Videoreportáže a záznamy

Video: 10 otázek pro Mariána Vojtka (první díl nového pořadu!)


Musical.cz Vám v době prázdninové okurkové sezóny představuje svůj první video pořad, který Vás bude provázet celou příští divadelní sezónu. Vždy uvidíte jednoho hosta, kterému položíme 10 otázek, které napíšete Vy, naši čtenáři! V prvním pilotním díle jsme otázky pro hosta Mariána Vojtka sestavili sami s přispěním fanoušků z Marianova fanklubu. Podívejte se na první díl, hodnoťte a pište otázky pro dalšího hosta, kterým bude zpěvačka Magda Malá!

Koncept pořadu je jednoduchý. Vždy na konci každého dílu zveřejníme jméno dalšího hosta a Vy budete mít dostatek času pro zaslání svých otázek. Můžete klást libovolné množství otázek, na které by Vás zajímala odpověď, my z nich vždy vybereme 10 nejzajímavějších, případně je doplníme symbolickým množstvím vlastních otázek (například k nějakému novému projektu). A poté již uvidíte video, ve kterém Vám host na otázky odpoví…

V prvním díle můžete vidět muzikálového a operního zpěváka Mariána Vojtka, kterému jsme otázky připravili společně s jeho fanklubem. Dozvíte se například jestli je “Marian” nebo “Marián”, jaký vztah má k muzikálu “Dracula” nebo jeho svérázný výklad připravovaného muzikálu “Quasimodo”. Video je navíc pro oživení proloženo krátkými ukázkami z “Draculy” a “Quasimoda”. V tomto díle navíc pokládá otázky Mariánova kolegyně Kamila Nývltová, můžete se tedy těšit na nejednu vtipnou interakci.

Ve videu také můžete vidět část vizuálů, do kterých se postupně od nové sezóny “převlékne” celý náš server. Doufáme, že Vám náš pořad bude líbit a uvítáme jakékoliv komentáře, ať už pozitivní či negativní. Pokud byste měli jakýkoliv návrh k vylepšení pořadu, neváhejte a podělte se s námi o něj!


Autorem pořadu
(koncepce a zpracování) je Radek Janda, kamera Pavel Kukliš.

Příštím hostem bude muzikálová zpěvačka MAGDA MALÁ.
Otázky pro Magdu pište do komentářů níže či na adresu redakce@musical.cz.


Videoreportáže a záznamy
Muzikálové zpěvačky Nývltová, Lounová a Pártlová předváděly šperky
Praha
Diváci aplaudovali předpremiérám muzikálu VLASY v Divadle Kalich (+video)
Videoreportáže a záznamy
Video: 10 otázek pro Markétu Procházkovou a Tomáše Savku
 • musicalswomæn

  wow!! :) velice dobrý nápad s těmito otázkami! ;) doufám, že jednou bude hostem výborný muzikálový zpěvák Tomáš Trapl. :)
  a otázečka pro Magdu Malou: Kterou ze svých muzikálových rolí má nejraději? :O)


 • washek

  Perfektní!!! Opravdu, tohle se povedlo!
  A taky přidám otázku pro Magdu Malou: Chtěla byste si zopakovat roli Lorraine v Draculovi?


 • veny

  Dobrý nápad. Jen tak dál! :)


 • Denisa

  Je to super, moc se mi to líbí … jen tak dál .. souhlasím, že by byl Tomáš Trapl velmi zajímavý, brala bych i |Martu Jandovou :-)


 • Katka

  Skvělý nápad…jen bych se chtěla zeptat,podle čeho se bude vybírat konkrétních 10 otázek,které budou ve výsledku položeny?Jelikož předpokládám,že jich přijde více…
  Otázka pro Magdu Malou:Jak vzpomínáte na muzikál 451 ° Fahrenheita?


 • Lucci

  To je výborný video ;) Zasmála jsem se :D


 • Pavel Košatka

  Děkujeme všem za pochvaly, opravdu nás těší, že se vám první díl líbí, snad budou i ostatní takto povedené ;).

  K výběru hostů – děkujeme za tipy, určitě budeme vybírat zajímavé muzikálové zpěváky, zpěvačky, ale i režiséry, tanečníky… prostě každého, kdo má čtenářům co říct.

  A k výběru otázek, prostě se subjektivně vybere 10 nej, které by podle nás byly nejzajímavější a zaujaly co nejvíce diváků. Uvidíme, kolik se jich bude scházet ;).


