Rychlé zprávy

Muzikál “Kladivo na čarodějnice” definitivně zrušen


I když to vypadalo, že by se v říjnu 2010 mohl první muzikál vycházející ze skutečných českých dějin “Kladivo na čarodějnice” vrátit na jeviště Divadla Milenium (nyní již Metropolitní divadlo), tak se tak nestane. Kvůli komerčnímu neúspěchu a finančním problémům byl tento muzikál ukončen. Aneb prokletý prostor bývalých jatek má další zářez, připomeňme si, že v tamním divadle fatálně skončil i světový hit A. L. Webbera “Cats”. Pokud si chcete zavzpomínat na muzikál “Kladivo na čarodějnice”, můžete si například pustit náš video sestřih z představení nebo zalistovat našimi staršími články.

V Metropolitním divadle se stále uvádí rocková opera “Oidipus Tyranus“, na podzim se objeví v novém uvedení i “Antigona” stejných autorů. Na listopad 2010 je taktéž slíbená zcela nová rock opera “Bardo Thödol” – Mystická cesta posmrtného života podle Tibetské knihy mrtvých. Kromě rockových oper se na podzim v Metropolitním divadle můžete těšit na premiéru zpěvohry “Hříšní lidé města pražského“, bláznivou komedii “Nežárli” nebo bubenické vystoupení “Jumping Drums“.

Vladimír Hron, Sisa Sklovska a Lukáš Vaculík na premiéře muzikálu Kladivo na čarodějnice (foto Tomáš Král pro Musical.cz)


Praha
Spuštění portálu RockOpera.cz
Recenze a reportáže
Rocková opera “Antigona” se vrátila se samopaly v rukách (+ video)
Praha
Zrekonstruované Divadlo Milenium znovuotevřou muzikály “Kladivo na čarodějnice” a “Ať žijí duchové”
 • Zdeněk

  To se mi nelíbí :( A vydání slibovaného CD se asi nedočkáme, co?


 • Zdeněk

  Nééééééééééé to my nemužou udělat


 • Pavel Košatka

  Myslím že to bylo dost jasné, lidi na to nechodili a chodit nebudou. A CD to samé, kdo by si to kromě několika fanoušků muzikálů koupil? Pokud ho vůbec natočili, tak třeba ho za nějaký ten čas nějaký dobrák rozšíří mezi fanoušky, jako oficiální české studiové Cats.

  Jen doufejme, že rockové opery se tam snad udrží déle, svojí základnu diváku mají a to je ten nejlepší předpoklad. A do Milenia se hodí. Tak snad…


 • Lavera

  Škoda, bylo to jedno z nemnoha děl, které mělo i hlubší a závažnější myšlenku, ale zřejmě právě to mu v dnešním přespříliš povrchním chápání lidských hodnot nejvíce ublížilo.


 • Jenda

  škoda… :-(


 • Vera

  Škoda, ešte som to nevidela. Tak som sa tešila na október!!!


 • Bídník

  Kladivo bylo hezky v tom, ze bylo (podle me) udelany fakt poctive, ale na druhou stranu to bylo hrozne amatersky a spatne udelany. Ale cenim si toho milionkrat vic nez vsech tech hnusu z Broadwaye.