Praha

Muzikálový balet “Lucrezia Borgia” zveřejnil téměř kompletní obsazení


Na webových stránkách se objevilo aktualizované obsazení hlavních hereckých i tanečních rolí obnovené premiéry baletního muzikálu Libora Vaculíka “Lucrezia Borgia“. Několik jmen z něho zcela zmizelo, jako například avizovaní Daniel Hůlka nebo Radka Fišarová, naopak několik jmen zase přibylo. Jak se Vám obsazení líbí?

Hlavní pěvecká role Lucrezie bude doplněna v samostatném konkurzu, který dosud divadlo nevypsalo. Původně se do role měla vrátit Radka Fišarová, která se však náročného projektu nebude moci zůčastit kvlůi svému těhotenství. Z dalšího konkurzu také vzejdou další sólové taneční role.

Obnovená premiéra proběhne 10.3.2012 v Divadle Hybernia a vstupenky jsou již v prodeji. Více informací o muzikálu naleznete v naší reportáži z tiskové konference.

Bára Basiková si zopakuje hlavní roli Lurcezie (foto Martin J. Polák)

Pěvecké a herecké role

Lucrezia Borgia – Bára Basiková (+ konkurz)
César Borgia – Zbyněk Fric, Csongor Kassai
Juan Borgia – Tomáš Beroun, Tomáš Savka
Alexander VI. – Vladimír Marek, Ladislav Županič
Juan Sforzza – Martin Šemík, Jiří Zonyga
Pietro – Štěpán Klouček, Roman Tomeš
Domenico – Tomáš Hundža, Radim Pátek
Nicolo – Jan Kopečný, Lukáš Randák

Sólové taneční role

Lucrezia Borgia – Zuzana Susová, Kateřina Rejmanová – Benešová
Zlo – Yvona Jeličová, Zuzana Pokorná
Další role budou doplněny v konkurzu

Tvůrčí tým

Libreto – Libor Vaculík
Choreografie, režie a světelná koncepce – Libor Vaculík
Hudba – Petr Malásek
Texty písní – Václav Kopta
Kostýmy – Prof. Jan Dušek
Hudební nastudování – Eduard Klezla
Asistentka choreografie – Nelly Danko
Asistentka režie – Yvona Balašová


Aktuální zprávy
Muzikálové léto Hudebního divadla Karlín se 100% zárukou vrácení peněz
Praha
Ukázky z muzikálu Slunce, seno, jahody v Hudebním divadle Karlín
Praha
Kostýmové zkoušky muzikálu “Lucrezia Borgia”
 • tom2410

  Podle mě se obsazení hodně vydařilo, opět Bára, Zbynďa a Tom Beroun. Plus Tomino Savka, Radim Pátek a kluci z KJJ Tomeš, Klouček a Hundža. Zatím to vypadá naprosto božsky.


 • Simona

  Bára, Tom Beroun a Zbyněk – jsem ráda za toto původní obsazení. A další radost je z toho, že uspěli kluci z KJJ. Už se na představení těším.


 • bira

  B I N G O……strasne moc se tesim……


 • David

  Nechápu jak můžou do rolí mladých dívek dávat 50 letou babku. Kdyby tam radši dali třeba Alžbětu Bartošovou.


 • Lucci

  Já jsem z obsazení hodně nadšená – hlavně z Romeů z Hluboké, už se na Lucrezii těším :)


 • veny

  Takže nakonec Hůlka nebude? Nevíte proč?
  Jinak bych taky místo Báry dala někoho mladšího.


 • Abigail

  Rychlá otázka jednoho neznalce, kterému se nechce googlovat, pro někoho ochotného k vysvětlení: co je KJJ?