 • Radka

  Super práce, moc se mi to líbilo


 • Sam

  Vynikající nápad !!! Velmi jsem se pobavil. Oba výborní !


 • Fíla

  Nápad výborný, jen mě opět překvapuje (nebo nepřekvapuje :-) ?) že je tam hned, opět, jako snad všude, ve všem, do nekonečna, rádoby umělec Marian Vojtko. Pořád nějak nevidím, co na něm kdo vidí :-)


 • Marian Vojtko

  jeeeee ja jsem tady asi po 2he v zivote…ale titulem “radoby” jsem jeste nebyl pocten……moc se omlouvam za me umeni FILE…TED NEVIM JESTLI BRAZILSKE ,NEBO JAKA RADOBY RASA TO JE…:-)))))
  a samo zdravim a chvalim tenhle muzikalovy server….je uuuuuzasnyyyyyy……


 • Lucci

  Fíla: Rádoby umělec? Jak můžete Mariána nazvat “rádoby umělcem”? Víte kolik toho v životě dokázal?
  Že je Marián všude? Zajímavý, ve většině muzikálů je (bohužel) třetí alternace!
  A chcete vědět co na něm všichni vidí ? Zpívá i hraje nádherně, je milý a má charisma!
  Nechápu jak to sem může někdo napsat. Pokud není Marián umělec, tak pak už nikdo!


 • Vendula

  Ach jo, pan “Brazilská Fila” bude asi hodně hudebně vzdělaný. Dost by mě zajímalo, kdo u něj není “rádoby” umělec . Pane Fila, dejte vědět.


 • Markéta

  Pane Vojtko, jste chytrý chlap a jistě víte své, tak jako my (vaši velcí fandové). Tohle vás přece nemůže rozhodit. Jinak zrovna vy si můžete dovolit používat ke svému jménu UMĚLEC, protože vy jste skutečně umělec !!!!!!!!! Kdo má trošku hudební sluch, tak musí souhlasit.


 • Irena

  Marian je úžasný charismatický člověk s krásným hlasem. Své muzikálové role vždycky prožívá a diváci si je v jeho podání můžou plně vychutnat. Nějaký rádoby znalec umění ho nemůže urazit. My Marianovi fanoušci za ním budeme vždycky stát. Pro nás je to Pan umělec.


 • jarka

  Opravdu moc pěkný nápad, chválím. Marianek opět velice “ftipný” :o))) Jen je škoda, že Kamča nedala těm otázkám švih. Pak se mi moc nelíbí, že host sedí a moderátor stojí, divnej pohled….přišlo mi to jak učitel a žák. :o(


 • Fíla

  Pane Vojtko, pokud sem ještě někdy zavítáte: smysl pro humor máte, to všechna čest, omlouvat se ale nemusíte. Vzhledem k tomu, že ještě asi někdy vystupovat budete, rád bych vás někdy viděl v roli, ve které vycházíte ze sebe, to podle mě dělá umělce umělcem. Ne jen neustále dokola nasazovat (možná o tom ani nevíte, což je častý jev) “hereckou machu” stylu přelomu 18. a 19. století. Zkuste se nad tím jen zamyslet, jinak vás nehodnotím ani jako člověka ani nijak jinak, abychom si rozuměli. Víte, nepíšu to sem na web, abych vás nějak potápěl, jde mi o to probudit v lidech a potažmo i teď ve Vás a ve všech dalších, kteří na muzikály v Praze chodí, trochu objektivnější-kritičtější (nejsem kritik :-) ) myšlení. To o čem mluvím není problém jedné osoby ale celého pražského muzikálového systému (jsem pražák :-) ). Tak, hodně úspěchů při budoucí práci!


 • Fíla

  Ale přece se za něco musím omluvit – řešit tyto věci přes internet ode mě není moc fér. Takže, co jsem řekl jsem řekl, a víc o tom zde, prosím, nediskutujme.


 • FILIP

  Zde citovaného pana Filu nechápu a ani mu nerozumím co od pana Vojtka vlastně chce. Nebylo by na škodu, kdyby to zde trošku rozvedl. Velice by mne to zajímalo. A to myslím upřímně.


