Koncerty

Jan Hönig a jeho kolegové z “Dětí ráje” zazpívali na jeho prvním recitálu (+ video)


V pondělí 28. června 2010 se v mostecké Základní umělecké škole F. L. Gassmana konal první pěvecký recitál zpěváka Jana Höniga, kterého můžete znát především jako Šoumena z hitového muzikálu “Děti ráje”. A právě i další kolegové z tohoto muzikálu stanuly na jevišti po jeho boku, jmenovitě František Pytloun, Míša Sejnová a Genny Ciatti. Zpívaly se písně nejen z “Dětí ráje”, ale také z “Fantoma Opery”, “Jesuse”, “Jacka Rozparovače” nebo “Angeliky”. Přinášíme vám reportáž a především video průřez recitálem.

Honzu Höniga si většina z našich čtenářů bude pamatovat nejspíše z aktuálního muzikálového hitu “Děti ráje“, který má za sebou první velice úspěšnou sezónu. Někteří fanoušci si ho však mohli všimnout již na fanouškovské verzi muzikálu “Kleopatra” v roli Marca Antonia (viz. náš článek s videem, kde můžete Honzu v této roli vidět). Stejný part zpíval také v “baby verzi” Základní umělecké školy F. L. Gassmana, na které se učil zpívat s panem profesorem Richardem Řeřichou. Pod jeho taktovkou se v sále ZUŠ konal první pěvecký recitál Honzy Höniga, na který jsme rádi zavítali.

V dvou hodinovém recitálu zazněly sólové písně, které většina přítomných diváků (kterých se sešel uctihodný počet) znala. Ať to již byl populární “Song krále Heroda” nebo náročná árie “Snad měl bych jít“, Honza se s většinou písní popral velice dobře. Klopýtnutím byla jen árie “Touha znát“, na kterou již po předchozích výstupech nezbyly Honzovi síly. V dalších písních však již svou reputaci napravil. Očekávaným momentem byla píseň “Vizitka” z “Dětí ráje“, kterou v představení jedinečně interpretuje a na recitálu se stala hitem číslo 1.

Video průřez recitálem

Kamera a střih – Radek Janda

Diváci se také těšili na další účinkující z “Dětí ráje”, kteří přijeli Honzu na jeho první recitál podpořit. František Pytloun předvedl svůj standardní výkon v písních “Vůně ženy” a “Přísahám“. Hlasově indisponovaná Michaela Sejnová se po duetu “Byl by hřích” divákům omluvila, účinkující měli totiž za sebou náročný rozlučkový večírek, který Míša bohužel hlasově odstonala. I tak se snažila svou píseň odzpívat a alespoň za tu úpornou snahu má naše uznání. Posledním “dítkem Ráje” byla Genny Ciatti, na které se mejdan naštěstí téměř neprojevil a bravurně s plnou energií odzpívala píseň “La Bambola“.

Na recitálu vystoupil i již zmiňovaný Honzův profesor zpěvu Richard Řeřicha nebo jeho kolegové z “baby Kleopatry” Petr Sattler, Eva Pomahačová a Sandra Kovalíková. Náročný part Christiny v počeštělém duetu z “Fantoma Opery” “All I Ask Of You” zazpívala profesorka (a také Honzova sousedka) Lucie Mairichová. Zpestřením byly dva taneční výstupy, první byl v podání mladých žákyň na píseň “Adéla ještě nevečeřela” a druhý již v podání tří starších slečen na melodii z muzikálu “Cats”, který byl opravdu povedený. Zapomenout nesmíme na mladičkou Terezku Adamovou, která ohromila v duetu “Zvonky štěstí“.

Závěr za večerem udělal mix písní ze známého muzikálu “Pomáda”, kterého se zúčastnila většina hostů. Celkově lze tedy večer hodnotit kladně, i když se objevily místa, která byla slabší a Honzovi by prospěla menší přestávka zhruba v půlce recitálu na načerpání sil. Diváci odcházeli spokojení, stejně tak my. Pokud jste na tomto recitálu chyběli, podívejte se na naše video, ve kterém naleznete především muzikálové písně, ale i ty, které nás zaujaly. Pokud byste chtěli Honzu Höniga a jeho hosty vidět naživo, nezoufejte, máme zprávy, že se bude konat další recitál. Poznámka na závěr, všichni účinkující zpívali pro diváky zcela zdarma!


