” a “Babylonu”, přičemž obojí znám jen z nahrávek, tak mi to tu radost udělalo stejně, byť tedy samosebou ne tak velikou, jako kdyby přijeli původně avizovaní umělci VBW. :-)