 • Bídník

  Super napad, dobre jsem se pobavil:) dekuji


 • Alena

  heeej,to je mazec,fakt super :D


 • Iva

  Teda Fílo vy jste fakt eso, takovou drzost bych si v životě nedovolila – kdybych měla každýmu koho nemám v lásce radit a hodnotit jeho výkony, tak nedělám nic jinýho. Nechápu, že zrovna Vojtko vám tak leží v žaludku, když je to jeden z mála zpěváků, který umí zpívat. Pár pražských muzikálů už jsem viděla a jsem často opravdu v šoku, kolik zpěváků zpívá falešně – a to i producenty vyzdvihované “hvězdy” (říká se jim taky – muzikálový jedničky, královny muzikálů apod.) – některým se už i vyhýbám, protože bych je nechtěla slyšet ani zadarmo. Vyjadřuju se jen ke zpěvu, protože pro mě je to prostě přednější než herectví, špatnej zpěv mě dokáže otrávit mnohem víc než nedostatečný herecký výkon – ono když sedíte ve 20. řadě nebo i dál, tak jste rádi, že to toho zpěváka vůbec vidíte a je vám jedno jestli hraje jako v 18. nebo 21. století :-)). Podotýkám, že nejsem žádný fanoušek nikoho, jen jsem se ho chtěla zastat, protože si myslím, že kritiku by si zasloužili úplně jiný lidi. Mariana jsem viděla jako Jekylla a Draculu a nemůžu si stěžovat – naopak – hlavně Jekyll byl perfektní – před tím jsem ho neznala.


 • Pavel Košatka

  Nezapomínejte mezi tím dohadováním psát otázky pro Magdu :-P


 • Fíla

  Ivo, já už jsem to opravdu něchtěl rozepisovat, ale vy se tady do mě pořád navážíte…V žádném případě to nepovažuji za drzost. Neříkám, že nemám Pana Vojtka v lásce, neříkám, že ho v lásce mám, jakoukoliv lásku nebo nelásku k němu nechovám. Ano, mluvíte-li o zpěvu, Marian Vojtko patří k těm několika střípkům, kteří opravdu nezpívají falešně, má nádhernou barvu hlasu, zjev určený pro velké scény, ovšem jestli to je vše, co Vám u muzikálového interpreta stačí ke spokojenosti, pak se opravdu nemáme o čem bavit. Přečtěte si můj příspěvek ještě jednou a možná pochopítě, že mě to prostě nestačí. Za to mě nemůžete kamenovat.
  A abychom už šli ode mě, tak otázka pro Magdu Malou: Budete opět účinkovat v obnovených Bídnících?


 • Iva

  přečtěte si to po sobě sám – je to drzost tímhle stylem to napsat, myslet si to samozřejmě můžete, můžete mít i pravdu, ale ta touha mu to takhle napálit, to nechápu, sám to špatně snášíte, když vám píšu, že jste drzej – budete asi trochu nevyrovnaná osobnost nebo ještě v pubertě – to jediné by vás omlouvalo, to člověk neví, co se s ním děje – tak tady vám to přikládám, přečtěte si to a představte si, že vám to někdo píše, co si o něm asi budete myslet?
  Jinak už mi nic nevysvětlujte, nemělo by to cenu, myslím si o vás své a každý další příspěvek to spíš zhorší.


 • Ivana

  Naprosto skvělé!!!! A pokud se to Fílovi nelíbí – jeho problém. Jen by mě zajímalo, jestli Fíla má vůbec někoho rád kromě sebe.
  Každopádně Mariánek je pro mě jednička a z takových lidí jako je Fíla bych si nic nedělala – není člověk ten, aby se zavděčil lidem všem a Mariánek se evidentně nezavděčil Fílovi.


 • Ivana

  Jo – a kdyby byl Fíla na koncertě Mariánka, tak by pochopil, proč ho lidí mají rádi – ta atmosféra na jeho koncertu je naprosto úžasná a nezapomenutelná. Myslím, že vyprodaný sál a bouřlivý potlesk a několik přídavků mluví za vše!!! A to nemluvím o jeho muzikálových rolí. Já osobně se snažím vždy najít představení, kde zpívá Mariánek, protože je pro mě, jak jsem již jednou psala jednička !!!


 • Alea

  Ach jo, tohle sklouznutí k vzájemnému napadání fakt nemám ráda. Mariana taky nemusím, proto se mu po dvou zkušenostech raději vyhnu, ale neberu lidem jejich názor. Každý prostě máme své oblíbence, ale proč napadat ty neoblíbené. Videootázky jsou skvělý nápad, zvlášť na prázdniny a první rozhovor je spíš povedený a vtipný, takže opravdu chválím. A pro Magdu jednu otázku: Vaše příjmení a výška jsou ve vzácné shodě – hrála jste i s takovými “čahouny” jako byl Hůlka v Draculovi? A pokud ano (já vás v něm viděla s Tomášem Bartůňkem), tak jak se vám hrálo?