Aktuální zprávy
Letní muzikálové produkce – VELKÝ PŘEHLED
Pozvánky a konkurzy
Konkurz na obsazení všech rolí pro připravovaný muzikál Děti ráje
Koncerty
Dracula Marián Vojtko rozezněl Betlémskou kapli nejen vánočními písněmi (+ video)
 • Joe

  V duetu “o něčem sním” je dvojhlas, ne? Takhle to zní úděsně


 • Honza

  Joe, víme, že je tam dvojhlas a moc hezký dvojhlas. Ale původně s Evičkou Pomahačovou byla v plánu jiná písnička a k té nedošlo, protože Evča byla nemocná a byl jsem rád, že přišla i v horečkách. Takže jsme se vyhnuli všem možným komplikacím…;)


 • Joe

  Jo to není nic proti, asi to bylo moc hezký :)


 • Fanda

  Byl to skvělý koncert a nemůžu souhlasit že by honzík potřeboval pauzu myslím si že to zvládnul úžasně klobouk dolů tak těžké písničky v jednom zátahu má můj obdiv


 • Víťa

  Ano, plně souhlasím, bylo to super! Díky všem, co se na tom podíleli!


 • Martin

  Ahoj nebylo by možno dát třeba na youtube videa celých písniček? Díky


 • Pavel Košatka

  Bohužel, dle autorského zákona je možné zveřejňovat pouze 30 sekundové ukázky. Někdo z diváků však natáčel konert na mobil nebo foťák a celá videa dal na YouTube, takže stačí dobře hledat ;).


 • Martin

  Ok děkuji;)


 • Lenka

  Chtěla bych se vrátit k písničce o něčem sním:) V písničce dvojhlas sice je, ale má ho dělat chlap tudíž Eva ho zpívala dobře :) A i když byla nemocná tak to nebylo vůbec poznat :)


 • Terka

  Nezlobte se, ale tomu nadpisu Jan Honig zazpívali atd. se musím upřímně zasmat:)Jan Honig přeci neumí vůbec zpívat, od zpěváků se vyžaduje nejaké charizma,to on postrádá a dívat se na nej na jevišti, jak se tam trápí a nezpívá, to má divak po chuti a kulturní zážitek je pryč, nejraději by z hlediště odešel, protože to co on tam předvádí nemá se zpěvem vůbec nic společného. A o vzhledu už vůbec nemluvim, je vidět, že u nas může zpívat asi každý. Měl by se nad sebou zamyslet a nekazit lidem, kteří se jdou odreagovat v dnešní nepěkné době kulturní zážitek a dělat něco, na co má. To je můj názor.


 • Martin K.

  Tak se zasmějte, protože jste tu asi sama, kdo si myslí, že je vtipný, pokud bude někoho urážet a mnoho lidí jste jistě pobavila svoji primitivností, kterou častujete někoho, koho ani pořádně neznáte. Honzu jsem měl možnost vidět několikrát a můžu Vám s klidným svědomím říci, že zpívat UMÍ. Ale pokud byste řekla názor, že se Vám nelíbí jeho zpěv – pak je to v pořádku; každý může mít na jednotlivé zpěváky, herce a další umělce odlišné názory (o tom to samozřejmě je), ale proč jsem napsal v úvodu mé reakce to, co jsem napsal – je Vaše ubohá narážka na Honzovu vizáž. Takže se nad sebou zymyslete Vy a nekažte lidem náladu Vašimi – rádoby zajímavými postřehy! Apropo, pokud jste pozorně četla tento článěk až do konce, stojí v něm i to, že diváci odcházeli spokojeni a všichni umělci zpívali pro diváky zcela zdarma!