 • Ondřej Doubrava

  Abigail: Konzervatoř Jaroslava Ježka :-)


 • Abigail

  Ondro, díky, tak tohle mě nenapadlo, uvažovala jsem o všem možném jiném, díky moc za info…


 • Siska

  Super – nadhera:-) konecne i nove obliceje. Aspon nekdo ma rozum a obsazuje podle kvality a ne podle popularity. Paní producentka Krahulikova si zaslouzi jednicku s hvezdickou. Jsem zvedava kdo bude alternovat B.Basikovou, ktera v tom bude urcite uzasna. Hulky zadna skoda, stejne by to pohybove asi nezvladnul a neni tam proto – proslycha se z kuloaru divadla, ze mu Lichtenberk ( tak jako dalsim) pohrozil. Ale at hrozi aspon tu nebou stale ty same obliceje. Jeste jednou diky a tesime se.


 • Filda pro Davida

  Betka Bartošová by to v živote nezazpívala tak jako Básiková. Poslechni si CD – je to dost obtížné zpívání. Snad poroste nová generace muzikál. zpeváku – nechce se mi stále dívat na Vojtky, Czakové,Traply,Koláře atd….
  Tak snad se vedle Quasimoda dočkáme konečne po umelecké stránce nečeho jiného a ne tak nesmyslne “komerčního” jako v předchozích muzikálech DB a DH.


 • Evika

  Neva, že není Húlka, spíše naopak:-) – je Savka, Beroun,Kassai, Fric – exelentni obsazení.


 • Risa

  Samé dobré zprávy – jste fajn portál. Jen tak dál. Rádi vás čteme.


 • Jaja

  Jak nekdo muze napsat, aby hlavni postavu zpivala B.Bartosova…. nechapu … at si zpiva Kat Mydlare kam ji narval M.David na Lucrezii absolutne nema. Ja to videla 4x s B.Basikovu v ND a bylo to naprosto dokonale. Jeste ted kdyz si to poustim na cd tak mi beha z ni mraz po zadech. Musi to zpivat vyzrala zpevacka a ne nejaky zajda z Bratislavy. Stejne tak byl super Z.Fric a T.Beroun. Konecne muzikal, ktery stal za 700 Kc.


 • Martin S.

  Jajo, nevim, jestli by to zrovna B.Bartosova zazpivala ci ne, ale spis jsem nyni zvedavy, jestli to po tech x-letech zazpiva i Bara. Tenkrat v tom byla naprosto super, to zadna, tak jsem zvedav na soucasny stav. Ale stari nezastavis, ted to myslim k charakteru role. A nechapu, jak muzes vyzdvihovat T.Berouna? To byl preci pred 7 lety taky tak trochu zajda a od te doby me nejak nepresvedcil, ze to je pan Umelec. Mno a 700 Kc v ND a v Hybernii, kde se neda vubec normalne sedet je trochu nesrovnatelne.


 • antiJaja

  Jájinko, aby ses z Basikový v ND nepos*rala… souhlasim s Martin S., že T. Beroun není žádný umělec, ba naopak křikloun, takže jak je vidět si posedlá B. Basikovou a nikomu jinýmu ani šanci nechceš dát… Kolikrát si viděla, slyšela Betku na živo, že můžeš prohlašovat, že je to zajda z Ba? Nemáš ani trošku úcty…


 • Jaja

  No a co ze byl Beroun “zajda” ja psala v minulem case – ze byl v ND super, zato, ze se vam ted nelibi to je vas problem – tak se naucte cist…, ja nekritizovala jeho muzikalove postavy a kreace v soucastnosti, ale jeho vykon pred mnoha lety v ND !

  A sanci B. Bartosove klidne dam, jen muj nazor je takovej, ze se na Lucrezii nehodi, je strasne mlada – to asi jako kdyby jste psali, ze muze zpivat titulni postavu v Hellou Dolly. Do Quasimoda ji take nevzali – byly hold lepsi zpevacky a typove asi vice odpovidaly predstavam rezisera. B.Basikova je bezesporu nejlepsi zpevacka soucasnosti – co se tyka rozsahu, prozitku atd. Jsou i incenace, ve kterych ji take nemusim – treba v Kalichu. Treba to ted bude v Lucrezii prusvih i to je mozne – leta pribyvaji vsem !!!!