 • Lavera

  Fíla : sáhnul jste do vosího hnízda, fanklub pana M. Vojtka nepřipustí žádnou kritiku svého oblíbence, byť by byla třeba napsána i tím nejvybranějším způsobem… ( Já už jsem také párkrát “narazila” a to jsem psala hodně “opatrně”… )
  Zajisté jste si všimnul, že se tady téměř vždy mluví jen o zpěvu. Ale to je v muzikálu v podstatě jen čtvrtina – i když důležitá. Málokdy tu čtu také něco o herecké, pohybové a především výrazové složce.
  Asi nejsem typický muzikálový divák dnešní doby, ale já musím interpretům jejich role především “uvěřit”. ( Pak klidně přehlédnu i případné drobné “kiksy” ve zpěvu – nesmí to ale nikdy být zpěv falešný. ) Ovšem dnes mi řada muzikálových představení připadá spíše jako kostýmované koncertní vystoupení než jako plnokrevné divadlo.
  Jako obvykle končím svým oblíbeným úslovím – co člověk, to názor – a pak také asi marně opakovanou prosbou – trochu více tolerance k různým názorům na ” to samé”.


 • Julie

  Otázka pro Magdu Malou: Jak vzpomínáte na roli Kim v Miss Saigon a myslíte si, že se v ČR bude ještě někdy hrát?


 • Fíla

  Ivo, já vám přece jen ještě napíšu, i když už je to opravdu asi zbytečné a przníme tím toto diskuzní fórum :-) Nebraňte se odlišným názorům, nebojte, myslím, že pan Vojtko se s tím v klidu vyrovná i bez vaší obrany :-) Kdyby to někdo napsal mě, hledal bych nejdříve odpověďi u sebe a nepřemýšlel nad tím, co je to za debila pisatele, který si troufl mi toto říci. To, co bych si z toho vzal je už věc jiná.

  Ivano, koncert a divadlo jsou svou podstatou zcela odlišné věci. Neargumentujte něčím jiným, než o čem tu mluvím. V DIVADLE jsem Mariana viděl nesčetněkrát a již několik let ho sleduji, takže můj současný názor je výsledkem několikaletého vývoje jeho divadelní práce. A znovu prosím, nesnažte se mi argumentovat tím, že je to výborný člověk, tomu já rád věřím, ostatně z toho videa je to celkem znát, osobně ho neznám, a mluvím tu o jeho práci.

  Aleo, asi jste nikdy nezažila napadení, já ho tedy vnímám jinak :-) Nikomu názor neberu, popravdě, pokud jsem si všiml, všichni se ho snaží vzít mně :-)

  Lavero, jj, je to tak!

  A už sem nic nepíšu, už si tu jen honíme svá ega.


 • Irena

  Ještě naposledy k Marianovi. Když ho během muzikálu Jekyll a Hyde označil Frank Wildhorn za nejlepšího představitele této dvojrole na světě, tak to asi o něčem svědčí. Nemyslím si, že by zrovna Frank Wildhorn neměl dobré muzikálové cítění pro herce.


 • Lucie

  Vážení,

  co se takhle vrátit k původnímu účelu totoho článku, tj. položit otázku pro Magdu Malou a případně ocenit nápad s videorozhovory?

  Plním tedy zadání, chválím dobrý nápad a Magdy bych se ráda zeptala, v čem ji budeme moci v nejbližší době vidět.


 • Nikola

  pro Magdu: Já bych chtěla pochválit CD duetů s Petrem Dopitou a zeptat se, jestli neplánují nějaké další.


 • Alea

  A ještě pro Magdu: Myslíte si, že je možné bez infarktu zvládnout muzikálové role a zároveň se i dobře postarat o domácnost a dvě dcery? Co vy a hlídací babičky?


 • Irena

  Otázka pro Magdu: Moc jste se mi líbila v Draculovi. Je škoda, že jste nevystupovala teď v obnovené verzi. Kdyby se Dracula hrál dál, zkusila byste se ucházet o roli?


 • Zdeněk

  otázku pro Magdu nemám ale vzkaz Moc si Magdy vážím jako člověka a vážím si ji i za to že založila nadaci která pomáhá matkám v tísni.


 • Ivet

  Fíla: Gratuluji, jste zřejmě velký expert na zpěv a herectví. Naši muzikálovou scénu máte samozřejmě výborně zmapovanou. A nejen tu českou, jistě i tu zahraniční, a tak máte s čím porovnávat. Vše bedlivě sledujete už roky, a tak přesně víte, jak by mělo vše vypadat.
  Vaše sebevědomí je neuvěřitelné, asi jste toho v životě už hodně dokázal. Jinak totiž vůbec nechápu, jak můžete nazvat Mariána Vojtka, který v umělecké oblasti dokázal velmi mnoho, rádobyumělcem. Navíc se mu snažíte radit. To musíte sám sebe považovat za výborného odborníka!
  Ještě se divíte, že se do Vás ostatní naváží. Stačilo přece napsat, že zrovna Vám se Marián nelíbí. Každý má právo na svůj názor.

  Jinak rozhovor Kamily s Mariánem je bezva, vtipný. Těším se další.


 • Briseis

  Otázka pro Magdu: Jaký muzikál jste naposledy viděla jako divák a jak se vám líbil?


 • Míra

  Videorozhovory je fajn nápad a vkusný mi přijde i styl, že se zpovídají vlastně kolegové. V tomhle ohledu mi napadá další ideální dvojice, Markéta Procházková a Tomáš Savka. Taky by si mohli navzájem pokládat otázky. ;-)


 • Juicy

  Je hrozné, jak se do diskuze o velmi povedeném “rozhovoru” dostane debata a vzájemné přestřelky na člověka, kterého vlastně vůbec neznáte!!! Napsat o komkoliv na net, že je takový a makový je celkem nechutné, jakoby nestačily bulvární plátky kam se jen podívám… Ano, každý má na každého odlišný názor, ale já si své názory nechávám pro sebe a rozhodně je “nebliji” (promiňte mi to slovo) na veřejné diskuze a ještě ke všemu na diskuze, o které ví samotní muzikáloví zpěváci… příště raději držte jazyk za zuby anebo se vyjadřujte pouze k tématu diskuzí, kdo tu neustálé má číst hádky na x řádků…. myslím, že na světě je dostatek zloby, tak tady, na tomto skvělém webu, si to prosím odpusťte!!! Děkuji

  Jinak jak už jsem jednou říkala soukromě, tak pořad je skvělý nápad, člověka pobaví, dozví se nějaké pikantnosti a tak :P a samozřejmě Nej je poslední odpověď :D oba dva perlí :D
  Jen škoda, že jste rovnou neudělali 2 :D si mohli prohodit role :D


 • Siska

  Pekné – až na tu strašnou Nývltovou – kdo to vymyslel ?


 • Bertik

  Ahojky chtěl bych se zeptat Magdičky. Kdy vyjde nové muzikálové cd a v jaký má vysněný muzikál v kterém by jsi chtěla zahrát hl. roli…


 • Marťas

  Video je úžasné a mistr Marian Vojtko taky. Bohužel jsem se spálil, při konkurzu na Brněnský muzikál Jekyll a Hyde… prý pro to, že jsem až moc napodobil mistrův výkon. Snad bude příští konkurz na hru, ve které nebude mistr Marian Vojtko účinkovat a já roli dostanu. A předem pro šťourali říkám, že označení mistr není v žádném případě myšleno nijak negativně. Osobně chovám ke všem umělcům obrovskou úctu a pokoru.
  Otázka pro Magdu Malou? Tak třeba snila jste vždy o kariéře profesionální herečky? “Zpěvačky?”


 • rišo

  Pevne verím v rozhovor s Monikou Absolonovou v kombinácii s Mariánom, ako pokladačom otázok!!!! :)


 • Nikolka

  To je krásný.Mariánek na konci a Kamča fakt boží! :D


 • Simča

  Moc prosím o rozhovor s Monikou ABS,Kamilkou Nývltovou,Radunkou Fišarovou,Danem Hůlkou,Zbynkem Fricem a Tomášem Traplem!Samozřejmě do budoucnosti!Moc děkuju!


 • Alea

  Já bych se moc přimlouvala za to, aby mohl být co nejdříve rozhovor s Radkou Fišarovou. S ohledem na její budoucí mateřské povinnosti si myslím, že pak už by to třeba byl problém.


 • Siska

  A proc neudelate nejake rozhovory s tvurcema muzikalu rezie, chorepgrafie, kostymy atd … – to by me asi zajimalo vic:-)


 • Radek Janda

  Siska: nikdo netvrdil, že nebudeme, i to máme v plánu :-)


Novější komentáře »