 • Risa

  Tak jak to tady čtu tak celkem zábavné:-)))) Ja také nemusím A.Bartošovou – třeba v Mydlářovi jí Radka Fišarová docela natřela a asi kdyby Barošová za sebou nemela M.Davida tak nedostane premiéru. Nevím.! A pro M. Jandovou to byla asi velká prohra – mám pocit, že to je absolutne mimo její rozsah. Jinak v Borgii je super,že bude V.Marek – úžasný herec. Umí i z ho+na upléct byč – jako to dokázal ve strašlivém Ať žije rockenroll. Jen je tu pár jmen, které neznám – Klouček, Hundža, Šemík atd. Každopádně už máme lístky na představení tak je snad uvidím.


 • Adelka

  Dlouho jsem se tak na nic netesila jako na Borgiz a ještě k tomu s tak atraktivním obsazením, Kassai, Zonyga, Marek a Savka – Fakt nářez!


 • Radka

  Obsazení se mi taky líbí a moc se těším.Když jsem na koncertu KJJ viděla tančit T.Berouna s M.Procházkovou, tak to teda bylo něco, už dlouho jsem nic tak úžasnýho neviděla.Mrzí mě jen Radka Fišarová, že nebude, protože na stejném koncertu zpívala píseň z tohoto muzikálu a seděli jsme všichni s otevřenou pusou a to doslova.Ale na druhé straně ji mateřské radosti samozřejmě přeju :-) Je dobře, že tam bude více mladých začínajích zpěvák-herců, ať ukážou,co umí.


 • Martina

  Ahoj, obsazení vypadá pěkně. Ano Zbyněk Fric, Roman Tomeš,Lukáš Randák na tyto tři pány s moc těším =) Zato Tomáš Beroun….. no nemám ho ráda. A ani B.Basikovou…. Betka Bartošová ej náhodou na svůj věk moc dobrá zpěvačka. Takovou Basikovou strčí do kapsy! Takovéto hádání a snažení někomu vnucovat svůj názor že je basiková nej… není nejlepší.. každý má přeci svůj názor.


 • lili

  Jsem moc ráda za toto obsazení a hodně zvědavá na druhou alternaci hlavní role. Pak se teprve uvidí, jestli B. Basiková je stále ještě nej. Moc se těším :-)


 • Veva

  Role Lucrezie neni jenom o perfektním zpěvu (a ten part je opravdu hodně těžký).Proto B.B. nemá konkurenci…alternace mohou být dobré i vynikající – ale Bára je prostě nejlepší a nesrovnávatelná.Prostě svá a druhá taková tady není.


 • Olda

  Představení znám jen z vyprávění – a prej to bylo super v narodním divadle. Rád se zajdu kouknout je tam pod hudbou podepsany Málásek což je na rozdíl od M.Davida “PAN SKLADATEL” – tak snad tam nebudou “Holky z naší školy”, ale hudba, ktera má koncepci a né takové paskvili, ktere produkuje Lichtenberg jako třeba ten připravovany “Vánoční zázrak” i když je pod tim podepsany R.Balaš – no on byl i pod “Je třeba zabit Davida” a vetsi sragoru jsem dlouho nevidel. Buď mu do toho Lichtenberg, ktery neví co je divadlo keca nebo … i mistr tesař se utne….


 • Evika

  No “Je třeba zabít Davida” byl opravdu to :-) (nechci být vulgární). Jsem tady ráda za Zonygu v Johance byl skvělej – kus spravného chapa a dost dobře zpívá. V březnu má můj přitel narozeniny – tak mu dám lístky na Lucrecii jako dárek. Snad to bude krásné.


 • Evika to Siska

  Souhlasím s tebou a jsem ráda, že tan Hůlka není – myslím, že je jen a jen Drakula – tam to začíná i bohužel končía ať i ho Lichtenberk nechá. Kassai s Fritzem jsou na Cézara super alternace.


 • Janík

  Holky z naší školky napsal Wágner, ne David, ne? Myslím,že MD napsat píseň umí, ale nemá štěstí na muzikálový textaře, ten Fanda Hagen je hodně spatnej a slabej, nechápu, proč ho Lichtenberg pořád využívá, je to jen ke škodě jejich divadla.